wtorek, 25 stycznia 2011

Dzis Dj Lajka / g 21 / wstep wolny

Karol i trochę płyt Pauli. / w kazda! srode

Karol i trochę płyt Pauli.

Czyli ulubione piosenki warszawskiego duetu, folk w różnych odmianach, ładne melodie z bitem, najfajniejsze kanadyjskie zespoły, prawie cała płyta "Boxer" The National i może jakiś rap z pod znaku Tribe Called Quest, żeby za bardzo nie zamulić.

Zapraszam od 21:00 w imieniu swoim i Pauli płyt.

Kayo Dot (US) / koncert / 27.02


Kayo Dot (US)
Koncert
g. 20
wstęp 20/30 pln


Kayo Dot powstało w 2003 roku po rozpadzie progresywno-metalowej grupy maudlin of the Well. Wokalista i multiinstrumentalista Toby Driver wyjaśniał potem, że nowy zespół będzie kontynuował muzyczny kierunek obrany przez motW, nie zamierza jednak powielać dokładnie tych samych dźwięków. Powielanie czegokolwiek to zresztą ostatnie, co można by przypisać muzyce Kayo Dot.

Obecnie zespół liczy pięcioro członków (Toby Driver - voc, g, bg, k, pno, Mia Matsumiya - viol, voc, Daniel Means - g, Terran Olson - k, David Bodie - dr) i ma na koncie 3 studyjne albumy: Choirs of the Eye (2003), Dowsing Anemone with Copper Tongue (2006) i Blue Lambency Downward (2008). Każdy z nich eksploruje odmienny muzyczny obszar, każdy - co też nie jest bez znaczenia - został wydany w innej wytwórni (odpowiednio Tzadik, Robotic Empire i Hydra Head). Gdyby upierać się przy klasyfikacji, muzyka Kayo Dot mogłaby znaleźć swoje miejsce w jednej z najbardziej pojemnych muzycznych szufladek, tej z napisem „awangarda”. Grupa umiejętnie łączy metal, rock, jazz, muzykę klasyczną i przepuszcza wszystko przez psychodeliczną maszynkę, tworząc unikalną mieszankę. Nie jest to łatwa muzyka i pierwszy kontakt z nią może zniechęcać. Warto dać jej jednak więcej czasu, otworzyć szeroko uszy i odkrywać nowe dźwięki. Albumy sygnowane nazwą Kayo Dot to wielowarstwowe opowieści, których poszczególne wątki mogą pozostać ukryte nawet przy n-tym przesłuchaniu - by potem znienacka dopaść słuchacza i zupełnie zmienić kształt danego utworu.

Kayo Dot na żywo to bogate instrumentarium, hipnotyzujący wokal Toby’ego, spora dawka improwizacji i jedyny w swoim rodzaju klimat.

Teresa i Tygrysy / dj / 27.02

Teresa i Tygrysy
dj
g. 21
wstęp wolny


Trzech chlopakow i Teresa chetnie poznaja mlode panie oraz panow do towarzystwa.
Preferowane zainteresowania to taniec, piwo i muzyka nieelektroniczna. Dyskrecja gwarantowana.

surfrock/punk/riotgirlz/americana

D4D (ex Dick4Dick) (PL) i Afterparty: + catch: dick2dick / 28.02


D4D (ex Dick4Dick) (PL)
Koncert
G 20, wstep 20/30zł


bilety kup tutaj http://www.shortcut.pl/bilety.php#D4D
lub w samym punkcie Shortcut w Powiększeniu (w godz. 11- 19)

Afterparty:
+ catch: dick2dick
IM2
Hrabia+
Impreza
Start 22:30, wstęp 10,-


D4D
Teraz D4D. W zasadzie od zawsze D4D nawet jako Dick4Dick. Zawsze z przodu i zawsze odważnie. Robimy to, co w danym momencie uważamy za najwłaściwsze na naszej muzycznej drodze. Jesteśmy bezkompromisowi.

Nowa płyta jest taneczna! Nowa płyta jest poważna! Nowa płyta jest najlepszą, jaką udało nam się do tej pory nagrać! Jest na niej 10 zupełnie różnych utworów, których esencją jest bezczelnosć “Silver Ballads”, rozpasanie “Grey Album”, uduchowienie “Summer Remains” i alchemia naszego nowego studia Dickie Dreams w Gdańsku.

Pracowaliśmy w składzie: Krystian Wołowski (aka Goodboy Khris), Tomek Ziętek (aka Baron Baye), Jacek Frąś i Michał Skrok (aka M.Bunio.S), i wsparliśmy się licznymi gośćmi. Dzięki temu precyzyjna elektronika spotyka się z wieloinstrumentalną orkiestracją, a zimne zgrzyty syntezatorów walczą z fortepianem Steinwaya.

Pragniemy, żeby nasza muzyka poruszała tłumy. Na koncertach dokręcimy śrubę do oporu i wyciśniemy z Was pot i łzy. To nie żart!

Najnowszy album zatytułowany: Who's Afraid Of? ukazał się 8 listopada 2010r.
nakładem Mystic Production.


Afterparty:
+ catch: dick2dick

+catch to wyje... zaje... poje... cykliczny w swym założeniu show mr.i + moony + najlepsi rodzimi djs, którzy potrafią swymi setami sprzedać Ci najbardziej wyrafinowanego, precyzyjnie wymierzonego plaskacza prosto w Twą napiętą całotygodniowym stresem twarz...
Plaskacz ów przyniesie totalne rozluźnienie całemu Twemu Ciału a wiedziony zwierzęcym instynktem obliźniesz się po nim ze smakiem...!

Klub Powiększenie jako warszawskie epicentrum gustownych beatów oświeconych wizualnymi uniesieniami, stanie się tej nocy świadkiem podwójnego uderzenia, jedno po drugim, dick after dick!!!

plaskacze rozdadzą:

- dick2dick
- IM2
- Hrabia+

imprezę zrelacjonuje:
- im@home PREZENTIREN