piątek, 16 lipca 2010

Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ: "LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić"


22.07.2010
Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ: "LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić"
G 20.00
wstęp 10 pln


Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ zaprasza na spektakl,

który WYGRYWA WSZYSTKIE FESTIWALE, na które został zaproszony!!!

Znowu wygrałyśmy!!!

23 maja 2010 Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ spektaklem "LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić" zdobyła Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.
Jury pod przewodnictwem Aleksandry Koniecznej swój werdykt uzasadniło słowami: "za odarcie księżniczek z masek poprzez formalne poszukiwania w ciele i języku"


* * * NOWY TRAILER - ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA * * *
http://www.youtube.com/watch?v=6YG37cKn10o

a także: * * * LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić - REPORTAŻ* * *

http://www.youtube.com/watch?v=Pcs8pcjJqGI

"LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić"

Patronat honorowy - Amnesty International
(i akcja: "STOP przemocy wobec kobiet")

http://amnesty.org.pl/badz-aktywny/kampanie/stop-przemocy-wobec-kobiet.html

tekst: Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ, inspirowany tekstami Elfride Jelinek, Frederica Beigbedera, Jarosława Iwaszkiewicza, Ivo Andrić, Harukiego Murakamiego, Wisławy Szymborskiej, Marty Dzido, Katarzyny Bratkowskiej, Anais Nin, Rebecki Lenkiewicz, Doroty Terakowskiej, Aglai Veteranyi, Williama Szekspira, fragmentami baśni Hansa Christiana Andersena oraz materiałami prasowymi i wywiadami

reżyseria: Marta Ogrodzińska,
konsultacja scenograficzna i kostiumowa: Julia Skrzynecka

występują: Dorota Glac, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka,
Dominika Strojek, Kamila Worobiej

PATORONAT HONOROWY

Burmistrz Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy
AMNESTY INTERNATIONAL

czwartek, 15 lipca 2010

Club Collab i NaStareMilion prezentują: DâM-FunK & Master Blazter / 30 lipca w Powiekszeniu. Bilety w przedsprzedaż!


Club Collab i NaStareMilion prezentują: DâM-FunK & Master Blazter
30 lipca 2010
Bilety: 39 zł (przedsprzedaż) / 49 zł
g 20:00


Trzeba przyznać, że miłośnicy dobrej muzyki w te wakacje nie mają prawa się nudzić. Jedną z dat, którą każdy obeznany we współczesnej muzyce słuchacz zaznaczyć powinien na czerwono, jest 30 lipca. Tego dnia w warszawskim Powiększeniu wystąpi jeden z najgorętszych artystów ostatnich kilkunastu miesięcy, zgodnie ceniony zarówno przez chudych hipsterów, jak i hardkorowych zwolenników westcoastowego hip-hopu. DâM-FunK, wydający w kultowej wytwórni Stones Throw, zagra w Warszawie razem ze swoim zespołem Master Blazter. Artysta określany mianem "ambasadora boogie funk'u", od lat jest jednym z największych na świecie kolekcjonerów i znawców syntezatorowego brzmienia z lat 80. Jego muzyka to niezwykle nowatorska mieszanka dorobku takich artystów jak Prince (z wczesnego etapu działalności), The Time, Mtume, Midnight Star z dokonaniami mistrzów G-funku i współczesnej elektronicznej alternatywy. Twórczość DâM-FunKa swobodnie pokonuje granice gatunków i szufladki subkulturowe.

DâM zaczynał dawno temu, terminując u muzyków legendarnych formacji Shalamar i The Whispers. Jako muzyk sesyjny dogrywał partie klawiszy i perkusji do produkcji modern-funkowej wytwórni Solar Records, a następnie westcoastowego rapu takich kotów jak Ice Cube, Mack 10 czy MC Eiht. Budował jednocześnie swój warsztat oparty na analogowych automatach perkusyjnych i syntezatorach . Parę lat temu odkryty został przez szefa Stones Throw - DJ Peanut Butter Wolfa i wzięty pod skrzydła tej jednej z najbardziej szanowanych niezależnych wytwórni na świecie. W 2009 roku wydał dla niej doskonale przyjęty dwupłytowy album Toeachizown, który przypieczętował jego pozycję jako jednego z najbardziej cenionych współczesnych producentów tzw. "czarnej muzyki". Ukłonem w stronę kolekcjonerów winyli był niespotykany na rynku wydawniczym pakiet 5 tytułowanych "rozdziałów" na osobnych płytach, długo oczekiwany przez fanów i szeroko komentowany przez recenzentów.

Wystarczy kilka minut na Youtube by nie móc doczekać się warszawskiego występu DâM-FunK & Master Blazter. Nareszcie prawdziwy koncert (nie żaden DJ Set) z prawdziwymi muzykami, prawdziwą duszą, prawdziwie elektryzującym kalifornijskim funkiem.

Kto: DâM-FunK & Master Blazter
Kiedy: 30 lipca 2010
Gdzie: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa
Po ile: 39 zł (przedsprzedaż) / 49 zł
Start: 20:00

Support:

DJ Hubson / TenTyp Mes [Alkopoligamia dj set]
Eltron John [Red Bull Music Academy / Koh-I-Noor / Ktoś Cię Kocha]
Kixnare [Kollage / Funky Mamas & Papas]
Club Collab
Grupa Biznes

Bilety dostępne są w przedsprzedaży on-line na stronie www.shortcut.pl oraz w stacjonarnych bileteriach Shortcut m.in. w klubie Powiększenie.

Liczba dostępnych biletów ściśle limitowana, pula w przedsprzedaży = 100.

www:

www.clubcollab.com
www.nastaremilion.pl

wtorek, 13 lipca 2010

bitwa z cyklu Secret Wars Euro League - Warszawa vs Bristol / Starcie drugie


16 lipca 2010
bitwa z cyklu Secret Wars Euro League - Warszawa vs Bristol
Starcie drugie

g 22:00
wstęp 10zł. Z zegarkiem Casio G-shock wstęp za free
Afterparty poprowadzi: Break da Funk


Drużyna Warszawy ma za sobą już trzy bitwy w ramach Secret Wars Euro League. Przypomnijmy, pierwszą ever i na to wyjeździe w Bristolu wygraliśmy 2:1. Drugą w Warszawie, ze Szkotami z Glasgow, też wygraliśmy 2:1. Trzecią w Malmo, przegraliśmy 1:2 (zdobyliśmy jednak głos publiczności). Teraz Bristol przyjeżdza do Warszawy na rewanż. Co ciekawe, kapitanem drużyny Bristol jest Inkie, który co dopiero odwiedził WWA w ramach wystawy "Fool's Gold".


Przybywajcie kibicować!

poniedziałek, 12 lipca 2010

ADKF Pięć Smaków: Filmy Sun Koh / Dirty Bitch / Bedroom Dancing / The Secret Heaven


18 lipca (niedziela)
ADKF Pięć Smaków: Filmy Sun Koh
godz 17:00
wszystkie filmy wyświetlane z polskim tłumaczeniem
wstęp wolny

Filmy Sun Koh

Dirty Bitch / Nu Vu
Singapur 2009, 14’

Bedroom Dancing
Singapur 2006, 20’

The Secret Heaven
Singapur 2002, 16’

Sun Koh urodziła się i tworzy w Singapurze, jej filmy pokazywane i nagradzane są na międzynarodowych festiwalach (m.in. Rotterdam 2007, Vancouver IFF 2008, 2009) . W ramach kolejnego seansu ADKF Pięć Smaków zaprezentujemy zestaw jej trzech produkcji: brawurowy Dirty Bitch oraz, po raz pierwszy w Polsce, Bedroom Dancing i The Secret Heaven.

The Secret Heaven

Pięcioletnia Qian spędza wiele czasu unikając lekcji gry na pianinie, do których zmusza ją wymagająca matka. Poszukując ucieczki od presji, jakiej jest poddawana, dziewczynka w końcu znajduje dla siebie idealne rozwiązanie – pójście do Nieba.

Bedroom Dancing

Inspirowany prawdziwą historią mężczyzny aresztowanego za masturbowanie się we własnym domu, „Bedroom Dancing” opisywany jest jako najbardziej wyuzdany, nie będący pornografią film, jaki powstał w Singapurze. Bardziej poetycko, mówi się też, że jest „odą do miłości cielesnej”. Opowiada historię pary czerpiącej wiele przyjemności ze swojej miłości, dopóki podglądająca ich sąsiadka nie zdecyduje się donieść o ich wyczynach policji.

Dirty Bitch

Młody mężczyzna snuje pełne przemocy fantazje na temat ciężarnej koleżanki, która go ignoruje. Przepełniona złością dziewczyna zamierza za wszelką cenę usunąć niechcianą ciążę. Związane z tym upokorzenia sprawiają, że w odwecie dokonuje krwawych zemst. Oto efekt inspiracji filmem Nenette et Boni Claire Denis. Singapurska reżyserka postanowiła zemścić się na cenzorach, którzy okaleczyli dzieło francuskiej autorki i z przekorą nakręciła własną wersję tej historii.

http://www.youtube.com/watch?v=ElACn66ZMTQ


Azjatycki DKF Pięć Smaków to realizowany od ponad dwóch lat przez Fundację Sztuki Arteria cykl projekcji filmów fabularnych i dokumentalnych z Azji Południowo - Wschodniej oraz produkcji wpisujących się bezpośrednio w kulturową i polityczną temperaturę tego rejonu świata. Są to często filmy niedostępne w polskiej dystrybucji i nigdy wcześniej nie pokazywane. Celem ADKF Pięć Smaków jest umożliwienie warszawskiej publiczności zasmakowania w azjatyckim kinie jakiego nie znają i jakie trudno jest zobaczyć gdziekolwiek indziej. Każdemu seansowi towarzyszy prelekcja i dyskusja z publicznością. Filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

ADKF Pięć Smaków jest jednym z działań przygotowujących do odbywającego się na jesieni Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest to jedyny w Polsce przegląd azjatyckiej kinematografii i towarzyszą mu liczne wydarzenia artystyczne oraz spotkania z twórcami filmowymi. Tegoroczna, czwarta edycja Festiwalu odbędzie się 28 października – 2 listopada w Warszawie, a w jej ramach zaprezentowane zostaną filmy między innymi z Singapuru, Malezji, Tajlandii i Wietnamu. Więcej na stronie www.piecsmakow.pl

Zapraszamy!

Zrób transparent na EUROPARADĘ!

Zrób transparent na EUROPARADĘ!

Aby na EuroPride było kolorowo i z przesłaniem, zapraszamy na wspólne
tworzenie transparentów.

Powiększenie, czwartek, godz. 18.00

Należy przynieść ze sobą:
- pomysły na krótkie hasła (każdy odpowiada za swoje i niesie swój transparent!)
- kijki/listwy długości ok. 100 cm do zamocowania transparentu
- tekturę (może być rozłożone pudełko ze sklepu)
- taśmę klejącą
- kolorowy papier
- markery lub farbę i pędzelki
- jakiś materiał np prześcieradło :)

Każdy tworzy transparenty ze swoich materiałów, my zapewniamy miłą
atmosferę i pomysły na radykalne hasła!

Soczysty, wieloowocowy, kolorowy TECH DŻEM! - 17.07 w Powiększeniu.


17.07.2010
Tech Dżem!
Impreza
g. 21
wstęp 10zł


Dziesięcioro didżejów z najlepszymi brzmieniami tech/minimal/deep, dwoje wizualizatorów, do tego dwa żywe instrumenty i filmy krótkometrażowe. To imprezowa konfiguracja, którą rzadko można zobaczyć w warszawskich klubach. Najbliższa okazja będzie 17 lipca w Powiększeniu, gdzie silna tech drużyna (BTS, Guiddo, Funfte Strasse, Little Mike, Pathopozitiv) przechwytuje równocześnie piwnicę i górę klubu i pichci dla Was soczysty, wieloowocowy, kolorowy TECH DŻEM!

Tak szeroki skład, dopełniony o Kubę An­druchowa, Kubę Bruszewskiego (3K, git. elektryczna, perkusjonalia) i Martę Kossakowską (BTS, filmy krótkometrażowe), bez dwóch zdań znajdzie przepis na wyborne nasycenie ciała i umysłu… Pracujcie zatem nad kondycją, pijcie dużo płynów i spodziewajcie wszystkiego, co niespodziewane. To będzie zdecydowanie jedna z gorętszych klubowych imprez tego lata.

Przy okazji będziemy świętować trzynaste urodziny naszego znajomego Młodego :)

Jesteśmy tego wieczoru oficjalną afterownią naszego zacnego partnera - EURO PRIDE WARSAW 2010. Imprezie patronują RADIO KAMPUS, NOWAMUZYKA.PL, C32.PL i MUZIKANOVA.PL.


DJs:
Michał Wolski (Minicromusic/Funfte Strasse/WEFrec)
http://www.myspace.com/michalwolski

Guiddo (Putput-rec./WEFrec)
http://www.myspace.com/djguiddo

Little Mike (LBD)
http://www.myspace.com/littlemikepl

Leveuho (Pathopozitiv/Elektroliryka)
http://www.myspace.com/pathopozitiv

Isnt (Twice Dice/BTS)
http://www.myspace.com/isnt23

Weld (BTS/Underphunk)
http://www.myspace.com/weldpl

Daniel Zorzano (Pathopozitiv/PSS)
http://www.myspace.com/pathopozitiv

Goga M (Twice Dice/BTS/no dix on dex)
http://www.myspace.com/lilbustard

Samanta Koks (Twice Dice/me.ne.le)
http://www.myspace.com/samantakoks

Maria Huana (Twice Dice)
http://www.myspace.com/maria.malaria

Jungle Julii (Twice Dice/BTS)
http://www.myspace.com/junglejulii


Instrumentaliści:
Kuba Andruchów (3K, git. elektryczna)
http://www.myspace.com/andruchow

Kuba Bruszewski (3K, perkusjonalia)
http://www.myspace.com/nicinnego

VJs:

Encyklopedyczna (BTS)
http://www.myspace.com/encyklopedyczna

Matemito (Pathopozitiv)
http://www.myspace.com/pathopozitiv

Filmy:
Marta Kossakowska (BTS)
http://www.pora.pl/event/marta-kossakowska-before-after