wtorek, 7 kwietnia 2009

poniedziałek, 6 kwietnia 2009

W najblizszy czwartek zapraszamy do planu b na koncert dwóch artystów dźwięku:

JEFF GBUREK (USA)
:in the garden of binaural flowers:

X-NAVI.ET (R.Iwanski/HATI)
:psychoactive-space-drone-ambient:

Nagrania można znaleźć w wydawnictwach Triple Bath, Absurd, Nur Nicht Nur, Foxy Digitalis oraz net-labelach:
http://www.idiosyncratics.net/netlabel.html
http://www.con-v.org/cnv44.html
www.mattin.org/desetxea.html
A także na stronach myspace:
www.myspace.com/aenigmaplasme
www.myspace.com/autonicrandiser

09.04.2009 (WIELKI CZWARTEK)
godz. 20.00
bilet: 10 zł

Zapraszamy!!!

Tymczasem w Powiększeniu kilkudniowa przerwa programowa.
Zbieramy siły przed Wielkim i Oficjalnym Otwarciem, które już w poniedziałek (lany) 13 kwietnia.Będzie duzo atrakcji w tym koncert Baaby, muzyka na żywo do meczu piłkiarskiego, wata cukrowa i w ogóle fajna impreza.

Póki co zapraszamy codziennie od 18. Bar juz działa:)
Chlopaki czekają;niedziela, 5 kwietnia 2009

Trifonidis Sekstet 6 kwietnia w Powiększeniu

Trifonidis Sekstet to najnowszy, projekt Maćka Trifonidisa Bielawskiego, twórcy spektakularnego projektu Trifonidis Orchestra , jazz- punkowej formacji Tricphonix, czerpiącego inspirację z muzyki dawnej i etnicznej Trapezfik i współtwórcy free jazzowego tria Horny Trees.
Kompozytor, saksofonista, aranżer, osobowość współtworząca warszawską, awangardową scenę jazzową, nie boi się eksperymentów.
Trifonidis swobodnie odnajduje się w różnorodnych formach muzycznych, komponuje na duże orkiestrowe składy, ale także na kameralne tria, duety...
W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów.
Tym razem Maciej Trifonidis Bielawski do współpracy zaprosił wybitnych muzyków sceny jazzowo-awangardowej.
W składzie nowego muzycznego comba znalazł się żywiołowy saksofonista Daniel Polkowski grający tu także na klarnecie , trębacz Łukasz Korybalski, współpracujący m.in. ze Smolikiem i Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego i tubista Piotr Janiec z Sejneńskiej Orkiestry Klezmerskiej. W brawurowej sekcji rytmicznej usłyszymy kontrabasistę Wojciecha Traczyka perkusistę Krzysztofa Szmańdę. Nad wszystkim pieczę trzyma Trifonidis grający tu na saksofonie tenorowym, sopranowym i na flecie.

Muzykę zespołu charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą utworów. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje.
W wielowątkowych kompozycjach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej.
Warto dodać,że już niedługo, na przełomie maja i czerwca, nakłade wytwórni slowdown records, ukarze sie płyta składu Trifonidis Sekstet „ ErgoBibamus”.

Bilety 15 zł.

Leniwa niedziela IN-Out