piątek, 4 grudnia 2009

Klub Filmowy Powiększenie: Powiększenie/Blow up, reż. Michelangelo Antonioni (sobota 5.12 g 19.00)


Serdecznie zapraszam na kolejne spotkania naszego klubu filmowego ...

W najbliższą sobotę antropolog kultury dr Wojciech Michera z Instytutu Kultury Polskiej wstępem wprowadzi nas w atmosferę filmu Powiększenie w reż. Michelangelo Antonioniego.

Po filmie zapraszamy wszystkich widzów na imprezę kolektywu DJskiego SoulService promującego swoją nową składanke.
Wstęp dla widzów KF Powiększenie - bezpłatny.


Natomiast we wtorek w ramach spotkań filmowych odbędzie się wykład na temat twórczości Roberta Altmana.
Film ilustrujący wykład (Nashville reż. R Altman) pokażemy 14.12 o g. 19.00 z przyczyn od organizatorów niezależnych nietypowo ... w KINO.LAB w CSW Zamek Ujazdowski. Wstęp wolny!

a narazie ...

5.12
Klub Filmowy Powiększenie:
Powiększenie/Blow up, reż. Michelangelo Antonioni, Wielka Brytania 1966, 111’. Występują m.in.: David Hemmings, Vanessa Redgrave, Sarah Miles, Verushka.
g 19
klub Powiększenie
wstęp wolny


Film otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes.
Pierwszy brytyjski film Antonioniego jest jednym z bardziej znanych dzieł kina podejmujących temat granic ludzkiego poznania. Zblazowany fotograf mody przypadkowo uwiecznia na kliszy morderstwo. Rolka z filmem znika jednak z jego pracowni. Czy na pewno widział zabójstwo? Ten dramat zwątpienia przedstawiony został na tle „swingującego” Londynu lat sześćdziesiątych – z jego upodobaniem do rocka i mini, mody i narkotyków.

czwartek, 3 grudnia 2009

AU I KYST - dziś w Powiększeniu!!!!!!!!!!

...Na zakończenie tegorocznej edycji The Song Is You
support: KystAu to projekt fenomenalnego amerykańskiego multinstrumentalisty Luke'a Wylanda. Wyland, absolwent Massachusetts College of Art w Bostonie, to ważna postać tętniącej życiem sceny muzycznej w Portland. Jako Au gra głównie w duecie z niesamowitym Daną Valatką na bębnach (znanym z Jackie-O Motherfucker i Mustaphamond), lecz nierzadko projekt rozrasta się do kilkunastoosobowego składu z towarzyszeniem chóru. Muzyka zespołu łączy w sobie freak-folk i formalne eksperymenty w stylu Briana Eno, współczesną amerykańską muzykę poważną i pop. W recenzjach porównywano ich dokonania do takich tuzów jak Arcade Fire, Soft Machine, Animal Collective, Panda Bear, Arvo Part, George Gershwin, Charles Ives, Parenthetical Girls.
Więcej na:
www.myspace.com/peaofthesea

Muzyka Kyst łączy eksperyment ze słodkimi melodiami, jest jednocześnie zwiewna i nostalgiczna. Jej kameralna wrażliwość, namacalna tęsknota za harmonią i tajemnicza aura sprawiają że Kyst to jeden z najbardziej obiecujących projektów młodej polskiej sceny muzycznej. W chwili obecnej zespół przygotowuje materiał na debiutancką płytę, nad której brzmieniem pieczę sprawował będzie Maciej Cieślak (Ścianka). Gościnnie udzielą się na niej Karolina Rec (Kings of Caramel), Michał Biela (Ścianka, Kristen, Kings of Caramel) oraz Tomek Ziętek (Pink Freud). Do tej pory Kyst zagrał zaledwie kilka koncertów - na każdym z nich jednak muzyka spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Muzycy zespołu udzielają się także w innych projektach - Adam Byczkowski i Tobiasz Biliński wystąpili gościnnie z Kings of Caramel w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Tworzą oni również z Michałem Bielą zespół Small Things.
Więcej na:
www.myspace.com/kystband

środa, 2 grudnia 2009

5.12 sobota - Soulservice - Polish Funk 4


Cpt. Sparky, Burn Reynolds, Papa Zura

Kompilacja Polish Funk 4 (ostatnia z cyklu) bedzie miala swoja premiere w Warszawskim Powiekszeniu 5.12.2009!

W zeszly likend swiatowa premiere kompilacja Polish Funk 4 miala w Londynskim Jazz Cafe, czas wiec na polska odslone tej skladanki. Soul Service zparasza wszystkich do klubu Powiekszenie. Seria Polish Funk stala sie rodzajem antologii polskich utworów zainspirowanych muzyka funk, soul, rhythm and blues i disco. Ta muzyka "tylnymi drzwiami" docierala w czasach PRL do Polski, odcietej Zelazna Kurtyna od zachodnich wplywów kulturowych. Seria Polish Funk odswieza i zmienia wizerunek polskiej muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., pokazujac ja w nieznanym dotad swietle klubowych reflektorów. Wierzymy, ze coraz wiecej mlodych ludzi bedzie przy niej tanczyc i ze utwory te stana sie rodzimymi klasykami muzyki tanecznej co tez zamierzamy na tej imprezie udowodniuc.
Soul Service zagra w skladzie Papa Zura, Burn Reynolds i Cpt. Sparky, beda tez wizualizacje autorstwa duetu Sparky&Ola3d.

godz.22:00, 10pln

4.12. piątek - WARSOUL SESSIONS #9HORY / MACEO / SEAN PALMER / DAVID SAUCEDO-VALLE.

SORCERY SOUND SYSTEM to najbardziej eklektyczny live act w mieście.

Wykorzystując tradycyjną formę soundsystemu dj Maceo Wyro mixuje szeroko pojęty freestyle, a mc Sean Palmer niczym gwiezdny przewodnik przeprowadzai publiczność przez odległe galaktyki rytmu i dźwięku.
Maceo i Sean współpracują ze sobą od ponad ośmiu lat i doskonale
uzupełniają się nawzajem.
Maceo to freestyle'owy dj z kilkunastoletnim stażem w najlepszych
polskich klubach i nie tylko. Jego mixtape'y gościły w takich
audycjach jak Gilles Peterson Worldwide (BBC Radio One), Jazzanova
Radio Show, Soulsearchin', czy Beyond Jazz. Jego sety dj'skie
poprzedzały występy. takich artystów jak Rainer Truby, King Britt,
Dego (4Hero), Afronaught i Seiji (Bugz In The Attic), Dorfmeister,
Jazzanova, Kyoto Jazz Massive, US3, Howie B, Alex Kid, Zero db, Mark De Clive-Lowe, Mad Mats i Spiritual South. Obecnie prowadzi autorską audycję KOSMOS w Radio Roxy w każdą środę od północy (archiwum dostępne jest pod warsoul.podomatic.com)


Sean Palmer urodził się w Londynie, a wychował w Manchesterze.
Kilka lat temu przyjechał do Polski, by wykładać aktorstwo na
Uniwersytecie w Łodzi. Jego grupa teatralna Equaldoubt zdobyła nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu Malta'2006. Jako dj zadebiutował u boku Maceo i Cpt Sparky'ego w kolektywie Soul Power. Wkrótce potem chwycił za mikrofon, by osiągnąć całkiem niespodziewane efekty. Był wokalistą i frontmanem koncertowego składu Niewinnych Czarodziejów. Przede wszystkim jednak jest niezwykle żywiołowym mc, który doskonale
sprawdza się w warunkach klubowych.

SORCERY SOUND SYSTEM występowało do tej pory m.in. na festiwalu
Audioriver, Music & Fashion week w Rydze, oraz takich klubach jak
katowicka Hipnoza, krakowski Prozak, czy białostockie Metro. Maceo i Seanowi towarzyszyli tacy muzycy jak Bartozzi (bas), Adam Baron
(trąbka), czy David Saucedo-Valle (conga). Tradycyjny skład
soundsystemowy (dj+mc) tym razem wspomogą instrumenty perkusyjne, które obsługiwać będzie mistrz latin percussion, pochodzący z Meksyku David Saucedo-Valle.


David Saucedo Valle nauki pobierał w Meksyku (Escuela Nacional de
Musica), na Kubie, gdzie miał możliwość brać prywatne lekcje u takiej legendy jak Don Luis Chacon "Aspirina", w Anglii w London Guildhall School of Music and Drama oraz w Drum Institute of Technology oraz we Francji. Jego zainteresowania skupiają się głównie na tradycyjnej muzyce afro-kubańskiej; gra na Congach, Timbalesach, Bongosach i bębnach Bata. Prywatnie studiował także afrykańskie rytmy na Djembe i Dun Dun. W ostatnich latach założył w Polsce zespół tradycyjnej muzyki afro-kubańskiej Odo Irawo, pobierał także lekcje u przyjaciela i kubańskiego multiperkusjonisty Miguel'a Valdes (m.in. Afro Cuban All Stars) w Meksyku oraz wdrażał się w rytmy i muzyke religii Santeria na bębnach Bata na Kubie.Występował i nagrywał płyty z takimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej jak:Maanam (8 lat koncertów oraz 2 nagrane płyty), Kayah, Janusz Stokłosa, Justyna Steczkowska, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, bracia Pospieszalscy, Paulina Pospieszalska, Kasia Kowalska, Rei Ceballo y Calle Sol, Son de Cuba, Rejs, Kora Ola Ola, Maciej Maleńczuk, Transmisja, De Mono, Daab, Urszula, Kasa, 100% Bawełny, Noche de Boleros, Tilt, Robert Chojnacki, Drum Freaks, Mili Morena y su Clave, Sedativa i wielu, wielu innych....
Przez dwa lata pracował w Teatrze Dramatycznym przy przedstawieniu "Powrót Odysa" w reż. Krystiana Lupy, które otrzymało nagrodę na Festiwalu w Opolu za najlepszą muzykę w 2001 r. Występuje także w live-act'ach z Dj-ami; grał w większości znanych
londyńskich klubów (m.in. The Wag Club, The Borderline, Browns, Bar Escoba, Ministry of Sound ..i.in...) , w klubach we Francji, Meksyku atakże po całej Polsce. Jest cenionym muzykiem sesyjnym oraz koncertowym.


Gościem specjalnym dziewiątej edycji WARSOUL będzie dj Hory z Pompon Team - jeden z najodważniejszych didżejów na kontynencie Euroazjatyckim. Wykorzystuje każdą okazję, aby zaprezentować najciekawsze utwory. Jak na współtwórcę marki Pompon przystało, w
doborze stylów zupełnie się nie ogranicza - ceni przede wszystkim dopieszczone brzmienia i oryginalne beaty. Podróżuje od jazz do deeptechno, od dubu po broken beat. Swoje oryginalne sety prezentował już w wielu krajach i na kilku
międzynarodowych festiwalach.

godz. 22:00, 10pln

3.12. czwartek - BlowUp! - Grajek Krawiec


nu jazz, broken beats, classics
godz.21:00 wstęp wolny

poniedziałek, 30 listopada 2009

Dziś!! - Teatr Improwizowany Klancyk


Teatr Improwizowany Klancyk
spektakl
g 20
wstęp 10 pln

Po wakacyjnej przerwie powraca zadomowiony na dobre w Powiększeniu Teatr Improwizowany Klancyk.
Jeszcze w październiku przypomina się z tym samym programem "Zagrożone gatunki" ale już na listopad szykują premierę nowego improwizowanego formatu.
Jak czytamy z ich strony:
Komedia improwizowana polega na wymyślaniu i odgrywaniu scen na bieżąco, bez scenariusza. Inspiracją są podpowiedzi publiczności (np. miejsce akcji, motyw przewodni, tytuł sceny itp.). Poza tym uczestnikom mogą być narzucane różnego rodzaju ograniczenia (np. dialog wolno prowadzić tylko przy użyciu pytań; jedna osoba poza sceną podkłada głos osobie na scenie itp.). Na cały występ składa się od kilku do kilkunastu scen, mniej lub bardziej powiązanych ze sobą tematycznie.
"ZAGROŻONE GATUNKI"
1. m.in: jesiotr zachodni, cietrzew, żbik, panda wielka
2. Spektakl złożony z serii fabularnych scen zainspirowane podpowiedziami publiczności pytanej o konwencje, opisy postaci czy zdarzeń. Zadaniem improwizatorów jest odnaleźć w tworzonych scenach odniesienia do tytułowych, szeroko rozumianych zagrożonych gatunków. Każdy z wieczorów jest inny, a jego nastrój i treść zależy od propozycji publiczności.
więcej na:
www.klancyk.art.pl