sobota, 19 marca 2011

Koncert Mihaly Dresch Quartet (HU) - ODWOŁONY

Z przyczyn od Klubu niezaleznych koncert 21 marca - Mihaly Dresch Quartet został ODWOŁANY!! przepraszamy.

piątek, 18 marca 2011

WATCH DOCS na spacerze ... w Powiększeniu / Dwóch Eskobarów, reż. Jeff i Michael Zimbalist, USA/Kolumbia 2010


WATCH DOCS na spacerze, tym razem [i teraz już co miesiąc] w Powiększeniu, zaprasza na pokaz filmu 'Dwóch Escobarów'.'The Two Escobars', reż. Jeff Zimbalist, Michael Zimbalist, USA/Kolumbia 2010, 100min

Początek lat 90. to okres największych sukcesów kolumbijskiej piłki, która nagle wyrosła na futbolową potęgę w Ameryce Łacińskiej. Kluczem do sukcesu Kolumbijczyków była… kokaina – a właściwie uzyskane z jej przemytu do USA pieniądze. Rząd przymykał oczy na korzenie futbolowego cudu i na spółkę z kartelami utrzymy...wał reprezentację, licząc na to, że jej sukces przełoży się na wyniki kolejnych wyborów… Kiedy do akcji włączyli się Amerykanie, żądający ekstradycji mafiosów, ci zeszli do podziemia i rozpoczęli wojnę z rządem. Kraj stanął w ogniu. Tymczasem Kolumbia nokautuje przeciwników w mundialowych eliminacjach, wygrywając m.in. z Argentyną w Buenos Aires 5: 0. Trzy miesiące później Pablo Escobar definitywnie przekreśla szanse postawienia go przed amerykańskim sądem, strzelając sobie w głowę…Samobójczy gol Andresa Escobara podczas Mistrzostw Świata w 1994 roku przypieczętuje koniec pewnej epoki w kolumbijskiej historii najnowszej a sam piłkarz kilka dni później zostaje zastrzelony na ulicy w swoim rodzinnym mieście.

Zapraszamy!

zosz solo! - niedziela 20 marca


zosz to połączenie nieśmiałej i miejscami nieporadnej gry na skrzypcach, z czystym i mocnym jak dzwon głosem, dające bardzo ciekawy, surowy i oryginalny efekt - pełen uroku i niepokoju - o niewątpliwie silnym oddziaływaniu.
zagram parę prostych kompozycji. wszystkich chętnych zapraszam na małą podróż po moim chaosie.
zosz

koncert g 20 wstęp 5 pln

czwartek, 17 marca 2011

Eurostandard (PL) / 18.03 - piątek


Eurostandard
Koncert
g. 20
wstęp 20 pln

Eurostandard

Ksawery Wójciński (kontrabas) - Paweł Szpura (perkusja) - Marcin Gokieli (głos, tekst)

Zespół tworzy muzykę, w której tekst odgrywa rolę instrumentu, rytmy czy melodie mylą się ze słowami, elementy pośrednie zaś robią to, co chcą. Paweł, Marcin, i Ksawery całkowicie lekceważą ograniczenia trudnej formuły kontrabas/perkusja/wokal, a często wręcz bezwzględnie wykorzystują je do własnych celów. Te dźwięki to siarczysty policzek wymierzony nudzie.