poniedziałek, 18 kwietnia 2011

4'61" RETRO - Przeglą najciekawszych filmów Przeglądu Krótkich Form Filmowych 4'61" / PLAN B


20.04 środa
g 19
PLAN B mała sala
wstęp wolny

W maju bieżącego roku odbędzie się Przegląd Krótkich Form Filmowych 4’64” - czwarta odsłona wydarzenia.

Już w kwietniu zapraszamy na 70-cio minutowe pokazy RETRO 4’61” prezentujące najciekawsze filmy z dotychczasowych trzech edycji Przeglądu.


Przegląd Krótkich Form Filmowych 4’61
” narodził się w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, której studenci: Wacław Ostrowski, Paweł Dudko oraz Joanna Ostrowska postanowili zaktywizować społeczność akademicką na polu wideo. Najważniejsza idea przedsięwzięcia to otwartość, stąd jedynym ograniczeniem nadsyłanych filmów jest czas. Co roku maksymalny czas filmów wydłuża się o sekundę, a tematyka i technika pozostają wyborem twórców. Główna nagroda co roku wynosi 1 000 zł.

Na przekroju lat w Przeglądzie brali udział studenci i licealiści, zgłaszając dokumenty, animacje, teledyski, wideo-art. Tematyka obejmowała reportaże, bajki, politykę, własne impresje. W jury Przeglądu od początku zasiadają studenci, artyści oraz kuratorzy sztuki, m.in. Grzegorz Rogala, Jarosław Perszko, Monika Szewczyk, Tomasz Kukawski.

Zgłoszenia na tegoroczną edycję prosimy przesyłać do 10 maja 2011. Pokaz finałowy odbędzie się w piątek 27 maja o godz. 18.00 w Kinie Forum przy ul. Legionowej 5 w Białymstoku. Wstęp na Pokaz i udział w Przeglądzie są bezpłatne.

Maksymalny czas nadsyłanych filmów wynosi 4 minuty 64 sekundy. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Szczegóły: www.461overview.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz