niedziela, 24 maja 2009

TRIFONIDIS ORCHESTRA - koncert w Powiększeniu. 2 czerwiec 2009
Dźwięk, kolor, przestrzeń...
Trifonidis Orchestra to projekt Macieja Trifonidisa Bielawskiego.
Zespół, który tworzy piętnastu utalentowanych muzyków, śmiało można nazwać jazzowym big bandem. Jednak mimo charakterystycznej orkiestrowej formy nie ma tu rozwiązań schematycznych.

W kompozycjach Trifonidis Orchestry nacisk położony jest na zapis i aranżację, ale nie brak tu dynamicznych improwizacji w wirtuozowskich solach.
Ściana dźwięku to określenie najtrafniej obrazujące orkiestrę, w której skład wchodzi między innymi siedmioosobowa, silna sekcja dęta.

Charakterystyczne, mocne, pełne brzmienie...
Trifonidis Orchestra ma na swoim koncie kilka spektakularnych koncertów i nagraną płytę, która ukazała się nakładem slowdown records.

Muzyka, nowe doznania, energia...
Maciej Trifonidis Bielawski stworzył formację jakich mało na polskiej scenie jazzowej a na scenie alternatywnej w ogóle nie spotykaną.
W Trifonidis Orchestra grają jazzmani, klasycy, muzycy folkowi i awangardowi, ludzie z pełnym wykształceniem muzycznym i samoucy, wszyscy pełni zapału i pozytywnej energii.

Głównym założeniem projektu od początku było i jest zaprezentowanie pełnej, energetycznej formy, która wyznaczy nowe trendy i zapełni brzmieniową muzyczną lukę dając odbiorcom nową przestrzeń muzycznych doznań.

Na scenie pod wodzą Bielawskigo, kompozytora i aranżera wszystkich utworów Trifonidis Orchestra, grają między innymi Paweł Szamburski, klarnecista stojący za sukcesem zespołu Meritum, Daniel Polkowski, saksofonista na co dzień udzielający się na scenach klubowych, Łukasz Korybalski grający na trąbce i znany między innymi ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, wibrafonista Ygor Przebindowski, Krzysztof Szmańda, jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w Polsce, a także Sorbiee Sorbiani, gitarzysta Tam Tam Project, garjąca na wiolonczeli Iza Lamik, współpracująca min. z zespołem Płyny, świetny tubista Piotr Janiec, wybitny saksofonista Bolek Jezierski, basista Szymon Tarkowski, muzyk znany między innymi z takich projektów jak Pustki i Płyny. Na scenie także Jerzy Rogiewicz perkusista współtworzący zespół Levity, wokalistka Katarzyna Federowicz, Jarek Kulik, grający na kongach, Daniel Grzeszykowski, wieloletni saksofonista holenderskich big bandów oraz realizator dźwięku Michał Anuszewski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz