piątek, 14 stycznia 2011

Męskie Drganie - detroitZDRoJ Small Band / 14.01


14.01
Męskie Drganie - detroitZDRoJ Small Band
g 22
wstęp 10 plnGdzieś w pół drogi pomiędzy DJ setem i live actem, między jam session a koncertem - 3 wielkich facetów z różnymi wizjami muzycznymi prących w jednym kierunku.
Nowatorskie konsolidacje, muzyczne interpretacje, lata melanży, dwie dekady w branży. To jest Męskie Drganie.

Po 2 niezwykle udanych edycjach w legendarnych już Cudzie nad Wisłą i 5 10 15, czas na kolejną odsłonę nietuzinkowej sesji

detroitZDRoJ - zaprosiliśmy do projektu niepokornych artystów :

bshosa (detroitZDRoJ) - dex & efx
Jarek Kulik (Justin) - conga & mic
DJ Spike (Break da Funk) - Scratch & Cutz

music : premium undergound electronic vibes + live scratch & instruments + irresistible voice of Justin !

warm up DJ's :
Kesho (Ponton music)
Easy Audio & mAL


start 22, entry 10

ESVW attack!!! vol.5 ===>> Powiększenie / 15.01


RDKillers.com prezentuje:

ESVW attack!! vol.5
15.01. (sobota)
Warszawa, Powiększenie ul. Nowy Świat 27
start: 21:00
entry: 10pln
Djs:
JICK MAGGER
http://www.myspace.com/jickmagger
BERT
http://www.myspace.com/electricitypoland
SZUM
http://www.myspace.com/szupla
FATAL
http://www.myspace.com/soundfellas
PUZIA
http://www.myspace.com/puzia


★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★


Jeszcze niektórym pewnie huczą w uszach posylwestrowe wystrzały, a w głowach odbija się echo przesłodzonych hitów, ale najwyższa pora zrobić generalny porządek - czas na pierwszą w nowym roku edycję najlepszego cyklu imprezowego w mieście - ESVW ATTACK!
Już po raz piąty wizuale na wszystkich ścianach (a nawet więcej) rozświetlą wasze ryjki, a najgrubszy groov w klimatach electro-clash-fidget-tech-house-break-bassline-&... rozbuja wasze nogi, a tyłeczki wytrzęsie tak, że zgubicie z pewnością parę kilo ;)))
Electro Space Visual World to nowe oblicze electro imprez, gdzie jak zawsze organizatorzy zadbają o jakość dźwięku płynącego głównie z gramofonów i jakość ogarniającego was zewsząd obrazu, żebyście poczuli się naprawdę swobodnie odprężeni podczas szaleńczego baunsu! Muzyka i obrazy stworzą tak spójny klimat, że przyjemność ducha nie pozwoli waszemu ciału wyrwać się z klubu do białego rana!
Kompleksową obsługę bodźców słuchowych zapewnią organizatorzy z kolektywu Radical Dancefloor Killers (www.rdkillers.com), który współtworzą dj-e: Puzia, FatAl i SZUm jak więc widzicie, sami doświadczeni wyjadacze potrafiący przypuścić grupowy, zmasowany atak najgrubaśniejszym electro-soundem z czarnych placków najlepiej sprawdzającym się na parkiecie! Specjalnymi gośćmi styczniowej edycji będą, naprawdę zacne osobistości: organizator wyśmienitego cyklu Bang! - Jick Magger oraz ElectriCity - dj Bert. Nie pozwolimy Wam na nudę - będzie jak zawsze eklektycznie, sympatycznie i zabawowo!!!
O niecodzienną oprawę wizualną zadba niezastąpiony team vj G Had, Sylwek Łuczak, oraz SZUm, oświetlając pomieszczenie z niezliczonej ilości rzutników i projektorów, natomiast dancefloorowe szaleństwo zarejestrują nasi najlepsi foto-soldiers: Tomek TJFK Kuczma i Grześ Piłat.
Przyjdźcie, by wspólnie z nami stworzyć niepowtarzalny, najlepszy w mieście imprezowy klimat!!!

UWAGA!
Tradycyjnie dla pierwszych 200 osób różnokolorowe przypinki do kolekcji!
Ostatnio badże zniknęły w mgnieniu oka, nie ociągajcie się zatem ;)


★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
więcej www.klubpowiekszenie.pl

środa, 12 stycznia 2011

Znajomi Karola puszczają z komputera .. pewnie troche z płyt Pauli . DZIŚ. sala na górze!

czyli Krzysiek Białkowski i Magda Jensen

zapraszamy!!!

Yo!Plan be Raps tym razem w Powiększeniu - DZIŚ sala na dole


dj Taras i goście

Yo!Plan be Raps jest kontynuacją projektu Sklep z Miesem z Powiększenia, ktory byl najwiekszą lipa na swiecie i jak przyszlo na impreze 10 osob w tym jedna modelka amatorka to byl sukces, ale ja sie jaram, lubie Rap na specjalna edycje YO! PLAN B RAPS zapraszamy tym razem do POWIEKSZENIA
zagraja:
-Jan Porebski (Club Collab)
-Pele (Molesta) - jak dotrze

poniedziałek, 10 stycznia 2011

Nowe Kino Skandynawskie: "Anioł" w reżyserii Margreth Olin, Norwegia 2009 / 11.01


Klub Filmowy Powiększenie i Szkoła Językowa Centrum Europy zapraszają na kolejny pokaz z cyklu Nowe Kino Skandynawskie czyli Smakowanie Skandynawii.

Tym razem pokażemy norweski film pt. "Anioł" w reżyserii Margreth Olin. "Anioł" to norweski kandydat do Oskara w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny i jednocześnie debiut reżyserki.

Film opowiada poruszającą historię Lei. Jej dzieciństwo kończy się wraz z wczesną utratą ojca, a jako dorosła matka-narkomanka decyduje się oddać swoją własną córkę rodzinie zastępczej, aby stworzyć jej szansę na dzieciństwo, którego sama nigdy nie miała. W roli głównej Maria Bonnevie.

Norweska wersja językowa z napisami po angielsku.
WSTĘP WOLNY

„ Engelen to historia wyniszczającego uzależnienia, przede wszystkim od alkoholu i narkotyków, ale również destrukcyjnego uzależnienia emocjonalnego między matką a córką, które hamuje ich osobisty rozwój.” Sydsvenskan

„ Margreth Olin potrafi oddać przeżycia czysto fizyczne i jednocześnie emocjonalny ślad jaki po sobie zostawiają.” Dagens Nyheter

„ Film o niezwykłej wrażliwości na sensualność i zmysłowość świata.” Dagens Nyheter

„ Marie Bonnevie jest może odrobinę za ładna, żeby być wiarygodna w roli narkomanki, ale poza tym gra aktorska jest w tym filmie bez zarzutu.” Kommunalarbetaren

„ Margreth Olin chętnie korzysta z różnorodnych środków wyrazu. W filmie często zapada cisza a dialogi są bardzo oszczędne w słowa.” Sydsvenskan

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
„Anioł” (Engelen), Norwegia 2009
Reżyseria: Margreth Olin
Scenariusz: Margreth Olin
Obsada: Maria Bonnevie, Gunilla Röör, Antti Reini, Börje Ahlstedt, Helene Michelsen, Milla Mykløen, Benjamin Helstad, Emir Mulasmanovic
Język: norweski (angielskie napisy)
Czas trwania: 101 min.

Noworoczny Slam @ Powiększenie / czwartek 13.01


Kiedy: 13.01.2011, czwartek
Gdzie: Powiększenie ul. Nowy Świat 27, Warszawa
O której: 20.00
Za ile: 10 PLN (występujący wchodzą za darmo)

Jeżeli jeszcze nie masz noworocznych postanowień to mamy je dla Ciebie: przychodzić regularnie na slamy do Powiększenia! Jest ku temu doskonała okazja, bo rozpoczynamy nowy rok z dużym impetem. Nowe wiersze, nowe pomysły i nowi ludzie są równie mile widziani co starzy ludzie, stare pomysły i stare wiersze. No i publiczność bez względu na wiek, zainteresowania, status społeczny czy gust. Jak na nasz gust możecie się już szykować. Zapraszamy!

Piotr Kurek (PL) - 16.01


16.01.2010
Piotr Kurek (PL)
Koncert
g. 20
wstęp wolny


Koncert nowego materiału Piotra Kurka, który jest zapowiedzią jego nowego albumu. Oto co sam pisze o tym co usłyszycie: „Archiwalne nagrania amazońskich tropików i muzyki lat 60-tych - dekada kontestacji, rewolucji i burzliwych przemian obyczajowych zarejestrowana na taśmach. To wszystko, co nie powinno być słychać lub co przypadkowe i niepotrzebne - jest tutaj wzmocnione i wyeksponowane. Reszta to tylko akompaniament - duszny, wilgotny i zielono-brązowy."

Piotr Kurek (1978) - artysta dźwiękowy i autor muzyki teatralnej. Współzałożyciel nieaktywnej już grupy Ślepcy, przecierającej pod koniec lat 90-tych rejony ekstremalnej elektroniki. Współpracuje z portugalską wytwórnią Crónica i lubelskim Ośrodkiem Rozdroża. Ma na swoim koncie dwie solowe płyty. Koncertował na festiwalach teatralnych i muzycznych w Polsce (Festiwal Malta, Festiwal KODY), Niemczech (Transmediale), Portugalii (Cornelius Cardew and the Art of Listening), Francji (Traverses), Austri (Elevate), Węgrzech (UH Fest), Białorusi i Hiszpanii. Incydentalnie zbieracz małych, średnich i dużych instrumentów.
www.piotrkurek.com
www.myspace.com/pekurek