piątek, 29 maja 2009

After Party po niedzielnym pikniku Plac Zabawiciela na Placu Zbawiciela godz. 21.00 wstęp wolny


Tommy Lee Joints - wielbiciel surowego funku, słodkiego soulu, a
także klasycznych disco break'ów i szalonego jazzu. W poszukiwaniu odpowiednich
rytmów przemierzał odległe zakątki Europy. Obecnie od ok. 1,5 roku
w teamie GrooveDillaz.

Zapraszamy Was najbliższą niedzielę, 31. maja, do DDR Studio.

Wyjątkowo będziemy czynni. I to od 12.00 do 19.00.

Wspieramy imprezę edukacyjną na Placu Zbawiciela zorganizowanej przez Fundację Form i Kształtów, a przy okazji tego dnia mamy propozycję dla dzieci i rodziców.

- Dziecięce mebelki słynnych projektantów

- Klasyczne zabawki

- Zaskakujące ozdoby dziecięcego pokoju

Wszystkie te przedmioty będą tego dnia objęte 30-procentową zniżką.

Ci, którzy przyjdą z dziećmi, otrzymają ponadto 15 procent zniżki na wszystko, co jest w galerii.

Bezdzietni, którzy znajdą dość odwagi, by zaśpiewać dziecięcą piosenkę, wyśpiewają 10 procent zniżki.

Czekamy z oranżadą i łakociami na dzieci małe i duże. Przekażcie zaproszenie znajomym

Do zobaczenia

DDR Studio vintage design

Podwórko

Wejście od Mokotowskiej 31 lub Koszykowej 33

tel. (22) 628 40 60

31.05 od 12 do 18 PLAC ZABAWICIELA na Placu Zbawiciela

Plac Zbawiciela jest alternatywnym centrum Warszawy wypełnionym opowiadającymi niesamowite historie kwiaciarkami, kawiarniami oraz zakładami rzemieślniczymi pamiętającymi czasy odbudowy stolicy. Postanowiliśmy nadać temu miejscu nową formę zamieniając je na jeden dzień w Plac Zabawiciela – miejsce artystycznych zabaw.

31 maja w niedzielę poprzedzającą Dzień Dziecka, dla tych którzy mimo upływu lat nie rezygnują z latawca, hulajnogi oraz chodzenia po drzewach zorganizowaliśmy wraz z rysownikami, muzykami, architektami, kucharzami i filozofem cykl interaktywnych zabaw.

Ruch na Placu Zabawiciela będzie obowiązywał zgodnie ze wskazówkami zegara. Przejdziecie 8 punktów na trasie – w pierwszym - punkcie informacyjnym rozdamy mapy oraz objaśnimy ideę akcji. Po zapoznaniu się z zasadami na Imagery Platform Aleksandry Klupińskiej zrelaksujecie się wśród zieleni świeżej trawy i szumu morskich fal.
W punkcie trzecim w tle monideł przygotowanych przez Endo, Tymka Jezierskiego, Arobala i Roberta Czajkę zrobicie sobie zdjęcie, zagracie w grę, zakolorujecie piksel na pikselozie przygotowanej przez Magdę Frankowską. Przygotujecie Re-Bota z grupą Vlepvnet.
W Punkcie czwartym obejrzycie wystawę najlepszych prac zgłoszonych do konkursu na zabawkę do zabawy. Zabawki będą oceniane przez rodziny z dziećmi – w jury zasiądzie Zuza Ziomecka z Gagi, Artur Frankowski z STGU oraz Krzysztof Ginter z 2plus3D, z rodzinami. W tle ekspozycji zawiśnie instalacja hamakowa przygotowana dla zmęczonych zwiedzaniem. Pod kościołem – w punkcie numer 5 – wspólnie z Norbertem Kubaczem oraz Pawłem Szamburskim (po raz pierwszy grającymi razem pod szyldem Kusza) wydobędziecie dźwięki z nietypowych instrumentów.

Dla osłody – w punkcie numer 6 autorki niestandardowej książki kucharskiej „Klapsa czy konferencja – czyli jak jeść, żeby nie zostać zjedzonym” zaserwują dla was kurs gotowania na żywo. Przynieście ze sobą ulubione przepisy kulinarne, wymienicie je na inne.
Z pełnymi brzuchami przejdziecie do punktu numer 7 – gdzie za stołem nakrytym klockami będzie czekał Jarosław Marek Spychała – twórca idei Lego-Logos nauki filozofii poprzez zabawę.
Żeby odpocząć w punkcie numer 8 własnoręcznie przygotujecie sobie krzesło. Dostaniecie do tego arkusz tektury falistej, linijkę i nożyczki oraz 25 minut pod czujnym okiem projektantów Krzysztofa Czajki i Przemka Ostaszewskiego.
Do zabawy włączą się kawiarnie zgromadzone przy placu – Plan B (z Plackami Zabawiciela oraz tajemniczym performancem), Karma (z koncertem Radka Dudy, gorącą czekoladą, pokazami bajek oraz wymianą zabawek), Que Huong (z tradycyjnymi wietnamskimi łakociami dla dzieci, które po poprawnym wymówieniu po wietnamsku dostaniecie z dużą zniżką), Corso ( z lodami i rurkami z bitą śmietaną), Bastylia z kolorowankami, a także kwiaciarki (z opowieściami o historii Placu Zbawiciela).
Dodatkowo w wymienionych kawiarniach dla uczestników akcji, po okazaniu specjalnego talonu (dostępnego w punkcie informacyjnym) dostaniecie 10% zniżki na przekąski i napoje.

30.05 Air Wax Burn Reynolds & Daniel Drumz Godz. 21 Wstęp 5 zł

AIR WAX

Cykl wydarzeń muzycznych związanych z warszawskim klubem "Powiększenie", firmowanych przez Soul Service. Pomost pomiędzy muzyczną historia czarnej kultury, a jej współczesnymi interpretatorami. Poruszamy się w świecie muzyki, która stawia rytm w epicentrum dźwiękowej galaktyki. Bez zbędnych ograniczeń stylistycznych, sięgamy do korzeni muzyki tanecznej, dryfując na granicach gatunków.

Daniel Drumz, znany także pod pseudonimem DJ Taśmy Trzaski (lub krócej DJ Taśmy) oraz jako Dany Drumz - DJ, turntablista, producent.

Muzyka Drumza nawiązuje do początków kultury Hip-hop, jednak oprócz tego gatunku, artysta tworzy także w klimatach funk,soul i afrobeat. W 2003 roku zdobył tytuł mistrzowski na Vestax POPDJ 2003. Od 2004 r. koncertował i nagrywał z warszawskim Grammatikiem. Zajmuje się również produkcją. Drumz otwierał imprezy dla takich artystów jak De La Soul (USA), Guru (Gang Starr, USA), Jay-Z (USA), Rahzel (The Roots, USA), The Freestylers (UK), Looptroop (Szwecja), Michał Urbaniak. Nagrywał i uczestniczył w jam sessions z takimi artystami jak Grammatik, Leszek Możdżer, Dizkret & The Headnods, O.S.T.R. i innymi.

Właśnie ukazał się jego najnowszy mixtape "Electric Relaxation 2", ukazujący wszechstronne zainteresowania muzyczne i kunszt dj'ski

godz. 22 PomponNight Dj MikePolarny & Hory Wstęp 10 zł Lista gości free do 23.30 Zapisy na liste na www.pompon.net

Pompon Night w Powiększeniu … czyli miks muzyki najświeższej, najciekawszej bez oglądania się na modę, bez kompromisów z oczekiwaniami. Gramy to, co ostatnio nas zainspirowało. Odwiedż nas w jednym z najprzyjemniejszych I najświeższych miejsc w mieście. Klimat z Berlina I Wiednia w samym sercu Warszawy. Zapisz się na listę - wejdziesz za free do 23.30 (cytat ze strony www.pompon.net)

29.05 godz. 18 PAH – pokaz filmu dokumentalnego VIDA POSITIVA Wstęp wolny

Po projekcji spotkanie ze współautorką filmu Gosią Malak.

Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego VIDA POSITIVA poruszającego problem HIV/AIDS w Mozambiku. Film powstał w trakcie stażu wolontariuszek z Polski i Niemiec w organizacji Kindlimuka w Mozambiku w ramach programu GLEN.

Każdego dnia na świecie wirusem HIV zakaża się blisko 7 500 osób, a 5 500 umiera z powodu AIDS. Szacuje się, że w 2007 roku ok. 33,2 mln ludzi żyło z HIV/AIDS. Ogromna większość osób żyjących z HIV mieszka w Afryce Subsaharyjskiej. Mozambik znajduje się obecnie wśród 10 krajów o najwyższym wskaźniku zarażeń.

16% społeczeństwa Mozambiku liczącego blisko 20 milionów jest nosicielem wirusa HIV.

poniedziałek, 25 maja 2009

28.05 Teatr Improzwizowany Klancyk "Zagrożone Gatunki" spektakl g 20 wstęp 5 złKLANCYK!

TEATR IMPROWIZOWANYZAGROŻONE GATUNKI

Nowy spektakl w którym improwizowane są serie fabularnych scen. Inspiracje będące pretekstem do występu są za każdym razem brane od publiczności. Widzowie pytani są o gatunek, opis postaci, opis zdarzenia. Zadaniem improwizatorów jest odnaleźć w tworzonych scenach odniesień do tytułowych zagrożonych gatunków. Każdy z wieczorów jest inny, a jego nastrój i treść zależy od propozycji publiczności.KLANCYK!

Klancyk! składa się w większości ze studentów i absolwentów Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Grupa współpracowała z Akademią Teatralną i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Przez ostatni rok na Chłodnej 25 można było oglądać ich wieczór krótkich scen improwizowanych Kto widział małpę trzymającą scenariusz? .IMPRO

Teatr improwizowany (znany także jako improv lub impro) jest formą teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Nowoczesna improwizacja miała swój początek w zajęciach prowadzonych przez Violę Spolin i Keitha Johnstone'a w latach pięćdziesiątych XX wieku. Z takiej szkoły wyszli m.in. Bill Murray, John Belushi, John Candy, Robin Williams czy Mike Miers. Improwizacja jest szeroko spopularyzowana w Anglii i Ameryce, gdzie stanowi niezależną formę sztuki na granicy teatru, performancu i komedii.

27.05 Festiwal Filmów Krótkich FFK Edycja 8 Oberhausen, Locarno godz. 21.30 plan B

54 Internationale Kurtzfilmtage Oberhausen 2008

Nagroda główna

Kak stat stervoi, reż. Alina Rudnitskaya (Rosja 2008, 29’)

Poruszający obraz życia kobiet w postsowieckiej Rosji.61 Locarno Film Festival 2008

Konkurs międzynarodowy

Złoty Leopard

Dez Elefantes, reż. Eva Randolph (Brazylia, 2008, 15')

Clara ma 8 lat i mieszka razem z matka i bratem na wsi. Pewnego dnia dzieci bawią się w chowanego a Clara postanawia schować się w kurniku…Wyróżnienie

Resolution, reż. Pawła Oresznikowa (Rosja, 2008, 15')

Prześladowany przez swych sąsiadów mieszkaniec pewnej małej rosyjskiej wioski, stara się odzyskać kontrolę nad swym życiem. Ale czy uda mu się odzyskać honor i poważanie lokalnej społeczności?

26.05 Festiwal Filmów Krótkich FFK Edycja 8 Cannes, Berlin, Wenecja godz. 21.30 Powiększenie Wstęp wolny


61 Festival de Cannes 2008Złota Palma w kategorii Film Krótkometrażowy

Megatron, reż. Marian Crisan (Rumunia, 2008, 15’)

Maxim mieszka z matką w wiosce położonej niedaleko Bukaresztu. Zbliżają się jego 8. urodziny. Na przyjęcie urodzinowe matka zabiera go do McDonaldsa w Bukareszcie. Chłopak zrobi wszystko by zobaczyć się z mieszkającym w Bukareszcie ojcem.58 Internationale Filmfestspiele Berlin 2008

Berlinale Shorts Awards 2008

Złoty Niedźwiedź

O zi buna de plaja /A Good Day For A Swim/, reż. Bogdan Mustata (Rumunia, 2007, 10’)

Opowieść o trzech młodocianych przestępcach, którzy zbiegli z więzienia. Przemoc to nic innego jak gra. A ślub można wziąć i w kajdankach.Biennale Cinema 65th Venice Film Festival 2008

Corto cortissimo LION

Tierra y Pan, reż. Carlos Armella (Meksyk, 8’)

Spokojna podróż do zapomnianej krainy, w której głód zmienia ludzkie serca w opustoszałe pustynie, a czyjś pech może się okazać zbawienny dla kogoś innego.Wyróżnienie

Vacsora (Obiad), w reż. Karchi Perlmanna (Węgry, 26’)

Dzień z życia przeciętnej wiejskiej węgierskiej rodziny w czasie zamieszek w 2006 r. Syn potyka się, upada i traci przytomność w czasie karmienia świń…

niedziela, 24 maja 2009

TRIFONIDIS ORCHESTRA - koncert w Powiększeniu. 2 czerwiec 2009
Dźwięk, kolor, przestrzeń...
Trifonidis Orchestra to projekt Macieja Trifonidisa Bielawskiego.
Zespół, który tworzy piętnastu utalentowanych muzyków, śmiało można nazwać jazzowym big bandem. Jednak mimo charakterystycznej orkiestrowej formy nie ma tu rozwiązań schematycznych.

W kompozycjach Trifonidis Orchestry nacisk położony jest na zapis i aranżację, ale nie brak tu dynamicznych improwizacji w wirtuozowskich solach.
Ściana dźwięku to określenie najtrafniej obrazujące orkiestrę, w której skład wchodzi między innymi siedmioosobowa, silna sekcja dęta.

Charakterystyczne, mocne, pełne brzmienie...
Trifonidis Orchestra ma na swoim koncie kilka spektakularnych koncertów i nagraną płytę, która ukazała się nakładem slowdown records.

Muzyka, nowe doznania, energia...
Maciej Trifonidis Bielawski stworzył formację jakich mało na polskiej scenie jazzowej a na scenie alternatywnej w ogóle nie spotykaną.
W Trifonidis Orchestra grają jazzmani, klasycy, muzycy folkowi i awangardowi, ludzie z pełnym wykształceniem muzycznym i samoucy, wszyscy pełni zapału i pozytywnej energii.

Głównym założeniem projektu od początku było i jest zaprezentowanie pełnej, energetycznej formy, która wyznaczy nowe trendy i zapełni brzmieniową muzyczną lukę dając odbiorcom nową przestrzeń muzycznych doznań.

Na scenie pod wodzą Bielawskigo, kompozytora i aranżera wszystkich utworów Trifonidis Orchestra, grają między innymi Paweł Szamburski, klarnecista stojący za sukcesem zespołu Meritum, Daniel Polkowski, saksofonista na co dzień udzielający się na scenach klubowych, Łukasz Korybalski grający na trąbce i znany między innymi ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, wibrafonista Ygor Przebindowski, Krzysztof Szmańda, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w Polsce, a także Sorbiee Sorbiani, gitarzysta Tam Tam Project, garjąca na wiolonczeli Iza Lamik, współpracująca min. z zespołem Płyny, świetny tubista Piotr Janiec, wybitny saksofonista Bolek Jezierski, basista Szymon Tarkowski, muzyk znany między innymi z takich projektów jak Pustki i Płyny. Na scenie także Jerzy Rogiewicz perkusista współtworzący zespół Levity, wokalistka Katarzyna Federowicz, Jarek Kulik, grający na kongach, Daniel Grzeszykowski, wieloletni saksofonista holenderskich big bandów oraz realizator dźwięku Michał Anuszewski.