piątek, 29 maja 2009

31.05 od 12 do 18 PLAC ZABAWICIELA na Placu Zbawiciela

Plac Zbawiciela jest alternatywnym centrum Warszawy wypełnionym opowiadającymi niesamowite historie kwiaciarkami, kawiarniami oraz zakładami rzemieślniczymi pamiętającymi czasy odbudowy stolicy. Postanowiliśmy nadać temu miejscu nową formę zamieniając je na jeden dzień w Plac Zabawiciela – miejsce artystycznych zabaw.

31 maja w niedzielę poprzedzającą Dzień Dziecka, dla tych którzy mimo upływu lat nie rezygnują z latawca, hulajnogi oraz chodzenia po drzewach zorganizowaliśmy wraz z rysownikami, muzykami, architektami, kucharzami i filozofem cykl interaktywnych zabaw.

Ruch na Placu Zabawiciela będzie obowiązywał zgodnie ze wskazówkami zegara. Przejdziecie 8 punktów na trasie – w pierwszym - punkcie informacyjnym rozdamy mapy oraz objaśnimy ideę akcji. Po zapoznaniu się z zasadami na Imagery Platform Aleksandry Klupińskiej zrelaksujecie się wśród zieleni świeżej trawy i szumu morskich fal.
W punkcie trzecim w tle monideł przygotowanych przez Endo, Tymka Jezierskiego, Arobala i Roberta Czajkę zrobicie sobie zdjęcie, zagracie w grę, zakolorujecie piksel na pikselozie przygotowanej przez Magdę Frankowską. Przygotujecie Re-Bota z grupą Vlepvnet.
W Punkcie czwartym obejrzycie wystawę najlepszych prac zgłoszonych do konkursu na zabawkę do zabawy. Zabawki będą oceniane przez rodziny z dziećmi – w jury zasiądzie Zuza Ziomecka z Gagi, Artur Frankowski z STGU oraz Krzysztof Ginter z 2plus3D, z rodzinami. W tle ekspozycji zawiśnie instalacja hamakowa przygotowana dla zmęczonych zwiedzaniem. Pod kościołem – w punkcie numer 5 – wspólnie z Norbertem Kubaczem oraz Pawłem Szamburskim (po raz pierwszy grającymi razem pod szyldem Kusza) wydobędziecie dźwięki z nietypowych instrumentów.

Dla osłody – w punkcie numer 6 autorki niestandardowej książki kucharskiej „Klapsa czy konferencja – czyli jak jeść, żeby nie zostać zjedzonym” zaserwują dla was kurs gotowania na żywo. Przynieście ze sobą ulubione przepisy kulinarne, wymienicie je na inne.
Z pełnymi brzuchami przejdziecie do punktu numer 7 – gdzie za stołem nakrytym klockami będzie czekał Jarosław Marek Spychała – twórca idei Lego-Logos nauki filozofii poprzez zabawę.
Żeby odpocząć w punkcie numer 8 własnoręcznie przygotujecie sobie krzesło. Dostaniecie do tego arkusz tektury falistej, linijkę i nożyczki oraz 25 minut pod czujnym okiem projektantów Krzysztofa Czajki i Przemka Ostaszewskiego.
Do zabawy włączą się kawiarnie zgromadzone przy placu – Plan B (z Plackami Zabawiciela oraz tajemniczym performancem), Karma (z koncertem Radka Dudy, gorącą czekoladą, pokazami bajek oraz wymianą zabawek), Que Huong (z tradycyjnymi wietnamskimi łakociami dla dzieci, które po poprawnym wymówieniu po wietnamsku dostaniecie z dużą zniżką), Corso ( z lodami i rurkami z bitą śmietaną), Bastylia z kolorowankami, a także kwiaciarki (z opowieściami o historii Placu Zbawiciela).
Dodatkowo w wymienionych kawiarniach dla uczestników akcji, po okazaniu specjalnego talonu (dostępnego w punkcie informacyjnym) dostaniecie 10% zniżki na przekąski i napoje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz