wtorek, 8 marca 2011

Lovecats: GLASS CANDY (Italians Do It Better,USA) PIERWSZY KONCERT W POLSCE / 9.03


JEDYNY W POLSCE KONCERT GLASS CANDY (Italians Do It Better / USA)Po niezwykle udanym występie Jessica 6, czas na drugą odsłonę koncertowej wersji cyklu Lovecats. 9 marca do Powiększenia zawita kolejna, znakomita amerykańska grupa - Glass Candy.

W przypadku Glass Candy ciężko uniknąć frazesów w rodzaju “jeden z najciekawszych / najlepszych / najoryginalniejszych zespołów ostatnich lat”, gdyż taka po prostu jest prawda. Duet nagryw...a od początku poprzedniej dekady, ale światową sławę przyniósł mu dopiero trzeci album - “B/E/A/T/B/O/X” - wydany w 2007 roku nakładem wytwórni Italians Do It Better.

Płyta ujęła słuchaczy mrocznym, filmowo-popowym brzmieniem, uzyskanym wyłącznie za pomocą surowego, analogowego instrumentarium. Muzycznym porównaniom nie było końca, ale jeśli wyobrazicie sobie Nico i Johna Carpentera, nagrywających wspólnie soundtrack do policyjnego serialu z lat 80', możecie być gdzieś w okolicach gęstego klimatu jaki tworzy zespół.

Od tego czasu świat stanął przed nimi otworem, czego wyrazem może być fakt, że ich utwory były wykorzystywane m.in. podczas pokazów Chanel czy Karla Lagerfelda. W 2008 ukazała się płyta “Deep Gems”, stanowiąca zbiór rzadkości, stron-b i remiksów grupy, a w ciągu następnych dwóch lat - dwie rewelacyjne epki: “”Geto Boys” i “Feeling Without Touching”. W tym roku w końcu spodziewany jest ich kolejny, pełnowymiarowy album - zespół praktycznie non stop siedzi w studio, z którego wyrywa się tylko czasami na okazjonalne koncerty.
Support: Club Collab, Artur8, Kosakot
//
Kto: Glass Candy (Italians Do It Better)
Kiedy: 9 marca 2011
Gdzie: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa
Po ile: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
Start: Bramka 19.30 / Koncert 20.30 (z przyczyn technicznych koncert musi się skończyć przed 22, także zalecamy punktualność)

//
Bilety dostępne są w przedsprzedaży on-line na stronie www.shortcut.pl (http://www.shortcut.pl/bilety.php#Glass) oraz w stacjonarnych bileteriach Shortcut m.in. w klubie Powiększenie.

Patroni: K Mag, Vice, Aktivist, Dik Fagazine, Muno.pl, Dr Sneaker, Livelife.pl, Co Jest Grane, Porcys, Sideone

Koncert Glass Candy zostanie zarejestrowany dla platformy Red Bull Music Academy Radio On The Floor, prezentującej w internecie streamy najciekawszych setów i koncertów z całego świata. Nie przegapcie.

BAA - British Animation Awards vol. III / 8.03


8.03 wtorek
BAA - British Animation Awards vol. III
najlepsze brytyjskie animacje cz. III
g 19.00
wstęp wolny...
Zapraszamy na przegląd najlepszych brytyjskich filmów animowanych nagrodzonych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat prestiżowymi nagrodami British Animation Awards. Brytyjska animacja od wielu lat cieszy się znakomitą reputacją – zarówno dzięki niezwykłej różnorodności stosowanych technik, jak i zaangażowanej tematyce.

British Animation Awards przyznawane są co dwa lata w dziewiętnastu kategoriach. W ramach naszego przeglądu zaprezentujemy pięć zestawów filmów nagrodzonych na BAA w latach 1994 – 2004.

PROGRAM

Rien, reż. Kunyi Chen, 1998
The Littlest Robo reż. Richard Kenworthy, 1999
Fermen, reż. Tim Macmillan, 2000
The Wolfman, reż. Tim Hope, 1999
6 Weeks in June, reż. Stuart Hilton, 1998
Silence, reż. Orly Yadin & Sylvie Bringas, 1998
Love Is All, reż. Oliver Harrison, 2000
Deviant!, reż. Eoin Clarke, 1999
Pleasures Of War, reż. Ruth Lingford, 1998
The Wife of Bath¹s Tale, reż. Joanna Quinn, 1998
Vibrant: Colour Excites, reż. Clive Walley, 1999
Orange: Hills, reż. Philip Hunt, 1998
Orange: Reception, reż. Marc Craste, 1998
Orange: Megalomaniac, reż. Philip Hunt, 1998
The Man With The Beautiful Eyes, reż. Jonathan Hodgson, 1999
Jolly Roger, reż. Mark Baker, 1999

Czas: 92 mins

więcej informacji na:
www.klubpowiekszenie.pl

Partner: British Council
www.britishcouncil.pl

poniedziałek, 7 marca 2011

OPERA BUFFA - teatr osób chorych na schizofrenię-przedstawia: ODYSEJA WEINBACHA (Toccata) / dziś o 19


7.03 poniedziałek
OPERA BUFFA - teatr osób chorych na schizofrenię-przedstawia: ODYSEJA WEINBACHA (Toccata)
spektakl
g. 19
wstęp wolny


...
OPERA BUFFA - teatr osób chorych na schizofrenię-
przedstawia: ODYSEJA WEINBACHA (Toccata)

"Szaleństwo zabiera wszystkich bez różnicy na swój obłędny statek i czyni z nich współuczestników powszechnej jakowejś odysei"
M.Foucault

Miasto portowe, w którym nie czuje się wojny. Dyskoteka w Hotel-Dieu. Noc przed wypłynięciem "Statku Szaleńców". Pasażerowie gromadzą się przy stolikach. VJ miksuje strzępki rozmów z muzyką i animacją filmową. Przedstawiciel firmy Video-Epitafium przyjmuje zamówienia.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Wińska,
muzyka: Piotr Glikson,
animacje: Agata Wińska,
montaż: Ryszard Gajewski

...aktorzy Opery Buffa znalazłszy się w sytuacji teatralnej, w miejscu, z którego założenia wynika, że osoby na scenie odgrywają rolę, mogą wreszcie wyzwolić się z grania narzuconego przez społeczeństwo gorsetu zachowań, stając się aktorami maski zdejmują, mogą przestać grać. Podczas terapii pacjenci uczą się dyssymulować swoją chorobę, a w Operze Buffa wręcz przeciwnie; ich inność staje się atutem, ich normalne reakcje poddane są translacji, przekształcone w środki wyrazu artystycznego../Nora Borodziej/