wtorek, 8 lutego 2011

Nowe Kino Skandynawskie: "Aplauz", reż. Martin Zandvliet (Dania, 2009) / DZISIAJ! 8.02


Klub Filmowy Powiększenie i Szkoła Językowa Centrum Europy zapraszają na kolejny pokaz z cyklu Nowe Kino Skandynawskie czyli Smakowanie Skandynawii.

wtorek, 8 lutego, g. 19.00
Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27 (w podwórzu)
Duńska wersja językowa z angielskimi napisami.
Wstęp wolny


Znana aktorka teatralna Thea Barfoed (Paprika Steen) wraca z odwyku alkoholowego i próbuje odzyskać poczucie kontroli nad swoim życiem. Każdego dnia walczy o to żeby na nowo zdobyć miłość i zaufanie synów. Musi udowodnić samej sobie oraz społeczeństwu, że będzie dobrą matką i równocześnie rozliczyć się z dręczącymi ją wspomnieniami.

„Uzależniona od alkoholu matka próbuje odzyskać zaufanie swoich dzieci po tym jak kiedyś brutalnie je zawiodła. Jesteśmy świadkami pełnej zakrętów drogi Thei: od załamania nerwowego aż po nieśmiałe próby odzyskania kontaktu z synami, byłym mężem i jego obecną żoną oraz momenty odurzającej samotności.” www.film.nu

„Aplauz to one-woman show z fantastyczną Papriką Steen w roli głównej” www.film.nu

„Neurotyczne skoncentrowanie Thei na sobie i prowadzona przez nią gra pozorów potwierdzają nasze najgorsze stereotypy o aktorach: Mogą oni świetnie odgrywać swoje role na scenie, ale w życiu prywatnym są często skrajnie bezradni i bezsilni.” BT

„Aplauz dla Papryki Steen! Aktorka jest obecna w każdej scenie i gdy ten krótki, ale niezwykle intensywny film dobiega końca, cały czas mamy przed oczyma zbliżenie jej niesamowitej twarzy.” BT

Zapraszamy!
Varmt välkomna!

poniedziałek, 7 lutego 2011

JESSICA 6 - Nowy projekt byłych muzyków z Hercules & Love Affair!


PREMIEROWA TRASA JESSICA 6 W EUROPIE
Nowy projekt byłych muzyków z Hercules & Love Affair.

Po dwóch, niezwykle udanych odsłonach Lovecats, cykl organizowany przez Artura8 oraz Club Collab przenosi się do Powiększenia i zmienia oblicze. Od lutego zaczynamy regularnie prezentować wam występy live. Podczas naszych imprez będziecie mogli zobaczyć koncerty najciekawszych grup tworzących bardzo szeroko pojętą muzyką elektroniczną, a pot...em bawić się na imprezie granej przez związanych z nami didżejów. Już 16 lutego pierwsza odsłona ze specjalnym występem nowojorskiej grupy Jessica 6.

Jeśli widzieliście na żywo Hercules & Love Affair, to na pewno zapamiętaliście Nomi Ruiz. Ta wyższa z dwóch wokalistek grupy, zwróciła na siebie uwagę muzycznego świata wraz z premierą utworu „You Belong” , śpiewanego w duecie z Antonym Hegartym. Jednak dopiero światowe tournee zespołu pozwoliło jej w pełni objawić swój talent. Większość zachodniej prasy wyróżniła jej występy jako najmocniejszy element tamtego live show. O jej niskim, androgenicznym głośnie The Guardian napisał, że to coś jak „(...) spotkanie Sade i RZA z Wu-Tang Clanu”, a portal Fact Magazine stwierdza po prostu, że "(...) jeśli dowiedzieliśmy się czegoś ze światowego touru Hercules & Love Affair, to tego, że Nomi Ruiz to gwiazda!".

Po zakończeniu tamtej trasy, Nomi, wraz z dwoma muzykami również związanymi z Herculesem, klawiszowcem Morganem Wiley oraz basistą Andrew Raposo, założyła zupełnie nowy projekt - Jessica 6. Nazwa grupy wywodzi się od imienia jednej z drugoplanowych postaci z filmu science fiction z lat 70. "Logun’s Run”. Połączenie retro i futuro to również dobry punkt odniesienia dla ich muzyki - znajdziecie tu zarówno elementy wywodzące się z disco i tradycji Paradise Garage, jak i nowoczesny electro-pop i r'n'b. Przede wszystkim jednak jest to w piosenkowa i super taneczna muzyka, która na żywo, według Ruiz jest "(...) bardzo, bardzo seksowna, z domieszką punku, siła do tańca tańca i potężną energią".

Jessica Six zawita do Warszawy w ramach trasy poprzedzającej ich debiutancki album "See The Light", który ukaże się wiosną tego roku. Promuje go teledysk "Fun Girl" który od początku stycznia zdobywa coraz większą popularność, a zaraz premierę mieć będzie drugi singiel grupy - "White Horse".

Jeśli podobała ci się pierwsza płyta Hercules & Love Affair - nie może cię tutaj zabraknąć.

Support: Artur8, Club Collab, Kosakot

//

Kto: Jessica 6 (NYC)
Kiedy: 16 lutego 2011
Gdzie: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa
Po ile: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (na bramce)
Start: 20:00

//

Bilety dostępne są w przedsprzedaży on-line na stronie www.shortcut.pl oraz w stacjonarnych bileteriach Shortcut m.in. w klubie Powiększenie.

Patroni: K Mag, Vice, Aktivist, Dik Fagazine, Muno.pl, Dr Sneaker, Livelife.pl, Co Jest Grane
Support: J&B Start A Party / www.startaparty.pl