piątek, 22 stycznia 2010

22.01 Piątek // Sal P ! (Liquid Liquid) DJ-set, The Complainer & The Complainers (DJ-set)godz. 22:00 wstęp 10,-
po godz. 23:00 wstęp 15,-

W kraju, w którym, w którym art-rock kojarzony jest jednoznacznie z 15-minutowymi solami gitarowymi oraz kosmicznym patosem, nadszedł czas aby oddać sprawiedliwość post-punkowi. 22 stycznia zapraszamy do Powiększenia na wieczór z człowiekiem, który przewodził być może jednej z najważniejszych grup epoki.
Salvatore Principatio aka Sal P - wokalista Liquid Liquid, obecnie prowadzi autorskie imprezy w Nowym Yorku, kręci filmy krótko-metrażowe, ale przede wszystkim jest dj - producentem związanym z DFA, a ostatnio z Domino Records. Liquid Liquid to nazwa czołowego, nieistniejącego już zespołu związanego z nowojorską sceną początku lat 80. Minimalistyczny funk zespołu opierał się głównie na rytmie bębnów, marimby i cowbelli, poprzetykanym basem i wokalami. Krótka działalność LL pozwoliła zapisać się również swoją twórczością w działalności choćby Grandmaster Flasha, który unieśmiertelnił "Cavern" w swoim kawałku "White Lines (don't do it)". W zeszłym roku nakładem Domino Records ukazała się 3 płytowa(!) składanka nagrań Liquid Liquid.
Salowi towarzyszyć będą gospodarze wieczoru czyli The Complainer & The Complainers, tym razem w swym dj-skim wcieleniu. Zespół, który post-punk od zawsze wymienia jako jedną z głównych inspiracji w tworzeniu własnej muzyki, zapewni staranną selekcję kamieni milowych ery.

środa, 20 stycznia 2010

23.01 Sobota // WARSOUL SESSIONS PRZAŚNIK, MACEO WYRO


PRZAŚNIK (Funky Mamas and Papas Recordings)
Pochodzący ze stolicy dolnego śląska, obdarzony naturą prawdziwie birbancką projekt muzyczno-towarzyski. Narodzony na styku wspólnych inspiracji muzycznych, a także zamiłowania do składana dźwiękowych puzzli. Ongiś melodie od Bontona i Enzaka zasłyszeć mogliście dzięki miłym ludziom z Artificial Bliss Recordings, Jon Kennedy Federation, Qulturapu czy nawet Ninja Tune. Jako Przaśnik związali się Funky Mamas and Papas Recordings, a ich szlagiery zapełniają wydawany przez ekipę z JuNouMi wosk. Przaśnik jest zwolennikiem organicznego brzmienia. Żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium, do tego odrobina syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling. Ich audio-video sety i live act-y to przede wszystkim podawany w sporych dawkach dancefloor jazz, bujający funk, jump blues, retro swing, rozpędzony etno i afrobeat, latynoski groove, najwyższej próby, energetyczny breakbeat i pamiętający złotą erę hip-hop.

http://www.myspace.com/en2ak
http://www.myspace.com/przasnik

Instrumenty perkusyjne obsługiwać będzie mistrz latin percussion, pochodzący z Meksyku David Saucedo-Valle. Nauki pobierał w Meksyku (Escuela Nacional de Musica), na Kubie, gdzie miał możliwość brać prywatne lekcje u takiej legendy jak Don Luis Chacon "Aspirina", w Anglii w London Guildhall School of Music and Drama oraz w Drum Institute of Technology oraz we Francji. Jego zainteresowania skupiają się głównie na tradycyjnej muzyce afro-kubańskiej; gra na Congach, Timbalesach, Bongosach i bębnach Bata. Prywatnie studiował także afrykańskie rytmy na Djembe i Dun Dun. W ostatnich latach założył w Polsce zespół tradycyjnej muzyki afro-kubańskiej Odo Irawo, pobierał także lekcje u przyjaciela i kubańskiego multiperkusjonisty Miguela Valdes (m.in. Afro Cuban All Stars) w Meksyku oraz wdrażał się w rytmy i muzyke religii Santeria na bębnach Bata na Kubie. Występował i nagrywał płyty z takimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej jak:Maanam, Kayah, Janusz Stokłosa, Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, bracia Pospieszalscy. Jest cenionym muzykiem sesyjnym oraz koncertowym.

MACEO WYRO (Kosmos@Radio Roxy / Warsoul)
Gospodarz wydarzenia, którego bynajmniej nie trzeba przedstawiac.
Zapraszamy na autorską audycję KOSMOS w Radio Roxy w każdą niedzielę od 15ej do 17ej

www.myspace.com/maceowyro
warsoul.podomatic.com (archiwum audycji Kosmos)

Podczas imprezy wizualizacje zaprezentuje ekipa MATERIAŁ GENETYCZNY !

21.01 Czwartek // Maciek Sienkiewicz i Jacek StaniszewskiW blisko 10 lat po pamiętnej (choć i niesławnej) sesji Facial Index & DJ Zmarszczki, Maciek Sienkiewicz i Jacek Staniszewski wracają do pracy ze zdwojoną energią. Efemeryczny i permanentnie niestabilny duet plądruje źródła, wywraca na nice stylistyki i zniekształca to, co zniekształcone zostać nie powinno.
Skarby i śmieci z najgłębszych winylowych czeluści zostają poddane manipulacjom, które mogą być ograniczane wyłącznie względami bezpieczeństwa i publicznego porządku. Chaos zderza się z chłodnym rygoryzmem, sens i bezsens stapiają się w jedną całość, a w niektórych przypadkach może dochodzić do spontanicznych samozapaleń.
Udział tylko na własną odpowiedzialność.
Po koncercie impreza.

godz. 20:00 wstęp wolny

wtorek, 19 stycznia 2010

Klub Filmowy Powiększenie i PopUp zapraszają: DJ Spooky „Rebirth of a Nation“ - FILM W ANGIELSKIEJ WERSJI JEZYKOWEJ

Klub Filmowy Powiększenie i PopUp zapraszają:
DJ Spooky „Rebirth of a Nation“
(Birth of a Nation/Narodziny Narodu, reż. DW Griffith, USA 1915, 190‘ - remix audiowizualny autorstwa DJa Spooky, 100')Remix audiowizualny, przez niektórych nazywany też multimedialnym performance’em – „Rebirth of a Nation” („Odrodzenie narodu”) z 2004 roku.
Projekt oparty został o jeden z najpopularniejszych filmów kina niemego, „The Birth of a Nation” D.W. Griffitha z 1915 roku, do dziś budzącego kontrowersje ze względu na treść propagującą wyższość białej rasy oraz gloryfikującą działania Ku Klux Klan. W „Rebirth of a Nation” cyfrowo przetworzone sceny z filmu Griffitha przeplatają się z zapisem działań współczesnych artystów pochodzenia afrykańskiego – głównie muzyków i tancerzy. „Rebirth of a Nation” to współczesny komentarz do wciąż trwających nieporozumień i konfliktów na tle rasowym. Obrazowi towarzyszy muzyka w wykonaniu DJ Spooky'ego i Kronos Quartet.
DJ Spooky to eksperymentator, pionier muzyki ambient tworzący też dub, jazz, hip-hop, techno, laureat prestiżowych nagród artystycznych (np. Camera D’Or na festiwalu w Cannes czy Sundance Film Festival), autor projektów audiowizualnych stanowiących komentarz wybranych problemów współczesnego świata (np. dialog międzykulturowy, globalizacja, ocieplenie klimatu), postmodernistyczny poeta, autor tekstów drukowanych m.in. w „The Village Voice”, „The Source”, „Rap Pages”, „Paper Magazine”.
Jego twórczość dowodzi, że bycie DJ-em to prawdziwa sztuka, że za użyciem elektroniki, cyfrowych kodów i znaków kryje się spójna filozofia i konkretne przesłanie.

http://www.popupmusic.pl/koncert/50/dj-spooky-rebirth-of-a-nation

Wywiad z DJem Spooky w PopUp http://www.popupmusic.pl/no/25/artykuly/268/dj-spooky-wywiad-z-paulem-d--millerem