sobota, 1 sierpnia 2009

czwartek, 30 lipca 2009

AfRYkasy 1.08


dj Grajek Krawiec i Papa Zura
impreza g 21
wstęp 5 pl do 22 free
Muzyczni szamani Papa Zura i Grajek Krawiec rozpalą Wasze dusze nieśmiertelnym ogniem muzyki afro i funk, bezlitośnie porwą Was do celebracji uniesienia w euforycznym tańcu i nie pozostawią miejsca na opamiętanie !

Jacek Sienkiewicz i Dj Motyl 31.07Letnia noc z wytwórnią Recognition
Jacek Sienkiewicz
dj Motyl
impreza
wstęp 5pln do 22:00 free

Jacek Sienkiewicz jest obecnie najbardziej znanym w świecie polskim artystą tworzącym muzykę elektroniczną. Od kilku lat gra stale w klubach całej Europy. Jego płyty można znaleźć w sklepach całego świata. Zawdzięcza to wyłącznie swej oryginalności i konsekwencji. Urodził się w 1978 roku w Warszawie. Już od najmłodszych lat był otoczony muzyką. I chociaż pierwszą jego wielką fascynacją był rap początku lat 90., to wkrótce za sprawą pierwszych podziemnych imprez zafascynowała go muzyka powszechnie znana jako techno. Zaczął przywozić pierwsze winylowe płyty z Berlina (w Polsce nie istniały jeszcze wtedy takie sklepy) i zaczął grać na imprezach, od początku preferując muzykę ambitną, choć mało popularną, czyli minimal techno. Zdając sobie jednak sprawę z ograniczeń, jakie niesie rola DJ'a, zaczął myśleć o tworzeniu własnych utworów, początkowo inspirowanych minimalnym brzmieniem z Detroit. Po zakupie pierwszego instrumentu, legendarnego TB-303 rozpoczął kompletowanie sprzętu i prace nad własnymi kompozycjami. Po raz pierwszy Jacek zagrał na żywo jesienią 1996 roku w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, tworząc ścieżkę dźwiękową do performance'u znanego artysty Piotra Wyrzykowskiego. Praca nad własną muzyka zaowocowała wydanym samodzielnie CD "Recognition", którego tytuł stał się także nazwą regularnie działającej wytwórni płytowej. Dotąd pod jej szyldem ukazało się już 10 winylowych epek - 7 autorstwa Jacka, 2 "tajemniczego" Giro Arana (pseudonim jednego ze znanych polskich muzyków aktywnych w latach 80-tych) oraz ostatnio płytka debiutanta z Płocka - Etiopa. Dzięki międzynarodowej dystrybucji, płyty z "Recognition" dostępne są w sklepach na całym świecie i grane są przez DJ'ów od Słowacji po Japonię.

Pierwsze produkcje Jacka zostały dobrze przyjęte zagranicą. Poza świetnymi recenzjami trafiały regularnie na playlisty najbardziej znanych DJ'ów. Jednym z nich okazał się Sven Vath, od lat jedna z największych postaci europejskiej sceny. Po niedługim czasie Jacek wykonał remiks jednego z jego singli i wkrótce podpisał kontrakt z Cocoon Recordings. Wydany w 2001 roku album "Techne" stał się pierwszym pełnym albumem jednego artysty z tej wytwórni, zdobywając entuzjastyczne recenzje. Płyta wychodziła poza standardy imprezowego techno, imponując bogactwem detali, oryginalnością brzmienia i niezwykłą jakością dźwięku. Nie było to jednak pierwsze wydawnictwo Jacka poza granicami kraju - jego single ukazały się także nakładem prestiżowych niemieckich wytwórni Trapez, Klang Elektronik, WMF czy De:Bug Hartwaren. Wszystko to spowodowało, że Jacek zaczął regularnie występować w europejskich klubach i na festiwalach, w tym tak znaczących dla współczesnej muzyki, jak Transmediale, grając u boku największych gwiazd światowej elektroniki. Rok 2004 to rok, w którym Jacek może już uważać się za artystę powszechnie znanego w świecie muzyki nie tylko tanecznej. Jego kompozycja "Truly Words" trafiła na kilka znaczących kompilacji, zaś nakładem Cocoon ukazał się jego trzeci album "Displaced", poprzedzony epickim singlem "Dream Machine". Jacek występował z koncertami niemalże w każdy weekend, biorąc udział w tak znanych festiwalach, jak Awakenings, Nature One czy I Love Techno.

Jacek zapracował na swoją pozycję wytrwałą pracą i konsekwencją, realizując swoje wizje bez oglądania się na modne, chwilowe trendy. Wypracował sobie pozycję artysty oryginalnego, którego charakterystyczny styl jest natychmiast rozpoznawalny. Recognition rozwija się prężnie - w przygotowaniu jest już kolejna płyta Jacka, a także singiel kolejnego debiutanta z naszego kraju. O profilu wytwórni najlepiej mówią słowa jej założyciela: Recognition ma być platformą dla wydawania, prezentacji i promocji nowoczesnej muzyki elektronicznej, której nie da się zaszufladkować jako techno, house, electro czy cokolwiek innego. Jakkolwiek przygotowywana i wykonywana za pomocą najnowszych technologii muzyka płynie z serca i duszy. Nie znaczy to jednakże, że nic nie pozostanie dla ciała. Z dźwiękowymi eksperymentami ramię w ramię idą bity i basy, które na pewno poruszą słuchaczy

Leniwe Czwartki w Powiększeniu


Leniwe Czwartki w Powiększeniu,
imprezy, które pozwolą pozostać Wam w wakacyjnym rozleniwieniu,
dj_e_mixują: down tempo / nu jazz / broken beats.

W najbliższy czwartek zaprasza Grajek Krawiec.