sobota, 18 lipca 2009

JaceK Kochan Trio w niedzielę 19.07 o 20

19.07
JACEK KOCHAN TRIO
g 20
wstep 15 zł

Jacek Kochan - dr
Petr Cancura - sax
Andrzej Swiec - bass

Trio jest zredukowana wersja JACEK KOCHAN & Co. Zespol przedstawi utwory z dwoch ostatnich plyt Jacka Kochana "Man of nowords" i "Filing the profile".

Jacek Kochan - kompozytor, perkusista, aranżer. Karierę artystyczną rozpoczął w latach 70-tych, związany był wówczas, z takimi zespołami jak Dżamble czy August Trio.
W styczniu 1981r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie zetknął się z Jaco Pastoriusem, Mike Clarkiem i Robie Gonzalezem.

W połowie lat 80-tych zamieszkał w Kanadzie (Montreal i Toronto), która na długie lata stała się jego siedzibą. Tam też brał czynny udział w jazzowym życiu zarówno jako lider, jak i muzyk sesyjny, w zespołach grających jazz, funk, r&b i muzykę etniczną. W Montrealu zrealizował też kilka większych projektów na chór i orkiestrę (Tudor Singers, Repercussion).

Aktywność artysty znalazła ujęcie w licznych występach na żywo, na festiwalach i w klubach oraz w nagraniach z artystami takimi jak: Michel Donato, Karen Young, Andrew Leroux, Yannick Rieu, Oliver Jones, Jean-Pierrre Zanella, Michel Cusson, Katleen Dyson, Helmut Lipsky, Lazaro Saucedo, Geoff Lapp czy Johnny Scott.

W 1990 roku przeniósł się do Toronto, gdzie kontynuował działalność jako leader i sideman, biorąc udział w wielu projektach nagraniowych i koncertach z udziałem wielkich gwiazd światowego jazzu takich jak: John Abercrombie, Jerry Bergonzi, Pat Labarbera, Kenny Wheeler, Don Thompson, Mike Murley, Neil Swainson, Reggie Schwager, Lorne Lofsky, Bernie Senensky, John MacLeod, Dave Restivo i Brian Dickinson.

W 1995 roku Jacek Kochan przeniósł się do Warszawy, gdzie komponuje, nagrywa i koncertuje z muzykami takimi jak: Dave Liebman,, Greg Osby, Marc Copland, Gary Thomas, Joey Calderazzo, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Dave Tronzo, Briggan Krauss, Cuong Vu, Eric Vloeimans, Lars Danielsson, Dave Fiuczynski, Bo Stief, Christian Spering, Michel Benita, Furio DiCastri, Franz Hautzinger, Klaus Dickbauer , Eddie Schuller, Uchihashi Kazuhisa, Axel Dörner, Ernesto Molinari, Francois Corneloup, Krzysztof Knittel, Skerik, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Assif Tsahar, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała i Piotr Baron.

www.jacekkochan.com
www.myspace.com/jacekkochan

Zapraszmy i polecamy!!!

Mamy Klimatyzacje!!!

Na górze i na dole! huraa!!!

piątek, 17 lipca 2009

Sniadanie w Powiekszalniku Niedziela godzina 13, w tym tygodniu gotuje AV.

18.07 sobota Daniel Drumz i Grajek Krawiec impreza afro, funk, broken beats, reggae, classics, wstęp 5pln do 22:00 free Impreza "Noc Suprebohaterów

17.07 Dj Smoove i Cpt.Sparky impreza g 21 wstęp 10 pl do 22 free


Dj Smoove został profesjonalnym DJem w 1990 roku.

Jego kariera rozpoczęła się w północno wschodniej Anglii, gdzie zaczął grać w lokalnych klubach i barach.

W 1991 Smoove zaczął tworzyć własną muzykę mieszając hip-hop z jazzem, funkiem i soulem. Projekt nosił nazwę Ashbrooke Allstars i Smoove podpisał kontrakt na wydanie pierwszej płyty dla East West Records.

Płyta okazała się sukcesem i osiągnęła 16 miejsce w "National Dance Charts".

Od 1992 roku, przez dwa lata, Smoove prowadził swój własny program radiowy "The Ultravibe" w radiostacji Wear FM.Tworzywiele remixów w tym dla zespołu Digital Underground, Andy Smith of Potishead fame i Scot Henly.

W 1998 roku wydaje pierwszy singiel pod własną ksywką DJ Smoove "He Won't Get Far" dla wydawnictwa Atomic Hi Fi.Obecnie Smoove współpracuje z wydawnictwem Acid Jazz Records, gdzie wydał wiele singli włączając najnowszy "The Revolution Will Be Televised". A jego nowe utwory "Coming Back" i "Dead Men's Shirts" zostaną wydane jeszcze w tym roku.Innym projektem Smoova jest zespół Rubberneck grający funk i rap, gdzie Smoove odgrywa frontmena jak z kreskówek. Rubberneck gra od 2000 roku koncertując po całej Anglii.
Najnowszy jego projekt to wydawnictwo WACK records, którego
charakterystyczne komiksowe okładki płyt z mashapami remiksami można zobaczyć w torbach większości renomowanych DJów na całym świecie.

poniedziałek, 13 lipca 2009

CHASING CLOUDS czwartek 16 lipca
Szykuje się gorąca noc w warszawskim klubie Powiększenie!

By hucznie rozpocząć swoją działalność nowo powstały portal społecznościowy FINDme.waw.pl zaprosił do współpracy sklep CLOUDMINE.PL i już w czwartek 16 lipca będziecie mogli zobaczyć efetkty tej kolaboracji.

Ale to nie wszystko! Organizatorki zaprosiły do zabawy najlepszych warszawskich DJów, którzy nie pozwolą nawet na chwilę odpocząć Waszym stopom. DJe z kolektywów Club Collab, AM Radio i Sióstr będą całą noc gonić chmury tanecznym bitem!

CHASING CLOUDS musisz tam być!
....................................................................................................................

Get ready for the best party of the summer in Warsaw’s bumpin’ new Powiekszenie!

In order to launch a new on- and off-line social networking portal, the founders of FINDme.waw.pl have invited the online vintage store Cloudmine.pl to show off their wares. This THURSDAY, the 16th of July, this exciting collaboration will blow up before your eyes.

But, that is not all. We have invited our fave Warsaw DJs to join the fun and they are sure to have you shakin’ your booty. The DJ Collectives Club Collab, AM Radio and Siostry are going to have you chasing clouds to sick beats all night long.

CHASING CLOUDS will be the summer’s hottest party!
.......................................................................................................................