sobota, 13 czerwca 2009

MUSICA GENERA FESTIVAL 2009


Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuki Dźwięku
International Festival of Contemporary Music and Art of Sound

26-27-28 czerwca 2009, Warszawa
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka,
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Powiększenie

Martin Brandlmayr (AT) Robin Fox (AUS) Reinhold Friedl (DE) Franz Hautzinger (AT) Edwin van der Heide (NL) JAZKAMER (NOR) Elka Krajewska (PL-USA) Lionel Marchetti (FR) Lasse Marhaug (NOR) Norbert Möslang (CH) Stefan Neméth (AT) Jérôme Noetinger (FR) PAN SONIC (FIN) Phroq (CH) Gert Jan Prins (NL) Marcus Schmickler (DE)SYNCHRONATOR (NL)Hild Sofie Tafjord (NOR) John Wiese (USA) Paul Wirkus (PL) Christian Wolfarth (CH) Wolfram (PL) Anna Zaradny (PL)


14.06.09 godz.19:00 – otwarcie wystawy
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie


Edwin van der Heide
Sound Modulated Light 3 PL

Anna Zaradny
TRIGONOMETRY7
eM U Zet E U eM

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
otwarcie wystawy 14.06.09 godz.19:00

Edwin van der Heide (NL)
Sound Modulated Light 3 PL

Sound Modulated Light to środowisko świetlno-dźwiękowe, w którym dźwięk nie jest obecny akustycznie, lecz jest przenoszony przez światło. Przestrzeń zbudowana jest z układu wielu źródeł światła, z których każde ma przypisaną własną ścieżkę dźwiękową. Dźwięk wraz ze światłami jest modulowany poprzez zmiany intensywności. Niskie częstotliwości dźwięku powodują widoczne migotanie świateł. Wyższe częstotliwości powodują migotanie zbyt szybkie, by zarejestrował je ludzki wzrok. Sound Modulated Light jest interaktywnym środowiskiem, zapraszającym odbiorców do eksploracji i interakcji.

(praca z kolekcji Stowarzyszenia Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie)

Anna Zaradny (PL)
TRIGONOMETRY7

Trigonometry7 kolejna praca Anny Zaradny skupiona na kontekstach ulotnych abstrakcji. Artystka bada i konstruuje relacje, nakreśla obieg, wspólną przestrzeń optyki i dźwięku. Wzajemne stosunki i związki elementów Trigonometry7 wykraczają poza opis przestrzeni, załamując nie tylko oś patrzenia, a przede wszystkim przenoszą formę wizualną w przebieg sinusoidy. Boki, kąty, najprostsza fala harmoniczna to główne tworzywo pracy będącej swoistą rzeźbą wycinaną w przestrzeni przez obiektywny promień światła i pierwotną falę dźwiękową. Subtelny byt idealny matematycznej definicji, jego wewnętrzna poetyka materializuje się w pracy w fizyczną formę, estetycznie niezależną i samoistną. Trigonometry7 stworzona została w oparciu o specyficzną architekturę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w części będąc nią inspirowana.

Anna Zaradny (PL)
eM U Zet E U eM

Interwencyjna instalacja dźwiękowa poświęcona jedenemu z elementów architektury MSN w Warszawie.

Niedzielne Spotkanie Śniadaniowe 14.06.2009


Zapraszamy na niedzielne spotkanie śniadaniowe!

W tę niedziele zagra Bartosz, przygotowaliśmy nowe smakołyki.

Wstęp 10pln, szwedzki bufet.
Zaczynamy o 13h, o której kończymy, to już zależy od Was...

czwartek, 11 czerwca 2009

12 – 25.06 Wystawa rysunków satyrycznych Wiesława Zięby – cykl żółty Wstęp wolny12 – 25.06

Wystawa rysunków satyrycznych Wiesława Zięby – cykl żółty

Wstęp wolnyWiesławZięba - grafik, rysownik, malarz, reżyser filmów animowanych.

Debiutowa w tygodniku "Szpilki". Pracował w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej, obecnie pracuje w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie.

Od 1980 roku reżyseruje filmy w oparciu o własne scenariusze i animację.

Zajmuje sie też plastyka. Jest autorem filmów reklamowych. Publikował swoje rysunki satyryczne w "Szpilkach", "Karuzeli”, „Radarze”, „Tu i Teraz" oraz w czasopismach zagranicznych: „Paris Match", "Osten", "Ludas Matyi", "eulenspiegel". Stale współpracuje jako ilustrator podręczników szkolnych z Wydawnictwem Szkolnym i Pedagogicznym.

Jak sam opisuje prace, które znajdą się na wystawie „jestw nich przeciwieństwo komercyjnych filmów animowanych. Gruba kreska którą maluje jest daleka od czystej, kaligraficznej i kiczowatej kreski jaką smakujemy w super produkcjach.

Żółte tło rysunków sugeruje maksymalnie uproszczone obszary na których zastygli muzycy... są tylko pozornie bez życia, nie widzimy ich buzujących emocji. I one są właśnie w żółtym kolorze“Więcej na stronie: www.wz.duu.pl

13.06 Warsoul Sessions - Maceo Wyro i Robert Busha impreza g 22 wstęp 5 złKolejnym gościem Maceo Wyro w ramach Warsoul Sessions będzie znany polski dj, Robert Busha. W swoją muzyczną podróż wybrał się osiem lat temu. Głównym powodem tych wojaży było propagowanie i rozpowszechnianie ciekawych i często mało znanych płyt. Podstawową cechą jego stylu jest to, że nie zamyka się w określonym gatunku muzycznym i stara się czerpać z wielu dobrodziejstw muzyki współczesnej, korzystając ze źródeł klasycznego funka, jazzu, soulu, czy disco, czego efektem są ciekawe i urozmaicone muzycznie sety dj’skie. Prezentowana przez niego muzyka jest z pewnością taneczna i rozrywkowa, zakrapiana jednak dużą dawką jazzu.

Od wielu lat współpracuje z macierzystą wytwórnią Jazzanovy - Sonar Kollektiv. Często występuje w towarzystwie wokalistów i muzyków np.: Capitol A , Desney Bailey, Clara Hill, Colin Corvez, Georg Levin. Działa także jako organizator, zapraszając do Polski wiele ciekawych osobistości ze świata muzyki, m.in.: Darshana Jesrani (METRO AREA), Nuspirit Helsinki, Mark de Clive-Lowe, Justus Kohncke (Whirpool Production), Ben Mono (compost rec.), Alex’a Barck’a JAZZANOVA, Atjazz’a i Slope.

12.06 Diggin Fest vol.1 / Diggin Party vol.4 impreza g 22 wstęp 5 zł

zagrają: Piękni Chłopcy, Cookie Monster, Rewelacyjny Luciano, J-Son

poniedziałek, 8 czerwca 2009

niedziela, 7 czerwca 2009