piątek, 22 stycznia 2010

22.01 Piątek // Sal P ! (Liquid Liquid) DJ-set, The Complainer & The Complainers (DJ-set)godz. 22:00 wstęp 10,-
po godz. 23:00 wstęp 15,-

W kraju, w którym, w którym art-rock kojarzony jest jednoznacznie z 15-minutowymi solami gitarowymi oraz kosmicznym patosem, nadszedł czas aby oddać sprawiedliwość post-punkowi. 22 stycznia zapraszamy do Powiększenia na wieczór z człowiekiem, który przewodził być może jednej z najważniejszych grup epoki.
Salvatore Principatio aka Sal P - wokalista Liquid Liquid, obecnie prowadzi autorskie imprezy w Nowym Yorku, kręci filmy krótko-metrażowe, ale przede wszystkim jest dj - producentem związanym z DFA, a ostatnio z Domino Records. Liquid Liquid to nazwa czołowego, nieistniejącego już zespołu związanego z nowojorską sceną początku lat 80. Minimalistyczny funk zespołu opierał się głównie na rytmie bębnów, marimby i cowbelli, poprzetykanym basem i wokalami. Krótka działalność LL pozwoliła zapisać się również swoją twórczością w działalności choćby Grandmaster Flasha, który unieśmiertelnił "Cavern" w swoim kawałku "White Lines (don't do it)". W zeszłym roku nakładem Domino Records ukazała się 3 płytowa(!) składanka nagrań Liquid Liquid.
Salowi towarzyszyć będą gospodarze wieczoru czyli The Complainer & The Complainers, tym razem w swym dj-skim wcieleniu. Zespół, który post-punk od zawsze wymienia jako jedną z głównych inspiracji w tworzeniu własnej muzyki, zapewni staranną selekcję kamieni milowych ery.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz