piątek, 25 marca 2011

Lovecats feat. TIEDYE (Italians Do It Better, DFA / Sweden)


Po dwóch koncertowych odsłonach z udziałem grup Jessica 6 i Glass Candy, cykl Lovecats powraca do weekendowej formuły. Z setem didżejskim zawita do Warszawy Anton Qlint z duetu Tiedye.

TieDye bywa określane mianem “najbardziej ekscytującej szwedzkiej grupy na 2011” i wiele wskazuje na to, że nie jest to puste gadanie. Mało jest bowiem zespołów, które jeszcze przed autorskim debiutem tak mocno zdefiniowały swój styl i zdobyły... w...iernych fanów. Wypłynęli dwa lata temu za sprawą coveru "Nothing Else Matters" Mettalica, który ukazał się nakładem wytwórni Italians Do It Better (m.in. Glass Candy i Chromatics). Po sukcesie singla przyszedł czas na serię remiksów, które wykonali dla Feist i Rubies, Wolfmother, Kaosa, Wolframa czy Mountain Of One. Warto przy tym zaznaczyć o jakie “remiksy” chodzi - cała magia polega na tym, że nie mówimy tutaj o “rzeźnikach” podkładających pod cudzy utwór klubową stopę, ale o dwóch multiinstrumentalistach, nagrywających za każdym razem coś w rodzaju pełnego coveru, będącego bezpretensjonalnym połączeniem klasyki psychodelicznego rocka, nowego baleric i dobrze pojętego popu. To nie kolejna grupa “didżejska” ale pełnoprawny zespół, który doceni każdy miłośnik muzyki ze skłonnością do stylowego retro. Wiosną TieDye wydają w końcu pełnoprawny debiut zatytułowany “Fishermans Bend”.

Równie ciekawe co ich muzyka są występy didżejskie Antona - nie spodziewajcie się monotonnego "cztery na cztery", ale raczej zagranych z werwą rockowych numerów, zapominanych przebojów i kawałków, których nie powstydziliby się peruwiańczycy stojący pod domami centrum gdzieś koło roku 95.

ANTON KLINT - TIEDYE dj set
(Italians Do It Better, DFA / Gothenburg)
Artur8 i Club Collab

wejscie: 10zl (do 23) / 15zl
start: 22

Aerosol Nights / sobota g 22 wstep 10 pln
Aerosol Nights
to cykliczna prezentacja czołówki polskiej sceny streetartowej w połączeniu z europejską śmietanką ulicznych artystów. Atakuje wnętrze klubu Powiększenie, na żywo produkując największy live act psikania w tym stylu. Szybka i precyzyjna ręka, spontaniczność chwili bujająca wyobraźnią, obłoki z farby i kreska markera pozwolą zrozumieć przekaz streetartu.

W marcu, na drugim cyklu zagości pokaz wolnej ręki uzbrojonej w... markery i pędzle. Polskę reprezentować będą Swanski, Tone i Aqualoopa, wraz z wyklejaną interwencją Goro. Zagraniczną niespodzianką będzie Flying Fortress, jedna z gwiazd europejskiej ulicy, niemiecki artysta znany na całym świecie. Jego murale jak i płótna, których głównym motywem jest komiksowy charakter z kaskiem na głowie zdobyły potężne uznanie w USA, Azji i całej Europie. Ma też duże uznanie wśród kolekcjonerów vinyl toys za autorskie figurki Teddy Troops. Nie możecie tego przegapić.
Oczywiście całą kompozycję imprezy dopełni break beatowo hip-hopowy soundtrack w wyuzdanej formie brzmienia z freestylowymi nawijkami w tle o który zadba Męskie Drganie czyli Bshosa (Detroit Zdroj), dj Spike (Break da Funk) i Justin (Jarek Kulik)