poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Father Murphy (IT) / pn 4.04


Father Murphy(IT)
g 20.00
bilety: 20 pln do kupienia przed koncertem


Ile razy, myśląc o Włoszech, myśleliście, że w tym kraju nie ma porządnej muzyki? Poza zadać kłam tym stereotypowym twierdzeniom! Fanami włoskiego trio Father Murphy zdążyli już zostać Julian Cope, Michael Gira czy Deerhoof. Razem z tymi ostatnimi oraz Xiu Xiu spędzili w zeszłym roku ponad miesiąc we wspólnej trasie po Stanach. Po powrocie do Europy występowali m.in. z Liars i Johnem Wiese.

Po bardzo pochlebnych recenzjach zarówno w brytyjskich jak i amerykańskich mediach poprzedniej płyty "He Told Us to Turn to the Sun" Włosi powracają epką "No Room for the Weak". Dzięki rozstrojonym gitarom, dronującym dźwiękom organków-zabawek czy chłopięco-dziewczęcym harmoniom wokalnym, które tworzyły niesamowite napięcie na poprzednim albumie, Father Murphy ponownie zabierają słuchacza w głęboką i duszącą podróż.

Muzycznie to mroczne monolity psychodelii i dronów gdzieś z pogranicza wczesnego Amon Duul i Grails. Dziwnie melodyjna minimalistyczna neuroza, z bijącymi dzwonami i grzechoczącymi gitarami, po cichu i niepostrzeżenie obezwładnia wyobraźnię.
Poniżej kilka entuzjastycznych recenzji - od Juliana Cope'a, z The Wire i piękna laurka od Johna Dietericha z Deerhoofa.

BAA - British Animation Awards vol. IV / wtorek 5.04


KF Powiększenie zaprasza: BAA - British Animation Awards vol. IV / (najlepsze brytyjskie animacje cz. 4)
film
g. 19
wstęp wolny


Zapraszamy na kolejna odsłone najlepszych brytyjskich filmów animowanych nagrodzonych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat prestiżowymi nagrodami British Animation Awards.

PROGRAM IV:


Novelty, reż. Leigh Hodginkson, 2001
Metalstasis reż. Matthew Hood, 2001
The Lucky Dip reż. Emily Skinner, 2001
Intolerance reż. Phil Mulloy, 2000
Rockin¹ & Rollin¹,reż. Richard Jack & Daniel Greaves, 2001
Daddy,reż. Stephen Cavalier, 2001
Home Road Movies,reż. Robert Bradbrook, 2000
Plain Pleasures,reż. Sarah Cox, 2001
Q4 Music.com,reż. Sam Morris, 2000
Tennents: Pintlings,reż. Darren Walsh, 2001
Aero: Kiosk,reż. Alyson Hamilton, 2001
Hot Spot,reż. Mark Brierley, 2000
Father and Daughter,reż. Michael Dudok de Wit, 2000
Mr Grimby¹s Video Diary,reż. Neil Jack, 2001

czas: 92 min

KLANCYK ZAGRAŻA GATUNKOM w POWIĘKSZENIU / środa 6.04


ZAGROŻONE GATUNKI

Poezje pand, elegie dla cietrzewi, zeznania sędziów piłkarskich współpracujących z wrocławską prokuraturą. To i wiele innych w spektaklu Zagrożone gatunki... może się pojawić, jeśli nam to zaproponujecie. To, albo np. miusicalowy western o maszynach szwalniczych krawieckich-przemysłowych. Wybór należy do państwa!

Nasz autorski spektakl, składający się z długich scen improwizowanych. Inspiracją dla sekwencji scen granych w różnych konwencjach są skojarzenia kłębiące się wokół tytułowych "Zagrożonych gatunków"

start godz. 20
Klub Powiększenie
ul Nowy świat 27

wjazd 15 zł normalny / 10 zł uczący sie lub posiadający kartę miejską Klancyka

Zapraszamy!

Kammerflimmer Kollektief (DE) / 7.04 czwartek

Kammerflimmer Kollektief (DE)

KAMMERFLIMMER KOLLEKTIEF to niemiecka grupa z Karlsruhe, oryginalnie i wciąż nowatorsko łączy eksperymentalną elektronikę, improwizacje jazzowe i avant-popowe melodie, w światowych recenzjach stawiano ich płyty między dokonaniami Johna Coltrane’a i Briana Eno. Zespół założył Thomas Weber, dokooptował do składu kilku innych muzyków, min. genialnego kontrabasistę Johannesa Frischa. Ich wspólną grę na żywo mogliśmy podziwiać podczas dwóch tras koncertowych w Polsce oraz na OFF Festivalu 2008.
Z sześcioosobowego zespołu pozostał od kilku lat już na stałe trzyosobowy skład: Thomas Weber (gitara, elektronika, fortepian, perkusja), Heike Aumüller (harmonia, śpiew, syntezator, flet) i Johannes Frisch (kontrabas).
Płyta "Wildling" wydana wiosną 2010 roku jest już ósmym albumem zespołu i pokazuje całkiem nowe oblicze tria z Karlsruhe, jak zwykle niemożliwe do zaszufladkowania. Z jednej strony są to piosenki, pełne melancholijnej mistyki i pięknych melodii, a z drugiej eksperymentalne poszukiwania elektroniczno-akustyczno-jazzowe. gdzieś między jazzem i krautrockiem, awangardą i popem, piekłem i niebem.

www.kammerflimmer.com