sobota, 14 listopada 2009

SHARE WARSAW streaming: 21h www.ustream.tv/sharewarsaw (już jutro 15.11)


Share Warsaw
Jam audiowizualny
g 20
wstep wolny


Przyjdź i weź udział w otwartym jamie audiowizulanym SHARE! Zapraszamy wszystkich VJów i muzyków oraz tych, którzy chcieliby zobaczyć na czym polega SHARE i w przyszłości PODŁĄCZYĆ SIĘ do nas. Eksperymentalny skład muzyczny, zawiązany na chwilę splecie się w dialogu z VJ-ami i ich wizualnymi wrzutami.

SHARE to organizacja tworząca społeczność nowych mediów, wspierająca współpracę i wymianę wiedzy artystów i twórców, lokalnie i globalnie. Idea polega na samoorganizowaniu się grup na podobnych zasadach na całym świecie pod wspólnym szyldem SHARE. Korzystając ze wskazówek SHARE.global, lokalni działacze prowadzą darmowe i otwarte warsztaty w swoich społecznościach. Spotakania SHARE są streamingowane na cały świat.

Jak wziąć udział w SHARE?
Uczestnicy przynoszą swoje urządzenia i podłączają się do wspólnie zbudowanego systemu lub sprzętu. Improwizują i przedstawiają na żywo swoje audio i wizualne działania, wymieniają się doświadczeniami, spostrzeżeniami, umiejętnościami. Występ ma miejsce cyklicznie, by grupa mogła się rozwijać. SHARE koordynuje każdy event i zapewnia miejsce, projektory oraz darmowy dostęp do internetu dla wszystkich uczestników. Tak spotykają się i organizują VJe wspólnie z muzykami w różnych miejscach na świecie. Dzięki tym działaniom, środowisko VJskie może się rozwijać i przekazywać sobie wiedzę. Przyjdź i weź udział w otwartym jamie audiowizulanym.

Wszyscy chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami
Weronika Lewandowska
info: www.myspace.com/sharewarsaw
zgłoszenia: weronika.m.lewandowska@gmail.com

więcej: www.myspace.com/sharewarsaw
streaming: www.ustream.tv/sharewarsaw

czwartek, 12 listopada 2009

14.11. Sobota - Mondayjazz / Justas Fresh, Tadas Quazar, vj Vytas Realtime ! ! !godz. 22:00, wstęp 10,-

W najbliższą sobote w Powiększeniu gościć będziemy Litewskie trio
z kolektywu Mondayjazz.
Dj'e Tadas Quazar i Justas Fresh poczęstują was świeżą dawką
nowoczesnych brzmień w stylistyce modern boogaloo, hip hop, nu disco, broken beats, down tempo. Wraz z nimi wystąpi vj Vytas Realtime z wileńskiego kolektywu No Signal, który dopełni muzykę unikalną kompozycją wizualną.

Justas Fresh mimo swojego "mlodego wieku" jest juz legendą na litewskiej scenie klubowej. Jest członkiem kru dj'skiego "Boogaloo". Otwierał imprezy przed takimi znakomitościami jak: Nicola Conte, Prime Cuts, Dj Vadim, DK & Dj Food, Maxwell Implosion, James De La Cruz (The Avalanches), Mo Horizons, Fort Knox Five, DJ Format, Andy Smith (Portishead. UK), Krafty Kuts & A Skillz, Jon Kennedy.

Tadas Quazar był członkiem kultowego kolektywu dj'skiego Fresh Rice
Crew. Współpracował z wiloma lokalnymi dj'ami oraz gośćmi Mondayjazz Live, miedzy innymi: Hudson Mohawk, Dimlite, Lukid, Dorian Concept, Fulgeance, Peter Ddigital Orchestra, Souleance, Debruit, Flako, Dza.

Serdecznie zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie!

www.mondayjazz.com

13.11. Piątek - Papa Zura vs. Daniel Drumz czyli funkowa bitwa bez skrupułów!godz. 22:00, bilety 10,-

PAPA ZURA
dj, muzyk i kolekcjoner winyli z Lublina.
Didzejowaniem zajmuje sie od ponad 10ciu lat.
W 2000r z zalożonym przez siebie zespołem funkowym Bloo Zbir nagrał plytę "Looblin.funk".
Tworzył teź inne projekty muzyczne: np big beatowy Orientmen czy
nujazzowa grupa Plastelina - z zespołami zagrał mnóstwo koncertów w Polsce i za granicą.
Jako dj gra regularnie w najlepszych polskich klubach, wystąpił na
W 2005r. razem z przyjaciółmi - didżejami: Cpt.Sparky, Burn Reynolds i Dj Misty zalożył kolektyw didżejski Soul Service promujący w Polsce muzyke Soul i Funk.
W jego setach uslyszeć można głównie stary Funk, Soul, Gogo, Hip hop i Jazz, ale także muzykę z Południowej Ameryki, Afryki, Roots Reggae, dobre
Disco, perełki z archiwum polskich nagran i sporą dawke zdrowego humoru.

DANIEL DRUMZ
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 10-ciu lat od wieloletniej
nauki gry na trąbce. Wychował się na new-schoolowym hiphopie początku lat `90, co bardzo silnie wpłynęło na jego późniejszy gust jako DJ`a.
Za gramofonami od 2000 roku. 3 lata później, dzięki wywalczeniu tytułu mistrzowskiego na swoich pierwszych zawodach (wtedy jeszcze pod pseudonimem DJ Taśmy) - Vestax POPDJ 2003 - zapewnił sobie stałe miejsce wśród czołowych polskich turntablistów. Od 2004r. koncertował i nagrywał z warszawskim zespołem Grammatik, aż do rozpadu grupy cztery lata później. Cały czas koncertuje z Eldo.

Klubowe sety Daniela to mix deep funku, post-ATCQ hiphopu, afrobeatu, soulu, dancefloor jazzu i rzeczy pokrewnych - od szerokopojętych editów beatowych, przez neo-soul, kończąc na nu-jazzie, broken beacie.
Na koncie ma również wspólne koncerty z Kero One (USA), Yarah Bravo (UK) oraz Leszkiem Możdżerem.
Razem z berlińskim pianistą - Jimem Dunloopem - oraz krakowskim DJ'em Krimem tworzy kolektyw Mako Boko.

The Song Is You '09 juz niedługo!!! ...ruszyła przedsprzedaż biletów
THE SONG IS YOU ‘09

20.11.2009, Piątek
- Arturas Bumšteinas, „Five Songs”
- Red & Tonio Marinescu
- Ghédalia Tazartès

21.11.2009, Sobota
- Ergo Phizmiz
- Justin Bond
- Ergo Phizmiz & Justin Bond Improv

22.11.2009, Niedziela
- Momus
- Reinhold Friedl & Bernhard Schütz play Robert Schumann

03.12.2009, Czwartek
- Kyst
- AU


THE SONG IS YOU 09
Od Schumanna do Bumšteinasa

czyli co stało się w muzyce popularnej od XIX-wiecznych pieśni niemieckiego romantyka do XXI-wiecznych kompozycji pop-noise’owych litewskiego post-minimalisty? Albo: czym jest muzyka popularna, jeśli odsączyć ją od marketingu wielkich wytwórni i szalejących nastolatków? I jeszcze zbliżyć odrobinę do muzyki eksperymentalnej – jej form, miejsc prezentacji czy nastawienia artystów…

Arturas Bumšteinas & Mikołaj Pałosz, Hubert Zemler, XV Parówek & zespół wokalny play „Five Songs” [Litwa / Polska; elektronika, wiolonczela, perkusja, głosy]
Jeden z najbardziej utalentowanych kompozytorów muzyki współczesnej na Litwie zdekonstruował kilka piosenek wprowadzając je w świat medytacyjno-noise’owej współczesnej kompozycji. Albo raczej wyprowadzając muzykę współczesną na grząskie pole ekstatycznego popu. Kompozycja na elektronikę, wiolonczelę, perkusję i pięcioosobowy zespół wokalny związany ze Spotkaniami Wokalnymi Gębofon.

Ghédalia Tazartès [Francja; głos, taśmy]
„Język, w którym śpiewam stworzyłem sam. Moi rodzice mówili między sobą po hiszpańsku więc musiałem wymyślić coś, czego i oni by nie rozumieli”. Jedna z bardziej tajemniczych postaci muzyki eksperymentalnej rozwijanej poza jakimikolwiek nurtami. Tworzący od ponad trzydziestu lat, nagrywający raz na kilka, niemal poza obiegiem rynkowym. Mówi się czasem, że jest to żydowski blues zrodzony z hiszpańskich rodziców mieszkających w Paryżu. Słowem – mistyczne pieśni na głos i taśmy.

Red & Tonio Marinescu
[Francja; głos, gitara, perkusja]
Blues prosto z delty Missisipi. A konkretnie z Lille, pod granicą z Belgią. Red i Marinescu od lat pozostają wierni swej pierwszej pasji, nawet jeśli na ich techniki instrumentalne większy wpływ miała wieloletnia współpraca z Noëlem Akchoté i słuchanie perkusistów Toma Waitsa. Ten blues tonie w szumach, zgrzytach i francuskim akcencie niepodrabialnego głosu Reda.

Ergo Phizmiz [Anglia; wszystko]
Zwariowany i niezwykle błyskotliwy multiinstrumentalista interesujący się w tej samej mierze plądrofonią, co muzyką klasyczną. Tak samo dobrze radzi sobie z każdym instrumentem, jak z jego tanią imitacją dla dzieci. Wszystko, co ma pod ręką może złożyć się na sztukę radiową, instalację dźwiękową czy koncert popowy.

Justin Bond [USA; głos, fortepian]
Justin Bond!! Kultowa postać nowojorskiej bohemy. Sam uważa się za kabareciarza, co nie przeszkadza mu nagrywać eksperymentalne płyty z Otomo Yoshihide i Bobem Ostertagiem. Śpiewa dla tysięcy ludzi w Carnegie Hall i dla kilkunastu w Joe’s Pub. Jeszcze do niedawna był żeńską połową słynnego Kiki & Herb dowodząc, iż pojęcia drag queen / drag kings czy trans-gender są często zbyt wąskie; obecnie koncertuje z inną zjawiskową „kabaretką”, Our Lady J. Bohater finałowej sceny filmu „Shortbus”, w którym zagrał sam siebie. Czyli kogo?

Momus [Anglia / Niemcy; głos, iPod]
Co się dzieje z kimś, kto jest bardziej popowy niż Prince, ale nigdy nie chciał podpisać lukratywnego kontraktu z wielką wytwórnią a jego piosenki nie figurują na żadnym Top 10? Śpiewa swoje wodewile w obskurnych klubach z muzyką eksperymentalną… I zostaje sam – na scenie wyłącznie z playbackiem z iPoda.

Reinhold Friedl & Bernhard Schütz play Robert Schumann [Niemcy; fortepian, głos]
Romantyczna miłość w piosenkach Schumanna, ale bez zakłamanej ckliwości głosu wokalisty; w zamian szeptana i krzyczana przez prawdziwego bohatera narracji niemieckiego kompozytora. W wykonaniu wybitnego aktora teatralnego Bernharda Schütza oraz założyciela zespołu Zeitkratzer, znakomitego pianistę specjalizującego się w wykonawstwie muzyki współczesnej, Reinholda Friedla.

Kyst [Polska; wokal, gitara, bas, perkusja]
Muzyka Kyst łączy eksperyment ze słodkimi melodiami, jest jednocześnie zwiewna i nostalgiczna. Jej kameralna wrażliwość, namacalna tęsknota za harmonią i tajemnicza aura sprawiają że Kyst to jeden z najbardziej obiecujących projektów młodej polskiej sceny muzycznej.

AU [USA; wszystko]
Au to projekt fenomenalnego amerykańskiego multinstrumentalisty Luke'a Wylanda i perkusisty Dana Valatki (znanego z Jackie-O Motherfucker), lecz nierzadko rozrasta się do kilkunastoosobowego składu z towarzyszeniem chóru. Muzyka zespołu łączy w sobie freak-folk i formalne eksperymenty w stylu Briana Eno, współczesną amerykańską muzykę poważną i pop.

Pomysł: Michał Libera & Michał Borkiewicz
Miejsce: Powiększenie
Czas: 20.00
Bilety: 25 zł za wieczór lub 50 zł karnet
Kontakt: michal.libera@gmail.com, 507 107 759 oraz michal.borkiewicz@gmail.com, 508 316 976
Organizacja: Stowarzyszenie Plan B.
Promocja: Monika Zarzycka
Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta St. Warszawa
Więcej: patakaind.blogspot.com oraz klubpowiekszenie.blogspot.com

wtorek, 10 listopada 2009

10.11 Wtorek (przed Dniem Niepodleglości) - aFRYKASY / Mamadou Diouf, Grajek Krawiec, Senhor Efebo (conga, pandeiro)afrobeat, muzyka etniczna, reggae, frykasy
godz. 21:00, wstęp 5 pln

Mamadou Diouf
wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce,
śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku ,
współtwórca portalu www.afryka.org.

Mamadou nagrywał miedzy innymi:
African snow, pierwszy album Mamadou nagrany z Orkietrą Kiniora. (1993)
Fakira - Kinior & Mamadou , Box Music 2007.
W latach 1995-2000 Mamadou Diouf współpracował jako wokalista z legendarnym już zespołem Voo Voo i nagrał: Zapłacono (1994), Rapatapa- to - ja (1995).
Od końca lat 90tych Mamadou jest wokalistą zespołu Tam Tam Project. Zespół wydał dwie płyty: Tam Tam Project (2001) i Sunu music (2005).
Wspólnie z rodakami Mohamed M'Bow oraz gitarzystą Pako Sarr założył senegalskie trio Djolof-Man.
W duecie z Pako napisał muzykę do programu TV Polonia "Boso przez świat" w roku 2007.
Mamadou zaśpiewał też w duecie z Anną Marią Jopek na płytach: Ale jestem -(1997) i Jasnosłyszenie -(1999).
Propaguje od wielu lat afrykańskie kultury w polskich mediach: Jazz Radio (2002-2008), "Machina", obecnie Radio PIN.
Mamadou jest także korespondentem portalu Kontynent Warszawa - informującego o różnorodnych przejawach wielokulturowości w Warszawie.

Senhor Efebo
Kongi, perkusjonalia, pandeiro.
Szaleniec rytmiczny, pochłoniety bez granic w zgłębianiu kunsztu gry na kongach i instrumentach perkusyjnych.
Od 2003 roku związany z grupą pekusyjną Sambasim.
Współpracował z takimi zespołami jak Joao Nascimento e Banda, Azas,Ritmodelia,Micanga,Sambal.

Grajek Krawiec,
dj, promotor, happener, trwale zwiazany z klubem Powiększenie

Klub Filmowy Powiększenie: Nienawiść/La Haine, reż. Mathieu Kassovitz


10.11
Klub Filmowy Powiększenie.
Dekalog dziś – cykl I: Przetrwać w mieście
Nienawiść/La Haine, reż. Mathieu Kassovitz, Francja 1995, 95’
Prelekcja/Film/dyskusja
g 19
wstęp wolny
Po seansie zapraszamy widzów do zabrania głosu w dyskusji.
Wstęp i prowadzenie dyskusji: filmoznawca i krytyk filmowy Wojtek Kałużyński


Klub Filmowy Powiększenie, rozpoczynający działalność w klubie Powiększenie, otwieramy głównie dla młodych widzów: licealistów i studentów, ale też dla dotychczasowych bywalców klubu i nowych odbiorców. Chcemy, by spotkania Klubu inspirowały do żywej debaty na temat problemów współczesności i wartości ważnych w dzisiejszej rzeczywistości – stąd hasło „Dekalog dziś”.
Dekalog dziś I: Przetrwać w mieście

Miasto jest jedną z najbardziej „filmowych” scenerii, a w wielu dziełach funkcjonuje nie tylko jako tło wydarzeń, lecz swoiste środowisko wywołujące określone postawy, szczególny rodzaj znaczącej przestrzeni, a nawet metafora całej współczesności, prowokując do pytań dotyczących takich problemów jak przemoc, anonimowość, zanik więzi wspólnotowych i pojawianie się więzi nowych, przemiany stylów i form komunikowania się.
Proponujemy zatem cykl filmów, które charakteryzują się istotnymi wartościami artystycznymi, a jednocześnie przedstawiają przestrzeń miasta jako przestrzeń codziennych wyborów etycznych i relacji społecznych.
Projekcje filmów będą poprzedzone krótkim wstępem, a po seansie zapraszamy wszystkich do dyskusji na temat wartości i postaw przedstawionych w filmie.

Nienawiść/La Haine, reż. Mathieu Kassovitz, Francja 1995, 95’. Występują m.in.: Vincent Cassel, Hubert Kounde, Said Taghmaoui. Film otrzymał liczne nagrody, m.in.: Złotą Palmę w Cannes za reżyserię, Europejską Nagrodę Felix za najlepszy debiut oraz Cezara za najlepszy francuski film roku.
Reżyser Mathieu Kassovitz przedstawia relacje pomiędzy mniejszościami etnicznymi zamieszkującymi paryskie blokowiska. Inspirowany autentycznymi wydarzeniami film ukazuje 24 godziny z życia trójki przyjaciół: Żyda Vinza, Afrykańczyka Huberta i Araba Saida. W efekcie zamieszek na tle rasowym, Abdel, ich arabski kolega zostaje brutalnie pobity przez policję. Bohaterowie postanawiają się zemścić...

Wydarzenie zrealizowano dzięki wsparciu Urzędu Miasta St. Warszawy,
we współpracy ze Stowarzyszeniem Plan B, Klubem Powiększenie.
Materiały filmowe udostępnione m.innymi dzięki uprzejmości Filmoteki Narodowej.
Patroni medialni: TVP Kultura, Radio Pin.
Opracowanie merytoryczne programu: dr Iwona Kurz z Instytutu Kultury Polskiej UW.
Koordynator projektu: Monika Zarzycka.