poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Plum (PL) / 18.04 w Powiększeniu


Na nowym krążku Plum znacząco rozszerzyli spectrum inspiracji, zróżnicowali brzmienia, zwrócili większa uwagę na produkcję. Poza posthardcore’owymi odniesieniami do Shellac / No Means No słychać też dialog z najszlachetniejszym rockowym mainstreamem spod znaku Josha Homme’a, a nawet nawiazania do brytyjskiej tradycji postpunka. Wśród głośnych, motorycznych gitarowych dopalaczy wyróżnia się remiks utworu "Thread" autorstwa Piernika z avanthiphopowego składu NP, który potwierdza, że Plum to zespół nieobliczalny, a rockowe granie to dla nich nie skansen, lecz wiecznie żywa i bogata forma energetycznego przekazu.
“Hoax” to w dyskografii Plum płyta najmocniej zainfekowane bluesem,
najbardziej wyluzowana i komunikatywna, co nie znaczy, że mniej tu rockowego szaleństwa. Plum poza tym, że z chuligańską radością wali nas w łeb ścianą przesterów, myślą też o kompozycji, motoryce, chwytliwych riffach. To rock rozumiany nie jako techniczne popisy, ale jako kumulacja energii. Gorąca, ognista, grzeszna namiętność. Przyjemność nie dla mięczaków.

Grupę Plum założyli bracia, Rafał i Marcin Piekoszewscy w 1999 roku, w Stargadzie Szczecińskim. Z pierwszym perkusistą Zbyszkiem Jasińskim wspólnie działali do roku 2008.W tym czasie nagrali trzy albumy: „Out of Confusion”, „Nothing Personal” (bez Zbyszka), „Witness of Your Fall” oraz epki „Express...6”, „Unrest”, „Sink or Swim”. Jesienią w 2008 roku, Zbyszka zmienił na perkusji Adam Nastawski (The Larch). Do dziś zagrali dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz