czwartek, 2 grudnia 2010

Old Skull zaprasza: BOOTBLACKS (NYC) / MONOZID (DE)


dzis - 2.12
Old Skull zaprasza: BOOTBLACKS (NYC) / MONOZID (DE)
Koncert
g. 20:00
wstęp 25 plnBOOTBLACKS
Nowy zespół, doświadczeni muzycy, grający wcześniej w cenionych nowojorskich alternatywnych kapelach: Holy Kiss, Bellmer Dolls, Woman, Cold War. Tradycja korzennego bluesa sponiewierana przez punkowe podejście do grania plus post-punkowe korzenie muzyków. Jazgot gitar, zawodzące melodie, lepki, mroczny, południowy klimat. Dla fanów Cave’a, Birthday Party, Hugo Race’a i Toma Waitsa…

www.myspace.com/bootblacksnyc

MONOZID
Załoga z Lipska, mająca na koncie dwa albumy, trzy trasy po całej Europie i jedną po Stanach. Surowa nowa fala z odniesieniami do Joy Division, wczesnego The Cure, The Chameleons… Drugi raz w Warszawie.

www.myspace.com/monozid
www.myspace.com/oldskullwarsaw

Sean Baxter / Robert Piotrowicz - koncerty w ramach Festiwalu Moving Closer / piątek 3.12


Sean Baxter / Robert Piotrowicz - koncerty w ramach Festiwalu Moving Closer
Koncert
g. 20:00 (punktualnie!!)
wstęp wolny


Sean Baxter

Australijski perkusista i improwizator, który zdobył międzynarodową reputację jako odważny eksplorator możliwości perkusyjnych, używając zaawansowanych technologii stosowanych na tradycyjnym zestawie poprzez zagłębianie się w naturalny rezonans bębnów i budowanie na nim ekstremalnych struktur muzycznych - od ostrego noise'u aż po jazz i modernistyczną abstrakcję.

Robert Piotrowicz

Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator. Zajmuje się głównie współczesną muzyką elektroakustyczną.
Instrumentalista, którego głównym narzędziem pracy jest syntezator modularny i gitara. Doświadczony improwizator, współpracujący z czołówką artystów z całego świata. Kompozytor, autor wielu solowych realizacji (płyty, koncerty), projektów interdyscyplinarnych (kompozycje do sztuk teatralnych, projekty literackie i radiowe), abstrakcyjnych instalacji dźwiękowych. Uczestnik wielu artystycznych wydarzeń na całym świecie.
Kurator i współautor festiwalu i wydawnictwa Musica Genera , a także - od 1999r - wielu inny

AM Radio Serwuje Jak Kiedyś / piątek


AM Radio Serwuje Jak Kiedyś
03.12.2010
Powiększenie
Start: 21
Wjazd: 10 PLN


W ten piątek w Powiększeniu zagramy Jak Kiedyś. Stali i nieco nostalgiczni bywalcy naszych imprez mówią, że nie jest już Jak Kiedyś, więc żeby wyjść na przeciw ich oczekiwaniom i spełnić ich prośby - znów będzie Jak Kiedyś.

Jak Kiedyś będzie dużo gitar, tanecznych killerów i klasyków AM Radio. Jak Kiedyś zagramy delikatnie i bardzo przebojowo. Jak Kiedyś spodziewajcie się niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

Jak Kiedyś za...grają z nami starzy znajomi Muzyka Klawiszowa (Stanley Menzo) i Britie (Dirty R), oraz znajomy młodszy czyli Kovvalsky (Livelife).

Jak Kiedyś podczas imprezy świętować będziemy też urodziny naszej młodej, dowcipnej i elokwentnej przyjaciółki Moniki Guli. Wpadnijcie więc z prezentem.

Jak Kiedyś w klubie będzie można palić. Tylko na dole, co prawda, ale to zawsze coś.

Wspierają nas: Livelife, Mowianamiescie.pl i Radio Roxy

Fuka Lata/ Nemesis, Videoart - koncerty i videoart w ramach Festiwalu Moving Closer


4.12
Fuka Lata/ Nemesis, Videoart - koncerty i videoart w ramach Festiwalu Moving Closer
Koncert
g. 20:00 (punktualnie!!)
wstęp wolny


Fuka Lata
Fuka Lata wydała 2 albumy, wystąpiła na Off Festivalu, jej utwór pojawił się na cd Wire magazine, opiniotwórczym wydawnictwie angielskim. Muzycy czerpią inspiracje z wnętrza ziemi,wnętrza siebie, budując transowe piosenki oparte na elektronicznych rytmach oraz pejzażowych dźwiękach gitarowych, które dopowiadając story vokalu, łaczą sie w emocjonalnym dialogu.

Nemesis, Videoart
Piękna, delikatna, niezwykle plastyczna, wyrastająca z najlepszych tradycji muzyka pochodząca z Polski. Zespół porzucił estetykę chropowatego industrialu na rzecz estetycznych, wysmakowanych, działających na wyobraźnię brzmień. Dojrzałość, zaawansowana technologia, wyśmienita jakość dźwięku. Rzecz obowiązkowa dla otwartogłowych fanów muzyki.

Rap History Warsaw 1995 / sobota

4.12
Rap History Warsaw 1995
Impreza
g. 21:00
wstęp 10 pln

"Rap History Warsaw" to cykl imprez poświęconych dziejom kultury hip-hop, która liczy już sobie grubo ponad 30 lat. W czasie tych trzech dekad hip-hop przeszedł długą drogę: od niszowej kultury miejskiej nowojorskich Afroamerykanów, po jeden z najważniejszych składników i stymulatorów współczesnej kultury masowej. Zapraszają Steez / Kosi / Anusz

Letko / Szelest Spadających Papierków - koncerty w ramach Festiwalu Moving Closer

5.12
Letko / Szelest Spadających Papierków - koncerty w ramach Festiwalu Moving Closer
Koncert
g. 20:00
wstęp wolny


Szelest Spadających Papierków

Grupa powstała w 1981 roku w Gdańsku. Jest uznawana za prekursora polskiej muzyki awangardowej i noise. Dzięki otwartej formule przez zespół przewinęły się prawie wszystkie istotne postacie Gdańskiej Sceny Alternatywnej.

Letko

Ich muzyka oscyluje na pograniczu trip hopu i downtempo z elementami brzmień wczesnego 4AD. Letko specjalizuje się w subtelnych, elektronicznych podkładach podkreślonych onirycznym wokalem. W utworach często pojawiają się elementy nowej elektroniki, zaś sami muzycy przyznają się do fascynacji takimi formacjami jak: Telefon Tel Aviv, Worm Is Green, Stereolab czy Lali Puna.

wtorek, 30 listopada 2010

Chinawoman / dzisiaj (wtorek)!!!!


Chinawoman
30.11
Chinawoman
Koncert
g. 20:00
wstęp 30


...sprzedaż na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928 w godzinach 12.00 - 19.00 i przed koncertem

Piosenki Chinawoman są tragikomiczne, melodyjne, sentymentalne, zawieszone w ulotnym glamour.

Wychowana w Toronto córka baleriny z baletu Kirowa w Petersburgu i rosyjskiego inżyniera dorastała słuchając płyt z muzyką radziecką i europejską lat 70tych z kolekcji rodziców.

W 2007 roku wydała debiutancki album „Party Girl”, z niego pochodzą piosenki takie jak: Lovers are strangers, Party Girl, czy Aviva, robiące karierę w Internecie. Wyróżnia ją niesamowity, hipnotyzujący głos, melodyjność świetnie napisanych piosenek i poruszające, czasem prowokacyjne teksty. Kiedy album dotarł do Rosji i byłych republik ZSRR, zapanowała tam moda na Chinawoman.

Rosyjskie wydanie Rolling Stone takk pisze o jej pierwszym albumie na którym zagrała na wszystkich instrumentach: „… od pierwszych nut bezceremonialnie chwyta za duszę- to ta sama melancholia, która zawsze działa na rosyjskie serca- i nigdy już nie puszcza”

Na kolejnym albumie „Show me the face” konsekwentnie łączy elementy tradycyjnej europejskiej ballady, rosyjskiej piosenki, eksperymentu, retro elektroniki.

Jej muzyka jest porównywana do dokonań Nico, Leonarda Cohena, Marca Almonda, czy wczesnych nagrań Ałły Pugaczowej. Wpisuje się w amerykański nurt piosenkarzy nawiązujących do europejskich tradycji jak Beirut czy Devotchka.

Na pierwszym i jak na razie jedynym koncercie w Polsce wystąpi solo. Jej zespół został w Kanadzie, podczas gdy Michelle aka Chinawoman w poszukiwaniu europejskich korzeni na kilka miesięcy przeprowadza się do Berlina.

www.myspace.com/chinawoman

poniedziałek, 29 listopada 2010

V Festiwal Filmów i Form Jednominutowych / dzis na ten mroz film ZAPRSZAMY


29.11 pn
V Festiwal Filmów i Form Jednominutowych
film
g. 19:00
wstęp wolny


V Festiwal Filmów i Form Jednominutowych
TheOneMinutes 2010
Pokazy

1MINUTA...
1 minuta na uwolnienie wyobraźni
1minuta wolności obrazu
1minuta na wszystko

Najlepsze filmy i formy jednominutowe
wyruszają w doroczne tournée pofestiwalowe,
pokazy odbędą się w 30 miastach w Polsce w
okresie jesień - zima!!!

W Powiększeniu – 29 listopada o g 19.00 wstęp wolny

Festiwal jest ukierunkowany na promowanie młodych i utalentowanych artystów
zafascynowanych filmem i możliwościami eksperymentowania z formą i obrazem.
Formuła filmów jednominutowych wykracza poza konwencjonalne podejście do
twórczości filmowej, zamykając całe historie w ramach czasowych 60 sekund oraz
traktując film jako formę wyrazu emocji i miejsce dla wypowiedzi autorów. Zamknąć
film w jednej minucie to nie lada wyzwanie.
Są filmy,które nie pozwalają na obojętny odbiór widza, wzbudzają emocje, zaskakują i zmuszają do refleksji; są też takie, o których zapomina się na chwilę po ich obejrzeniu.


Tegoroczna edycja festiwalu była szczególna, jednominutówki obchodziły już swoje piąte urodziny. Na konkurs zostało zgłoszonych 115 prac, z czego 72 w kategorii FILM i 43 w kategorii FORMA.

Jury w składzie Monika Bokiniec, Robert Turło i Lesław Dobrucki przyznało I i II nagrody oraz wyróżnienia w każdej z kategorii. Wśród laureatów: Maria Kraśnicka, Krzysztof Baran, Maciej Budyś i Agata Hajdecka.
Podczas pokazów zaprezentujemy 39 najlepszych jednominutówek 2010 oraz selekcję najlepszych filmów jednominutowych ze świata z zeszłorocznej edycji festiwalu TheOneMinutes 2009 która odbyła się w Szanghai'u.
Pofestiwalowe pokazy najlepszych filmów i form jednominutowych odbędą się w 30 miastach w Polsce w okresie jesień -zima AD 2010.

Jednominutówkowy grafik, miejsca pokazów oraz szczegóły dostępne są na stronie festiwalu http://www.jednominutowki.pl/

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych jednominutówek 2010!

Zaburzone osobowosci i Klancyk - sroda 1.12 w Powiększeniu


1.12
Klanyck
g 20.00
wstep 10 pln


Podróż po zakamarkach umysłów zupełnie niespodziewanych bohaterów, którzy powstaną na oczach (i z udziałem) publiczności. Zaburzone osobowości to nowy, w całości improwizowany spektakl o ludziach dziwnych, jak tylko ludzie dziwni być potrafią.

Z worka przeszło trzydziestu niebanalnych postaci widzowie losowo wybiorą sześć. Najciekawsza, ich zdaniem, zostanie bohaterem wieczoru. Losy jego i jego najbliższych zobaczymy w serii fabularnych scen.
Aktorzy Klancyka zmierzą się ze sztuką budowania i odtwarzania postaci nie na podstawie gotowego tekstu, jak w teatrze dramatycznym, a w warunkach całkowitej dowolności, jaką daje impro.

Dodatkowo podczas każdego spektaklu dwoje widzów dostanie szansę zaburzenia sobie dowolnej osobowości na przeznaczonej do tego celu kozetce. Postacie stworzone z pomocą widzów wezmą udział w internetowym pojedynku o szanse na zostanie bohaterem kolejnego pokazu Zaburzonych osobowości.

Old Skull zaprasza do Powiększenia: BOOTBLACKS / MONOZID - 2.12


02.12.2010 czwartek
Old Skull zaprasza:
BOOTBLACKS (NYC, post-punk/blues/goth)
MONOZID (DE, post-punk)
g. 20.00
wstęp: 25 PLN


BOOTBLACKS

Nowy zespół, doświadczeni muzycy, grający wcześniej w cenionych nowojorskich alternatywnych kapelach: Holy Kiss, Bellmer Dolls, Woman, Cold War. Tradycja korzennego bluesa sponiewierana przez punkowe podejście do grania plus post-punkowe korzenie muzyków. Jazgot gitar, zawodzące melodie, lepki, mroczny, południowy klimat. Dla fanów Cave’a, Birthday Party, Hugo Race’a i Toma Waitsa…

www.myspace.com/bootblacksnyc

MONOZID

Załoga z Lipska, mająca na koncie dwa albumy, trzy trasy po całej Europie i jedną po Stanach. Surowa nowa fala z odniesieniami do Joy Division, wczesnego The Cure, The Chameleons… Drugi raz w Warszawie.

www.myspace.com/monozid
www.myspace.com/oldskullwarsaw