poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Plum (PL) / 18.04 w Powiększeniu


Na nowym krążku Plum znacząco rozszerzyli spectrum inspiracji, zróżnicowali brzmienia, zwrócili większa uwagę na produkcję. Poza posthardcore’owymi odniesieniami do Shellac / No Means No słychać też dialog z najszlachetniejszym rockowym mainstreamem spod znaku Josha Homme’a, a nawet nawiazania do brytyjskiej tradycji postpunka. Wśród głośnych, motorycznych gitarowych dopalaczy wyróżnia się remiks utworu "Thread" autorstwa Piernika z avanthiphopowego składu NP, który potwierdza, że Plum to zespół nieobliczalny, a rockowe granie to dla nich nie skansen, lecz wiecznie żywa i bogata forma energetycznego przekazu.
“Hoax” to w dyskografii Plum płyta najmocniej zainfekowane bluesem,
najbardziej wyluzowana i komunikatywna, co nie znaczy, że mniej tu rockowego szaleństwa. Plum poza tym, że z chuligańską radością wali nas w łeb ścianą przesterów, myślą też o kompozycji, motoryce, chwytliwych riffach. To rock rozumiany nie jako techniczne popisy, ale jako kumulacja energii. Gorąca, ognista, grzeszna namiętność. Przyjemność nie dla mięczaków.

Grupę Plum założyli bracia, Rafał i Marcin Piekoszewscy w 1999 roku, w Stargadzie Szczecińskim. Z pierwszym perkusistą Zbyszkiem Jasińskim wspólnie działali do roku 2008.W tym czasie nagrali trzy albumy: „Out of Confusion”, „Nothing Personal” (bez Zbyszka), „Witness of Your Fall” oraz epki „Express...6”, „Unrest”, „Sink or Swim”. Jesienią w 2008 roku, Zbyszka zmienił na perkusji Adam Nastawski (The Larch). Do dziś zagrali dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą.

KF Powiększenie zaprasza na WATCH DOCS na spacerze: Winny z założenia, reż. Roberto Hernández, Geoffrey Smith, Meksyk 2009, 90' / 19.04 wtorek


Druga wizyta Festiwalu Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie w naszym klubie. Tym razem pokażemy meksykański film "Winny z założenia", który opowiada o tamtejszym skorumpowanym systemie sądowniczym. Film nagradzany był na wielu festiwalach filmowych, a na WATCH DOCS otrzymał Specjalne wyróżnienie jury.

Winny z założenia, reż. Roberto Hernández, Geoffrey Smith, Meksyk 2009, 90'

Zdjęcia: Amir Galván Cervera, John Grillo, Luis Damián S...ánchez, Lorenzo Hagerman
Montaż: Felipe Gómez, Roberto Hernandez
Produkcja: Abogados con cámara
wstęp wolny

„Dlaczego go oskarżam?" - dziwi się pytaniu pani prokurator. I odpowiada z uśmiechem: „Taką mam pracę". Stawką jest dwadzieścia lat więzienia za morderstwo, ale sędziego w tym procesie nie interesuje, że dowodów właściwie nie ma, a zeznania świadków są niewiarygodne. Jose „Tonio" Zuniga został pewnego dnia zgarnięty przez policję z ulicy i oskarżony o zabójstwo, którego dokonano w innej części Mexico City. Choć kilka osób widziało go zupełnie gdzie indziej w momencie popełnienia morderstwa, podczas procesu nie miał żadnych szans na obronę. Nic dziwnego - w tym sądzie 95% spraw kończy się wyrokami skazującymi, a podejrzany jest z założenia winny.

Sprawą zainteresowała się para mieszkających w USA meksykańskich prawników, od lat walczących z meksykańskim skorumpowanym systemem sądowniczym. Robert Hernandez i Layda Negrete z pomocą australijskiego filmowca Geoffreya Smitha („English Surgeon"), zaangażowali się po stronie obrony. Powstały w rezultacie film, w znacznej mierze nakręcony podczas procesu, z cała mocą ujawnia niekompetencję i stronniczość sądu, fabrykowanie dowodów przez policję i kafkowski wręcz charakter wymiaru sprawiedliwości opartego na systemowym domniemaniu winy oskarżonego.

Film staje się też najskuteczniejszym narzędziem walki o wolność Toniego. „Winny z założenia" to prawdziwy sądowy horror, trzymający w napięciu do samego końca. Jego twórcy udowadniają, że film może być bronią - i to bronią skuteczną.

Festiwale:

2009 Toronto FF (Real to Real Award)
2009 Morelia IFF (Best Documentary)
2009 CPH:DOX IDFF (Amnesty International Prize)
2010 Guadalajara IFF (Best Documentary)
2010 Docpoint FF
2010 Cartagena IFF
2010 San Francisco FF
2010 Human Rights Watch NY
2010 SXSW
2009 Sheffield Doc/Fest

Filmografia:

Roberto Hernandez
2005 el tunel

Geoffrey Smith
2007 English Surgeon

4'61" RETRO - Przeglą najciekawszych filmów Przeglądu Krótkich Form Filmowych 4'61" / PLAN B


20.04 środa
g 19
PLAN B mała sala
wstęp wolny

W maju bieżącego roku odbędzie się Przegląd Krótkich Form Filmowych 4’64” - czwarta odsłona wydarzenia.

Już w kwietniu zapraszamy na 70-cio minutowe pokazy RETRO 4’61” prezentujące najciekawsze filmy z dotychczasowych trzech edycji Przeglądu.


Przegląd Krótkich Form Filmowych 4’61
” narodził się w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, której studenci: Wacław Ostrowski, Paweł Dudko oraz Joanna Ostrowska postanowili zaktywizować społeczność akademicką na polu wideo. Najważniejsza idea przedsięwzięcia to otwartość, stąd jedynym ograniczeniem nadsyłanych filmów jest czas. Co roku maksymalny czas filmów wydłuża się o sekundę, a tematyka i technika pozostają wyborem twórców. Główna nagroda co roku wynosi 1 000 zł.

Na przekroju lat w Przeglądzie brali udział studenci i licealiści, zgłaszając dokumenty, animacje, teledyski, wideo-art. Tematyka obejmowała reportaże, bajki, politykę, własne impresje. W jury Przeglądu od początku zasiadają studenci, artyści oraz kuratorzy sztuki, m.in. Grzegorz Rogala, Jarosław Perszko, Monika Szewczyk, Tomasz Kukawski.

Zgłoszenia na tegoroczną edycję prosimy przesyłać do 10 maja 2011. Pokaz finałowy odbędzie się w piątek 27 maja o godz. 18.00 w Kinie Forum przy ul. Legionowej 5 w Białymstoku. Wstęp na Pokaz i udział w Przeglądzie są bezpłatne.

Maksymalny czas nadsyłanych filmów wynosi 4 minuty 64 sekundy. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Szczegóły: www.461overview.com

PUNX 4 JA-PAN - charytatywny koncert Kryzysu na rzecz Japonii w Powiększeniu


PUNX 4 JA-PAN - charytatywny koncert Kryzysu na rzecz Japonii w Powiększeniu
20.04 środa
Impreza
g. 19
wstęp 20 pln


PUNX 4 JA-PAN
Jesteśmy z Tobą Japonio!

Charytatywny, rewelacyjny, unikalny KONCERT na rzecz Japonii w Powiększeniu

19-21 - Grupa Kryzys ORIENTALNIE z Robertem Brylewskim na czele, wystąpi w innym stylu, z instrumentami orientalnymi i gitarami elektrycznymi, Magura na syberyjskim bębnie szamańskim

GOŚCIE:
MUNIEK STASZCZYK (T.Love)
VIENI0 (mega rap)
oraz gość specjalny: MARIA POMIANOWSKA - mistrzyni eklektycznej muzyki świata

Aleksandra Capiga Łochowicz i Rui Ishihara - japoński, współczesny taniec butoh;
Hana Umeda – japoński tradycyjny taniec Nihon Buyo

Ponadto kiermasz prac artystów inspirowanych estetyką japońską:
Lech Żurkowski (prace w technice sumi-e)
Andrzej Bero - ceramika

3 X NIE - pokaz zdjęć z Japonii Maćka Komorowskiego i Yasu.

oraz inne orientalne atrakcje

Koncert od 19 do 21, potem
D.J. Sakura prezents: Ja Pan Disko,


Patronat: Muzeum Azji i Pacyfiku
Organizacja: Fundacja Pompka i klub Powiększenie
Patronat radiowy: Tok.fm

ESVW attack! / 23.04 w Powiększeniu


Zagrają:
RADICAL DANCEFLOOR KILLERS
(Djs: SZUm, FatAl Freak, Puzia)
http://www.rdkillers.com/

THE COCKSUCKERS

(Djs: Barbarossa, PK, Witek)
http://www.myspace.com/thecocksuckers

ALCOWHORE

(Djs: Ala, Mate)
http://www.myspace.com/alcowhore

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Jak już wszyscy pewnie na własnej skórze poznali, Electro Space Visual World to nowe oblicze imprez, gdzie jak zawsze organizatorzy zadbają nie tylko o dobrą jakość dźwięku, jak też jakość ogarniającego was zewsząd obrazu, żebyście poczuli się naprawdę świetnie!
Po raz kolejny niecodzienna oprawa wizualna i muzyka stworzą tak spójny klimat, że przyjemność ducha nie pozwoli waszemu ciału wyrwać się z klubu do białego rana! Wizuale na wszystkich ścianach (a nawet więcej) rozświetlą wasze ryjki, a najgrubszy groov w klimatach electro-clash-fidget-tech-house-break-bassline&nu-dirty-disco rozbuja wasze nogi, a tyłeczki wytrzęsie tak, że zgubicie z pewnością parę kilo ;)))

Kompleksową obsługę bodźców słuchowych zapewnią organizatorzy z kolektywu RADICAL DANCEFLOOR KILLERS (www.rdkillers.com), który współtworzą dj-e: Puzia, FatAl i SZUm jak więc widzicie, sami doświadczeni wyjadacze potrafiący przypuścić grupowy, zmasowany atak najgrubaśniejszym electro-soundem z czarnych placków najlepiej sprawdzającym się na parkiecie! Specjalnymi gośćmi kwietniowej edycji będą przedstawiciele 2 zacnych kolektywów świeżego ducha sceny klubowej – ALCOWHORE i THE COCKSUCKERS. Nie pozwolimy Wam na nudę - będzie jak zawsze eklektycznie, sympatycznie, zabawowo i rozjebkowo!!!
Dodatkowo dancefloorowe szaleństwo zarejestrują nasi najlepsi foto-soldiers: Grześ Piłat i Staś Przybyłek.
Przyjdźcie, by wspólnie z nami stworzyć niepowtarzalny, najlepszy w mieście imprezowy klimat!!!


★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

UWAGA!

Tradycyjnie, tym razem dla pierwszych 100 osób różnokolorowe przypinki do kolekcji!
Ostatnio badże zniknęły w mgnieniu oka, nie ociągajcie się zatem ;)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★


THE COCKSUCKERS
www.myspace.com/thecocksuckers www.soundcloud.com/thecocksuckers www.myspace.com/moveitagency

Niecodzienna trójka zapaleńców muzyki elektronicznej, z kontrowersyjną nazwą i szaleńczym zachowaniem podczas każdego z występów. Barbarossa hipsterski artysta, zagorzały grafik i zajawkowicz mody. PK indywidualista żądny ustalania zasad, zaś Witek wszystko robi po swojemu i zawsze odwiedzi każdy napotkany Fast Food choć pociąg odjeżdża za kilka min.
Chętnie zapraszani do różnych zakątków Polski, co spowodowało zwiedzenie większości ciekawych miejsc naszego kraju. Poznań, Kaków, Wrocław, Katowice nie są im obce ale stacjonują w Warszawie.

Stali bywalcy wielkich festiwali, zawsze świeża muzyka połączona z ciekawą wizualizcją i Stały kontakt z publiką powodują poszerzenie rzeszy fanów w szybkim tempie. Tony godzin spędzonych przy muzyce na pewno zaowocują mocnymi produkcjami dlatego spodziewajcie się EP’ki już pod koniec kwietnia.
Występowali z takimi artystami jak: StereoHeroes (FR), Mustard Pimp (FR), French Fries (FR), Cyberpunkers (IT), Gigi Barocco (IT), Blatta&Inesha (IT), Beat&Bang (Bel), Shaved Monkeys (Bel).
Utrzymują stały kontakt z różnymi agencjami europy (Belgia, Austria, Francja) dlatego już 14 sierpnia będzie można zobaczyć ich występ na jednym z Austriackich festiwali.
Już niedługo oficjalne produkcje a teraz mocne i niepowtarzalne sety.


ALCOWHORE

http://www.myspace.com/alcowhore
http://www.facebook.com/alkodziwki
http://www.soundcloud.com/djalcowhore

Może ich widziałeś gdy włóczyli się po Poznańskiej. Może stali na dworcu pod McDonaldem, może próbowali wbić się na krzywy ryj do Mariotta. Na pewno zrobili rozróbę wczoraj pod twoim domem, na pewno zniszczyli jedyny kibel w Mięsnej. To oni, Alcowhore, którzy zamiast na sali porodowej, urodzili się w beczkach piwa. Wychowali się w pijackiej melinie więc od małego oswajali się z hałasem. Zamiast mleka do płatków lali tanie wino, do szkoły w woreczku dostawali zagryzki pod wódkę. I właśnie dlatego muzyka którą grają jest tak połamana, ciężka i niszcząca. Bas, który łamie żebra, świdrująca uszy góra i środek po którym z nosa leci krew - to ich żywioł. Trash, fidget, dutch - to kochają. I choć czasem zapuszczają się w lżejsze dźwięki, to generalnie im cięższe electro, tym lepiej się czują. I gdy znudzi ci się już ugrzeczniony house, wtórne disco i wszystko co mają do zaoferowania tysiące innych kolektywów - Alcowhore zawsze was powali świeżą dawką surowego mięsa.
Na jadnej scenie grali z takimi gwiazdami jak:CyberPunkers, Mustard Pimp,Gigi Barocco,Blatta&Inesha,Gtronic, Blister Boyz, Zombie kids, Pelussje,Tom Deluxx, Drop the Lime, Freestylers i wiele wiele więcej.


SZUM (Pink Bazooka/RDKillers/Fractal Crew/ Wawa)
http://www.myspace.com/szupla
http://www.soundcloud.com/djszum
http://www.pinkbazooka.com/

Dj SZUm (znany jako Szupla, lub jak kto woli Szu) - członek nieistniejących już, aczkolwiek budzących duże kontrowersje projektów Primitivo i Dysmorfofobia, performer, kompozytor muzyki do przedstawień Komuny Otwock, spiritus movens niezależnego labelu Zgniłe Mięso Rekords, organizator festiwalu 'Weź To Wyłącz', obecnie członek Bauaganu Mistrzów i Two Stupid Dogz, producent muzyczny Pink Bazooka i NooMooN.

Jako Dj SZUm zapodaje electro, clash, fidget-disco, tech-house, breaks i pochodne, lubując się w wytwórniach takich jak Kitsune, Gigolo Rec., Boys Noize, Disko B, Kitty-Yo, Clone. W jego setach można usłyszeć grube remixy klasyków electro - Miss Kittin, Fischerspoonera, dj Hella, Felixa Da Housecat, Peaches jak też najświeższe parkietowe killery o ostrych elektro-fidgetowych brzmieniach. W 2006 wraz z Dj Emilio zakłada kolektyw Fractal, a w 2010 razem z Puzią i FatAlem „siejący zniszczenie na parkietach” - Radical Dancefloor Killers.
Poza organizacją imprez i propagowaniem sceny electro w kraju supportował m.in. takie osobistości jak Peaches, Dat Politics, Kap Bambino, Dirty Princess, Stereo Total, Cobra Killer, Moguai, Jessie Evans, Team Plastique, No More, 4Kuba, Human Toys, Le Le, Nad Mika, Fukkk Offf, Zombie Kids, Gtronic, Schwefelgelb i wiele innych polskich i zagranicznych bandów oraz ścisłą czołówkę krajowych dj-ów.
Przez ponad 2 lata rezydował w warszawskim klubie Pruderia,a po jej zamknięciu prężnie działa w Saturatorze prowadząc m.in. popularne cykle imprez electro pod nazwą „Dirty Discotheque”, „Danced To Death”, czy „PornoPipPunx” oraz wytwórnię Saturator Label. Wspólnie z RDKillers jest organizatorem dwóch ważniejszych cykli klubowych w stolicy - ESVW attack! w Powiększeniu oraz ElektroStacji w Piekarni. Gościł chyba we wszystkich liczących się klubach w stolicy oraz na terenie całego kraju. Występował na dużych festiwalach: Open'er, Audioriver, Malta, Summer Of Music, CocArt Festival. Jego motto dj'skie brzmi: „VINYL THE BEST”, a czarne płyty, to taki malutki fetysz, który z pełną satysfakcją i uznaniem słuchaczy uskutecznia na imprezach.
Uwaga! - podobno zna osobiście członków legendarnej formacji 'Mały Szu'...


PUZIA (RDKillers/Stellar Stories Colective/ Wawa)
http://www.myspace.com/puzia
http://www.myspace.com/stellarstories

Puzia to pochodzący z Olsztyna, zamieszkujący obecnie w Warszawie producent oraz dj. Zafascynowany jest muzyką elektroniczną, w której najbardziej ceni świeże, wymykające się zaszufladkowaniu formy. Takie, które poza tym, że świetnie się sprawdzają na parkiecie, zaskakują i pozostają w pamięci odbiorców. Sam jako producent próbuje znaleźć swoje miejsce na dość ciasnej elektronicznej scenie. We własnych produkcjach inspiruje się klasykami szeroko pojętej muzyki mechanicznej” starając się wplatać w nie nowe, świeże akcenty. Jego wcześniejsze produkcje ukazywały się na kompilacjach z cyklu Pink Kong, a na składance przygotowanej przez electroclash.pl dla magazynu Laif w lutym 2010, ukazał się kolejny zacny track „Dzius”. Gra live acty, miksuje własne produkcje, a sety z czarnych placków sprawiedliwie dzieli między własne muzyczne odkrycia a popularne produkcje elektroniczne; pomiędzy przyjazne house'y i italo a tęgie mięsiste fidgety. Jest pomysłodawcą oraz współzałożycielem Stellar Stories Colective, grupy skupiającej wokół siebie osoby zajmujące się produkcją muzyczną, grafiką i animacją. W skład grupy obecnie wchodzi poza nim, Alius, Dżony Tomala oraz OSMO. Kolektyw organizuje cykliczne imprezy pod nazwą Stellar Night, na których prezentują swoje live-acty, sety djeskie, wizualizacje oraz grafiki.


FATAL (RDKillers/SoundFellas/ Wawa)
http://www.myspace.com/soundfellas

Tak jak przy rzucie kostką nie wiesz co wypadnie, tak samo nie odgadniesz jaką kompilację usłyszysz w wykonaniu FatAl'a na najbliższej imprezie. Odwołując się do klasyki, gra produkcje The Prodigy, Westbam'a, Fatboy Slim'a, The Chemical Brothers, Stanton Warriors, Plump Djs, Krafty Kuts'a i The Freestylers. Podczas zakupów muzycznych nie umkną mu ciekawostki Parova Stelar'a, Tima Healy'a czy też Sub Focus'a i Eda Solo. To nie nazwa wytwórni, gatunku jest istotna - muzyka ma wywoływać na parkiet, ma pobudzać do tańca, interesować i pozytywnie nakręcać! Taką muzykę gra właśnie FatAl. Gruba ilość remiksów na unikalnych vinylach jak i w potężnej bibliotece mp3 to prawdziwy as w rękawie, którego FatAl nigdy nie waha się użyć! Niczym szalony krupier, FatAl rozdaje kolejne karty rzucając z djki różne style i tempa… Miksuje szeroko pojętą elektronikę - zawsze taneczną, zawsze klubową! Jego sety to głównie mieszanka Breakbeat'u i Electro, w której nie brakuje rewelacyjnych akcentów w postaci wszelkiej maści klubowych szlagierów osadzonych gdzieś pomiędzy House'em, Techno, Dubstep'em i Drum'n'Bass'em. Najlepsze nowości wymieszane z kultowymi, nieraz zakurzonymi już bangerami to niejedyna zaleta FatAl'nego grania.
FatAl doskonale rozumie potrzeby parkietu i gusta publiki. W końcu cała przygoda z imprezami zaczęła się od wielu nieprzespanych, spędzonych na dancefloor'ze nocy. Każdym swym kolejnym występem FatAl udowadnia, że pamięta co jest najważniejsze dla bawiących się klubowiczów! Pochodzący z Lublina, a obecnie mieszkający nieopodal Warszawy, FatAl gra regularnie od listopada 2007 roku, zajmując się jednocześnie organizowaniem imprez.

Do tej pory dzielił scenę z takimi artystami z zagranicy jak: Moguai, The Freestylers, Barry Ashworth, Slyde, Ed Solo, Marten Horger, Norman Frazier, Jaykosy, Tlama. Sety FatAl'a wybrzmiewały dumnie m.in. podczas Bass Planet w marcu 2010 - największej cyklicznej imprezie breakbeatowej w Polsce jak i podczas Innovation in the Łódź w październiku 2010 - gdzie królowała "połamana" muzyka.
Współpracuje / współpracował z takimi polskimi artystami jak: Monkees, SZUm, Puzia, Kwazar, Simba, Green Jesus, RasSepomatik, Bob One, Gwoździu Selekta, Infinity, Harper, Hot & Tasty Breakz, Cherry aka BreakNtune, Krzyku, Sulu, Name, Last Robots, TAS. FatAl jest członkiem breakbeat'owego kolektywu SoundFellas, należy do electro formacji Radical Dancefloor Killers, a wraz z Mc SirReal'em (The Freestylers, Dub Pistols) występuje w duecie mBassy. Od połowy 2009 roku, FatAl uczy się produkcji muzyki, pierwsze kompozycje są dostępne na profilu myspace.com/soundfellas.
Klub mym kasynem, a muzyka hazardem… FatAl - życie to gra!