piątek, 23 kwietnia 2010

6ix Toys // Mama Selita // Break Da Funk - 1. urodziny Powiekszenia


23.04 / 1. urodziny Powiekszenia
6ix Toys // Mama Selita // Break Da Funk
koncerty + impreza
g 20
wstep 20


Break Da Funk i Klub Powiększenie zapraszają na funkowy wybuch żywych bomb atomowych: występów grup 6ix Toys i Mama Selita. Miejsce rażenia klub Powiększenie. Data 23 kwietnia 2010. Wsparcie przed i po wybuchu BDF: DJ Benito, DJ Spike oraz Ojciec Karol.

Zespół 6ix Toys nagrywa dla labelu First Word Records (obok takich artystów jak The Haggis Horns czy Kidkanevil). W skład zespołu wchodzi 7 doskonałych, pochodzących z Liverpoolu muzyków grających energetyczny, wybuchowy funk.

Marco Bernardis – saksofon tenorowy
Paul Burton - puzon
Tom Ashbrook - klawisze
Mark Beaney - gitara
Jacob Foord - bas
Fred Ruddick – scratch
Adam Beaney – perkusja
Po wielkim sukcesie i doskonale przyjętym singlu/coverze The Prodigy “Voodoo People” - zespół 6ix Toys podpisał kontrakt na wydanie płyty długogrającej. Na płycie, gościnnie udzielają się takie sławy jak Connie Lush, Yarah Bravo, czy Katie Miller.

Yarah Bravo (wraz z Djem Vadimem - członkini grupy One Self, wydającej muzykę w legendarnej wytwórni Ninja Tune, grupy B.O.B, założycielka labelu i studia nagraniowego Mothergrain)

Connie Lush (pięć razy uznana za najlepszą Brytyjską wokalistkę blues'ową przez czytelników “Blues In Britain”, odznaczona nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii European Singer of the Year 2003 & 2004 przez French Blues Trophies, oraz nominowana do tej samej nagrody w 2005 roku. Nagrywała muzykę z The Memphis Horns and The Hodges Brothers, czyli muzykami Al'a Green'a, grywała w BB King's Club, występowała live na Hollywood Boulevard, w 1998 roku wyruszyła w trasę koncertową z BB King'iem.

Katie Miller- Członkini 9 osobowego bandu The Diesler's Live Experience, mającego na koncie płytę w legendarnej wytwórni Tru Thoughts.

W swojej stosunkowo krótkiej, lecz burzliwej historii, zespół grał przed takimi sławami jak Dj Vadim & Yarah Bravo, Quantic, Crazy P, Soil & Pimp Sessions, Mr.Scruff, Yesking and ASM, a także występował na The 2008 Isle of Wight Festival oraz V Festival.

Mama Selita to zespół grający brudny i drapieżny funk. Formacja działa od 2005 roku. W czasie swojego istnienia zespół zagrał kilkaset koncertów. Zagranicznej publiczności zaprezentował się podczas występu na Square of Fame-Wembley Arena w Londynie w ramach festiwalu PKO BP London Live. W 2007 roku zespół Mama Selita otrzymał tytuł laureata „Festiwalu Młodzieży Akademickiej, FAMA" w Świnoujściu, rok wcześniej został nagrodzony na warszawskim „Hip-Hop Praga Festiwal".

Zespół tworzą:
Igor Seider – wokal
Grzesiek Stańczyk – gitara
Mikołaj Stefański – perkusja
Herbert Makuch – bas

LINKI:

6ix toys

www.myspace.com/6ixtoys

www.6ixtoys.co.uk

www.firstwordrecords.com

www.myspace.com/nofakin

Mama Selita

www.mamaselita.pl

Break Da Funk

www.breakdafunk.pl
www.facebook.com/breakdafunk
www.myspace.com/breakdafunkpl

czwartek, 22 kwietnia 2010

DZIŚ czwarty dzień 1 urodzin Powiększenia - Mangan // Türkowsky // Cavaliere // Aman // Altermatt


22.04.2010
Felicity Mangan (AU) Marcel Türkowsky (G/FR) Francesco Cavaliere (IT) Benjamin Laurent Aman (CL) Benjamin Altermatt (FR)
koncert + impreza / 1. urodziny PowiĘkszenia
g. 20
wstęp 20zł

Felicity Mangan - http://www.myspace.com/lesson78

Felicity Mangan to australijska artystka mieszkająca obecnie w Berlinie. Swoją technikę rozwijała współpracując z tancerzami, artystami wizualnymi oraz muzykami. Wykorzystuje cyfrowe techniki komponowania do przetwarzania dźwięków nagranych w terenie i sampli z własnego dźwiękowego archiwum. Badając fizyczne właściwości tak spreparowanych nagrań, prezentuje efekty poprzez własnego pomysłu systemy wzmacniaczy zbudowane ze znalezionych przedmiotów. Występowała i współpracowała z tancerzami współczesnymi Phoebe Robinson i Julią Robinson (Half Finished World, Melbourne, 2006), artystkami wizualnymi Amandą Marburg (Linden Contemporary Art Space, Melbourne 2006) i Rebeccą Ann Hobbs (Australian Centre for Photography, Melbourne, 2004) oraz jako członek zespołu Function Ensemble, z którym nagrała album „Secret Miracle Fountain” i koncertowała po całej Europie w 2007 roku (w tym cztery koncerty w Polsce). W 2008 roku była artystką-rezydentem w MoKS, Centrum Sztuki i Praktyk Społecznych w Estonii.

Marcel Türkowsky - http://www.myspace.com/marceltuerkowsky

Muzyczne dokonania Marcela Türkowsky’ego (Berlin, rocznik 1978) czerpi_ą z fascynacji znaczeniem muzycznego eksperymentu i pytania o muzyczną twórczość w różnych kulturach. Zdradzając inspiracje Walterem Marchettim, Türkowsky tworzy na pograniczu sztuki, muzyki, filozofii, antropologii, improwizacji i percepcji. Jego muzyczne intencje krążą wokół opowiadania historii, zadumy, snów, transu, doznań wizualnych, halucynacji, duchowości, animizmu, odmiennych stanów świadomości i granic wszelkiej natury.

Francesco Cavaliere - http://www.nathiascatola.com

Francesco Cavaliere (Piombino, Italy, 1980) studiował muzykologię na wydziale D.A.M.S. Uniwersytetu w Bolonii (Drama, Art and Music Studies). Tytuł magistra uzyskał z etnomuzykologii w 2008 roku. Jego praca koncentruje się na koncepcji i tworzeniu instrumentów, a jego instalacje opierają się na obserwacjach zjawisk akustycznych wywoływanych przez różne znalezione materiały. Proste, namacalne dźwięki wspomagane są aktami performatywnymi i użyciem elektroniki w celu zautomatyzowania niektórych źródeł dźwięku. Mieszka i pracuje między Berlinem a Bolonią.

Benjamin Laurent Aman - http://www.benjaminlaurentaman.com

Benjamin Laurent Aman, rocznik 81, to francuski artysta zajmujący się dźwiękiem i światłem. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Nancy. W swoim koncepcyjnym podejściu do sztuki łączy ze sobą różne media od rysunków, przez przedmioty, konstrukcje po instalacje i dźwięk. Jego sztuka zmierza do określenia granic pojemności przestrzeni (wizualnej lub dźwiękowej), pamięci i konstrukcji umysłowych, korzystając przy tym raczej z minimalnych środków wyrazu. Jego prace były prezentowane jako monografie oraz podczas wystaw wspólnych. Brał udział w licznych performencach i festiwalach w Europie zarówno solo jak i w ramach francusko-aerykańskiego duetu Crystal Plumage. Prowadzi wytwórnię Razzle Dazzle, w której w limitowanych nakładach wydaje pozycje z zakresu sztuk pięknych, noise'u i eksperymentów dźwiękowych.


Benjamin Altermatt - http://www.myspace.com/benjaminaltermatt

Benjamin Altermatt to Chilijczyk mieszkający w Berlinie. W 1995 komponuje swój pierwszy soundtrack do krótkometrażowego horroru. W 2002 przeprowadza się do Rzymu, żeby studiować włoski i historię sztuki. W 2003 poznaje Francesco Cavaliere’a na łodzi płynącej do Stromboli. Przeprowadza się do Bolonii by studiować sztuki piękne. W 2004 zostaje wokalistą tropical-popowego zespołu “amazing bahia e i fanciulli protosportivi”. W 2007 gościnnie studiuje na ateńskim wydziale sztuk pięknych. W 2009 po uzyskaniu tytułu magistra na uczelni w Bolonii wyjeżdża po raz pierwszy do Chin i nagrywa tam serię filmów, które następnie odtwarza w Pekinie. Od 2009 do końca 2010 pracuje nad cyklem „indias indios”, serią rysunków i utworów.
Projekt Indias Indios ujawnia delikatne granice między muzyką świata a awangardą, znajdując między nimi miejsce zarówno dla indiańskiego rzemiosła jak i sztuki współczesnej. W czasach cyfryzacji, słowo „analogowy” w dziwny sposób stało się synonimiczne z powrotem do natury. Biorąc sobie ten pogląd do serca Benjamin Altermatt zbiera porzucone albo uszkodzone kasety magnetofonowe tak, jak ktoś mógłby gromadzić drewno na rozpałkę pod ognisko przy tipi. Klei je potem a mieszczącą się na nich muzykę łączy w hipnotyczne pętle i przepuszczając przez różne zniekształcenia układa warstwami jedną na drugiej. Dźwiękowe projekty Altermatta nadają duchowego wymiaru czemuś, co w innych okolicznościach nazywałoby się noise. Obok skojarzeń ze świergoczącym ptactwem i wiejącym wiatrem, w meandrach sprzężeń słuchacz z całą pewnością dostrzeże subtelną melodię.

Ciuchowe love w wiosennej krainie ciucholandii - PLAN B


25.04.2010
Ciuchowe love w wiosennej krainie ciucholandii
PLAN B
Plac Zbawiciela
Al. Wyzwolenia 18
g 13.00 - 17.00
mała i duża sala
wstęp wolny

Zapraszamy na wiosenne spotkanie pod pretekstem wymiany ciuchów, torebek i akcesoriów a przedewszystkim dobrej energii.
W programie także konkursowe niespodzianki

liczba miejsc ograniczona!!!
zgłoszenia (5 pln tylko dla osób wymieniających się): na maila ciuchowelove.com

wtorek, 20 kwietnia 2010

25.04 Wadada Leo Smith (US) + Kresten Osgood - koncert ODWOŁANY. Oczywiście - mgła

Dziś drugi dzień urodzin Powiększenia zagrają: Deerhoof (US) + Kristen (PL) w Powiększeniu


20.04.2010
Deerhoof (US) + Kristen (PL)
koncert / 1. urodziny PowiĘkszenia
g. 20
wstęp 50 pln)


W kwietniu na dwóch koncertach zobaczymy Deerhoof, zespół bez którego muzyka niezależna pierwszej dekady tego wieku byłaby o wiele uboższa. Deerhoof to zarazem jeden z najbardziej unikatowych koncertowych żywiołów planety.

Istnieją od ponad dekady, a od płyty "Reveille" z 2002 roku każdy ich kolejny album staje się wydarzeniem i dowodzi kreatywności i niezwykłości grupy, która w niepowtarzalny sposób łączy pop z gitarowym eksperymentem, instrumentalny geniusz z piosenkowością, tworząc muzykę chwytliwą, słodką, a zarazem wymagajacą.

W Warszawie jako support wystąpi Kristen, którzy z Deerhoof grali już kilkukrotnie - oba zespoły stworzą wieczór, którego przegapić po prostu nie wolno.

20.04.10 Warszawa, Powiększenie; z Kristen
21.04.10 Kraków, Re

www.deerhoof.killrockstars.com
www.myspace.com/deerhoof

http://www.myspace.com/kristenband

poniedziałek, 19 kwietnia 2010