czwartek, 14 października 2010

A Storm of Light (US) / w najbliższą niedziele w Powiększeniu


A Storm of Light (US)
Koncert
g. 20
wstęp 30/40 pln

do kupienia na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928

A Storm of Light to zespół pochodzący z Nowego Jorku, grający muzykę którą obecnie kojarzy się jako post-metal. Założyciel grupy, Josh Graham, odpowiedzialny był wizualizację podczas koncertów grupy Neurosis, znany jest również z grania z zespołem Red Sparowes, który to zespół Graham opuścił, by w pełni poświęcić swój czas dla nowego projektu - A Storm Of Light.

Odniesień do twórczości Neurosis w muzyce A Storm Of Light jest bez liku. Sporo było ich na debiucie, "And We Wept The Black Ocean Within", jednak na drugim krążku, "Forgive Us Our Trespasses" odnaleźć można ich jeszcze więcej.

Skład:

Josh Graham - gitara, wokal, keyboard
Domenic Seita - bas
Andy Rice - perkusja
Joel Hamilton - gitara, syntezatory

Dyskografia:


"And We Wept the Black Ocean Within First" (2008, Neurot Recordings)
"Primitive North" Split z Nadja (2009)
"Forgive Us Our Trespasses" (2009)

www.myspace.com/astormoflight

KRAINA CHICHÓW @ muzyczna akcja charytatywna na bullterriery w potrzebie / PLAN B


KRAINA CHICHÓW
15.10. (piątek)
g. 20.00
PLAN B
wjazd: 5pln
...

Serdecznie zapraszamy na zupełnie nowy, absolutnie wyjątkowy cykl imprez charytatywnych w Planie B. Raz w miesiącu, poza codziennymi spotkaniami jak dotychczas, będziemy mogli miło spędzić czas, słuchając nietypowej jak na to miejsce muzyki i pomagając w nadzwyczaj szczytnym celu. Tego dnia gospodarz cyklu dj SZUm wraz z zaproszonym gościem będą mieszać w swoich czarnych plackach, racząc nas eklektycznie doborową elektroniką, a w międzyczasie wolontariusze z fundacji S.O.S. Bullterrier będą zbierali po 5pln na pieski potrzebujące pomocy. Zapytacie, dlaczego właśnie na te „groźne” i niezbyt mile wyglądające bestie? Właśnie dlatego, że od lat są dyskryminowane na każdym kroku, często źle traktowane i oddawane do schronisk, a fama która za nimi się ciągnie i piętno „psów morderców”, to w większości przypadków stek bzdur. Dzieje się tak, ponieważ b. duży % psów ras bojowych trafia w niewłaściwe ręce, do ludzi, którzy nie potrafią ich wychować, a często świadomie uczą agresji.

dj SZUm: Sam jestem od ponad 5 lat właścicielem uroczego bullterriera i znam wiele osób, które mają to samo szczęście co ja. Są to psy silne i dosyć trudne w wychowaniu, ale nad wyraz mądre, wyjątkowo przyjazne, oddane ludziom, rodzinne i potrzebujące miłości jak każdy. Dołóżmy zatem małą cegiełkę od siebie, by udało się pomóc choć części tych, którym nie ułożyło się w i tak ciężkim życiu.

Całkowity dochód z biletów będzie tego dnia przeznaczony na Fundację S.O.S. Bullterrier.

Ludzie otaczający fundację działają w adopcjach bullterrierów od wielu lat. Sama fundacja powstała jako twór prawny, której celem jest pomoc psom na większa skalę i z większymi możliwościami niż do tej pory. Zrzesza ona w swoim gronie miłośników, właścicieli i hodowców czworonogów w szczególności wielbicieli psów rasy bull terrier.

S.O.S. Bullterrier o sobie:
„Celem fundacji jest jak najszybsze reagowanie na bulki w potrzebie. Jesteśmy dosłownie w całej Polsce: działamy więc szybko i z sukcesami. Wspólnymi siłami staramy się zapobiegać pobytom bull terrierów w schroniskach, przytuliskach, jesteśmy wyczuleni na alarmy o złym traktowaniu zwierząt, na sygnały o skandalicznych warunkach urągających godności psa oraz na psich więźniów pseudohodowli i ich produkcje. Oferujemy pomoc ludziom, którzy szukają psa tej rasy do adopcji i takim, którzy muszą swoją pociechę oddać i szukają jej dobrego domu. Posiadamy wysokiej jakości zaplecze hotelowe i szkoleniowe. Wspaniali ludzie o wielkim sercu oferują naszym psom domy tymczasowe otwierając swoje drzwi przed psim nieszczęściem - tam w cieple i miłości czekają na swój nowy dom. Dzięki ludziom dobrego serca, z nadzorem i wsparciem finansowym fundacji, zajmujemy się całym procesem adopcyjnym. Od "wypatrzenia" bullka w potrzebie, reakcji na psią krzywdę, wizyt w schroniskach, umieszczenia psa w bezpiecznym miejscu, ocenę stanu zdrowia i konieczne leczenie; poprzez ocenę jego charakteru, potrzebne szkolenia i korekcję zachowań, stałą opiekę nad zwierzęciem w hotelu bądź też w domu tymczasowym, ogłaszanie psów szukających domu, weryfikację osób chętnych na adopcję psa, wizyty przedadopcyjne u zdecydowanych na przygarnięcie bullka, transport czworonogów; aż do wizyty poadopcyjnej i zwyczajnego trzymania kciuków i kibicowania kiedy znajdują swoje wymarzone cztery kąty i człowieka do kochania. Służymy też radą i wsparciem "świeżakom" w temacie oraz każdemu, kto potrzebuje pomocy z nowo adoptowanym/nabytym przyjacielem. Naszą nagrodą jest odmiana psiego losu i szeroki bullkowy uśmiech w nowym domu.”

więcej na stronie:
http://www.sos-bullterrier.pl/

zagrają dj-e:

SZUm
(Pink Bazooka/RDKillers / Wawa)
DJ SZUm (znany jako Szupla, lub jak kto woli Szu) - członek nieistniejących już, aczkolwiek budzących duże kontrowersje projektów Primitivo i Dysmorfofobia, performer, kompozytor muzyki do przedstawień Komuny Otwock, spiritus movens niezależnego labelu Zgniłe Mięso Rekords, organizator festiwalu 'Weź To Wyłącz', obecnie członek Bauaganu Mistrzów i Two Stupid Dogz, producent muzyczny Pink Bazooka i NooMooN.
Jako Dj SZUm zapodaje electro, clash, nu-rave, tech-house, breaks i pochodne lubując się w wytwórniach takich jak Kitsune, Gigolo Rec., Boys Noize, Disko B, Kitty-Yo, Clone.W jego setach można usłyszeć grube remixy klasyków electro - Miss Kittin, Fischerspoonera,dj Hella, Felixa Da Housecat, Peaches jak też bardziej minimalowe produkcje w stylu Booka Shade, Iñaqui Marin, czy Phonique. W 2006 wraz z Dj Emilio zakłada kolektyw Fractal, a w 2010 razem z Puzią i FaTalem - Radical Dancefloor Killers.
Poza organizacją imprez i propagowaniem sceny electro w kraju supportował m.in. takie osobistości jak Peaches, Dat Politics, Kap Bambino, Dirty Princess, Stereo Total, Jessie Evans, Team Plastique, No More, Cobra Killer, 4Kuba, Human Toys, Le Le, Nad Mika, Cameltoe Supreme, Schwefelgelb i wiele innych polskich i zagranicznych bandów. Przez ponad 2 lata rezydował w warszawskim klubie Pruderia, a po jej zamknięciu prężnie działa w Saturatorze prowadząc m.in. popularne cykle imprez electro pod nazwą „Dirty Discotheque”, „PornoPipPunx”, czy „Danced To Death” oraz wytwórnię Saturator Label. Jego motto dj'skie brzmi: „VINYL THE BEST”, a czarne płyty, to taki malutki fetysz, który skutecznie popełnia na imprezach ;)
Uwaga! - podobno zna osobiście członków legendarnej formacji 'Mały Szu'...
http://www.myspace.com/szupla
http://www.pinkbazooka.com/

CHUPAX
(New Wave Connection / Wawa)
Muzyką elektroniczną zafascynował się pod koniec ubiegłego stulecia, kiedy w Polsce dzielono ją głównie na house i techno. Postępujący rozkwit kultury klubowej sprawił, że już kilka lat później na Podlasiu zaczęto organizować pierwsze imprezy, co dodatkowo wzmogło zachwyt tym zjawiskiem i dało możliwość poznania ciekawych ludzi. Kiedy jednak samo słuchanie płyt oraz uczestnictwo w imprezach przestały wystarczać, pojawiła się chęć poznania tego z drugiej strony.
Pierwsze muzyczne kroki stawiał w 2005 roku. Wtedy, dzięki takim artystom jak The Hacker, David Caretta, Vitalic oraz reszcie zrzeszonej wokół marki International Gigolo Records, zainteresował się Electroclashem. Początkowo traktował granie wyłącznie jako hobby, jednak wkrótce przerodziło się to w prawdziwą pasję i tzw. uzależnienie od kupowania vinyli.
Prezentowany obecnie styl opiera się o robotyczną przestrzeń Electro, spod znaku takich wytwórni jak m.in. Clone, Monotone, Rephlex, Cultivated Electronics czy też Dominance Electricity. Z drugiej zaś strony odsłania nieco ambitniejsze zakątki Techno, Minimalu oraz New Wave. W swoich setach stara się jednak nie zamykać w sztywnych ramach danego gatunku, wciąż poszukując nowych brzmień i kształtując swą muzyczną osobowość. Od 2008r. Chupax czynnie współtworzy kolektyw muzyczno-eventowy „New Wave Connection”, zajmujący się organizacją oraz promocją imprez. Miał okazję wystąpić w kilku fajnych miejscach, w towarzystwie wielu ciekawych artystów.

http://www.chupax.mixntrix.net/
http://myspace.com/chupax

TECH DŻEM vol. 3 / 15.10 w Powiększeniu


TECH DŻEM vol. 3
15.10. (piątek) | Powiększenie | start: 22.00 | tax: 10 pln

Przed Wami w Powiększeniu trzecia odsłona Tech Dżemu, czyli improwizowanej zadymy w stylistykach tech, minimal i deep. Podobnie jak do tej pory, stawiamy na łączenie naszych ulubionych brzmień klubowych z grą na żywych instrumentach i z szalonymi popisami wizualnymi. Po raz pierwszy jednak pokusiliśmy się o artystyczny import - tym razem zagrają z nami DOLL i SIMONE PASSA z wielce zasłużonego dla polskiej sceny klubowej gnieźnieńskiego składu Szajse Records.

Tym razem ekipa tech dżemowych wyjadaczy zsumuje się do dziewięciu artystów - siedmioro dj-ów, dwóch niezastąpionych & przebłyskotliwych instrumentalistów, jeden niestrudzony & świecący za trzech wizulizator. Wierzymy, że po stronie publiki liczba koneserów tech dżemu będzie równie wielka, jak poprzednio :)

Pracujcie zatem nad kondycją, wcinajcie witaminy i spodziewajcie się wszystkiego, co niespodziewane. Rezultaty pichcenia dżemu jak zwykle trudne do przewidzenia, wiadomo tyle, że zapowiada się pysznie... Do zobaczenia!

Imprezę współorganizuje grupa twórcza BTS. Patronują nam MUNO, C32.PL, RADIO KAMPUS, NOWAMUZYKA.PL i CLUBBIN.PL.

DJs:
DOLL (Szajse Crew)
SIMONE PASSA (Szajse Crew/RTS.FM)
Weld (BTS/Underphunk)
Isnt (Twice Dice/BTS)
Michał Wolski (Minicromusic/Funfte Strasse/BTS/WEFrec)
Menes (Minicromusic/Funfte Strasse/BTS/Wefrec/LSS)

VJs:
Matemito

Instrumentaliści:
Kuba Andruchów (3K, git. elektryczna)
Kuba Bruszewski (3K, perkusjonalia)

Na Stare Milion Orzeźwia Już Od Roku feat. aliOOFT / 16.10


16.10
Na Stare Milion Orzeźwia Już Od Roku feat. aliOOFT
Impreza
g. 21
wstęp 10 pln


Na Stare Milion czyli Twój lokalny party geszeft, prywaciarska inicjatywa w świecie wielkich korporacji, oraz amatorski joint venture w jednym, ma już rok. Nad Wisłą lubujemy się w celebrowaniu przegranych powstań, nieudanych inicjatyw i wielkich klęsk. Rocznic o pozytywnym zabarwieniu jakoś ciągle brak. My swoją krecią robotą świata nie naprawimy, ale proponujemy raczej odświętną celebrę na wesoło. W żadnym razie nie zważając na to, że za oknem wieje wiatrem szara jesień.

Zamiast wyprawić z okazji pierwszych urodzin bizantyjską ucztę, zdecydowaliśmy się na coś bardziej w naszym stylu. Finał dwudniowej celebry ulokowaliśmy w Powiększeniu, jednym z najprzyjemniejszych miejsc w stolicy gdzie dokładnie rok wcześniej odbyła się pierwsza impreza pod tym dziwnym szyldem. Zamiast uginających się stołów, proponujemy wrażenia taneczno-towarzyskie.

Wisienką na urodzinowym torcie będzie występ niebanalnego gościa z zagranicy. Dwugodzinny set wypełniony doskonale zmiksowanymi świeżynkami, starociami i niespodziankami zagra dla Was Ali Herron, lepiej znany jako Ali OOFT.

Obok gościa ze Szkocji wystąpi zjednoczona brygada Na Stare Milion, czyli J-Son & Funkoff (Grupa Biznes) z charakterystyczną mieszanką 80s boogie, electro-funku, disco i klasycznego house'u oraz Weekid, młody-zdolny-rokujący człowiek renesansu z Łodzi, rozkochany w komiksach, dubstepie i newbeats.

Zaprosiliśmy także ludzi, którzy popierają ideę i koncepcję NSM, oraz dzielą z nami naszą irracjonalną pasję do winylowej płyty. Na sali barowej wystąpi Fat Groh, jeden z ojców-założycieli wytwórni Junoumi Records, zasłużonej dla wydawania polskiej muzyki miejskiej; WWW, właściciel kultowego sklepu SideOne, człowiek-instytucja, od 12 lat nieprzerwanie i wbrew zmianom koniunktury ściągający do Warszawy najciekawsze płyty z całego świata. Wspomoże ich duet Dizky/Praktik występujący w roli muzycznych selektorów oraz Jedynak, moderator stołecznego życia towarzyskiego z zaprzyjaźnionego kolektywu Club Collab.

***

MAIN:

Ali OOFT (Instruments Of Rapture / L.E.S.S. / Foto Rec. / Glasgow)

NSM Soundsystem:

J-son & Funkoff (Grupa Biznes) + Weekid

BAR:

Fatgroh (JuNouMi)
WWW (SideOne)
Dizky/Praktik (DJ Set)
Jedynak (Club Collab)

Wstęp 10/15 PLN

***

Jeśli, ktoś ma jeszcze muzyczne wątpliwości, stale zapraszamy do sprawdzenia czterech urodzinowych miksów przygotowanych przez wszystkich członków NSM Soundsystem oraz Ali OOFT'a, które można odsłuchać i ściągnąć poniżej.

Przypominamy, że Ali OOFT oraz Grupa Biznes wystąpią także w piątek 15 października na powakacyjnej inauguracji cyklu The Disco w klubie SQ w Poznaniu:

http://www.facebook.com/event.php?eid=154156397950499

Osoby, które zamówiły urodzinowe koszulki 'Cytroneta' proszone są o zgłaszanie się po odbiór w trakcie imprezy na DJkę gdzie czekać na nie będzie również pyszny drin od J&B START A PARTY, które wspiera działania NSM.

Więcej info jak zwykle na:

www.nastaremilion.pl

Miljenko Jergović zaprasza polskich czytelników / Warszawa - 18. 10 Powiekszenie


18.10.2010
Wydawnictwo Czarne oraz Pogranicze Sejny zapraszają na spotkanie z
Miljenkiem Jergoviciem
G 19:00
wstęp wolny


Spotkanie z autorem Freelandera poprowadzi Justyna Sobolewska
Spotkanie odbędzie się ramach projektu Meridian Cafe.
Miljenko Jergović (ur. 28 maja 1966 w Sarajewie w Bośni) – bośniacki pisarz i publicysta. Obecnie mieszka i pracuje w Zagrzebiu w Chorwacji)

Urodził się i wychował w Sarajewie, gdzie ukończył filozofie i socjologie na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Sarajewskiego. Zadebiutował w 1988 tomem wierszy "Opservatorija Varšava". W roku 1992 rozpoczął współpracę jako dziennikarz i wydawca z tygodnikiem "Nedjeljna Dalmacija". W roku 1993 przenosi się do Zagrzebia. Jego pierwszy i najbardziej znany zbiór opowiadań o życiu w ogarniętej wojną Bośni i Hercegowinie "Sarajevski Marlboro", wydany w roku 1994 zapewniło mu międzynarodowe uznanie. (iWikipedia)

więcej na: www.czarne.com.pl

A Storm of Light (US) / 17.10 w Powiększeniu


A Storm of Light (US)
Koncert
g. 20
wstęp 30/40 pln

do kupienia na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928

A Storm of Light to zespół pochodzący z Nowego Jorku, grający muzykę którą obecnie kojarzy się jako post-metal. Założyciel grupy, Josh Graham, odpowiedzialny był wizualizację podczas koncertów grupy Neurosis, znany jest również z grania z zespołem Red Sparowes, który to zespół Graham opuścił, by w pełni poświęcić swój czas dla nowego projektu - A Storm Of Light.

Odniesień do twórczości Neurosis w muzyce A Storm Of Light jest bez liku. Sporo było ich na debiucie, "And We Wept The Black Ocean Within", jednak na drugim krążku, "Forgive Us Our Trespasses" odnaleźć można ich jeszcze więcej.

Skład:

Josh Graham - gitara, wokal, keyboard
Domenic Seita - bas
Andy Rice - perkusja
Joel Hamilton - gitara, syntezatory

Dyskografia:


"And We Wept the Black Ocean Within First" (2008, Neurot Recordings)
"Primitive North" Split z Nadja (2009)
"Forgive Us Our Trespasses" (2009)

www.myspace.com/astormoflight