piątek, 25 czerwca 2010

LITTLE DRAGON (SE) 22 lipca na dziedzińcu CSW w Warszawie!!!

bilety można kupić w Powiększeniu na stoisku Shortcut
także przez internet
http://www.shortcut.pl/bilety.php#little_dragon

Lucky Dragons / 29.06 Powiększenie


29.06.2010
Lucky Dragons
Koncert
g. 20
wstęp 30/40 (przedsprzedaż biletów w Powiększeniu w punkcie Shortcut)


Luke Fischbeck i Sarah Rara założyli zespół z potrzeby przedefiniowania pojęcia zespołu muzycznego. Wspólnie, pod nazwą Lucky Dragons tworzą niezwykle organiczną muzykę, pełną folkowych melodii, frapująco połączonych z masą elektronicznych, abstrakcyjnych brzmień i sampli generowanych na żywo. Zespół koncertuje nie tylko w klubach, ale także galeriach sztuki współczesnej czy w nietypowych miejscach w przestrzeniach otwartych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pojawili się na ponad dwudziestu wydawnictwach, wydanych na przeróżnych nośnikach – od plików mp3 przez płyty cd i winyle po kasety.

Ale o atrakcyjności duetu stanowią przede wszystkim koncerty, podczas których muzycy nie występują na scenie, ale zawsze rozstawiają się ze swoim sprzętem wśród publiczności. Ustawiają tam laptop, własnoręcznie wykonane urządzenia elektroniczne i instrumenty ludowe, a w trakcie występów rozdają je słuchaczom, którzy odpowiednio ich używając razem z zespołem tworzą muzykę. Wspólne trzymanie muzycznych gadżetów nie tylko zmienia dźwięk, ale sprawia że koncerty duetu z Los Angeles są swoistym rytuałem, powstawaniem muzycznej wspólnoty na czas koncertu.

O tym jak niesamowitym doświadczeniem jest występ grupy, polska publiczność miała okazję przekonać się podczas ubiegłorocznego Off Festivalu, gdzie ich występ bez wątpienia był jednym z najbardziej nieszablonowych. Podczas tegorocznej trasy koncertowej duet zawita do naszego kraju ponownie, występując w Krakowie i Warszawie.

Wooden Shjips(US) supp. Setting the Woods on Fire (PL) / 28.06 Powiększenie


28.06.2010
Wooden Shjips(US) supp. Setting the Woods on Fire(PL)
Koncert
g. 20
wstęp 40/50 (przedsprzedaż biletów w Powiększeniu na stoisku Shortcut przy wejściu)Na dwa koncerty pod koniec czerwca przyjadą do Polski Wooden Shjips. Amerykanie wystąpią 27 czerwca w krakowskim klubie Re i 28 czerwca w warszawskim Powiększeniu.

Pochodzący z San Francisco kwartet znany z psychodelicznego podejścia do krautrocka ma na swoim koncie dwie płyty długogrające - "Wooden Shjips" z 2007 i "Dos" z 2009 roku oraz dwie kompilacje trudno dostępnych singli. Ich wiedzione głębokim groovem minimalistyczne kompozycje z garażowym brzmieniem ustawiają ten wyjątkowy zespół w roli bezpośrednich spadkobierców królewskiej linii The Velvet Underground - Neu! - Suicide - Loop.
W zeszłym roku Wooden Shjips wystąpili na mysłowickim Off Festiwalu. W dość zgodnej opinii był to jeden z jaśniejszych momentów tamtej edycji.

27.06 Kraków, Re
28.06 Warszawa, Powiększenie

www.myspace.com/woodenshjips

Amnesty International zaprasza na: wykład na temat kampani AI „Żądamy godności“ oraz okaz filmu „Kowboje z Indii“, reż. Simon Chambers.27.06.2010
Amnesty International zaprasza na:
wykład na temat kampani AI „Żądamy godności“
oraz pokaz filmu „Kowboje z Indii“, reż. Simon Chambers.
g 20.30
Wstęp wolny


Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pokaz filmu Simona Chambersa „Kowboje z Indii”. Reżyser próbuje odkryć prawdę na temat przemysłowych inwestycji firmy Vedanta w indyjskim stanie Orisa. W jego prywatnym śledztwie pomagają mu dwaj niefrasobliwi przewodnicy (tytułowi kowboje). Film został wyróżniony w konkursie Amnesty International podczas tegorocznego przeglądu filmów dokumentalnych Planete Doc Review.

Pokaz będzie poprzedzony krótkim wykładem na temat kampanii Amnesty International „Żądamy godności” i odpowiedzialności korporacji za prawa człowieka. W ramach kampanii społecznej poruszana jest m.in. kwestia zatrucia środowiska naturalnego w stanie Orisa. Wykład poprowadzi Jacek Białas – Koordynator programowy Amnesty International.

http://www.amnesty.org.pl

ADKF Pięć Smaków zaprasza na film: Rykszarz / Xich lo Wietnam 1995, 120'

27.06.2010 (niedziela)
ADKF Pięć Smaków zaprasza na film: Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung Wietnam 1995, 120’
g 17.00
Wstęp wolny


Azjatycki DKF Pięć Smaków z okazji pierwszego spotkania w klubie Powiększenie zaprasza na specjalny pokaz filmu:

Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung
Wietnam 1995, 120’

Nagrodzony nagrodą FIPRESCI oraz Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Wenecji, arcydzieło wietnamskiego reżysera Tran Anh Hung, z wielką rolą Tony Leunga, aktora znanego m.in. z filmów Wong Kar-Waia.

Młody, ubogi Wietnamczyk zarabiający na utrzymanie swojej rodziny jako rykszarz zostaje okradziony. Gdy traci swoje jedyne źródło dochodów – rykszę, zmuszony jest zdobywać pieniądze popełniając przestępstwa i wraz ze swoją piękną siostrą szybko zostanie wciągnięty w kryminalny świat tętniącego życiem miasta Ho Chi Minh (niegdyś Saigonu).

Więcej o filmie:

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=3513

Zwiastun:

http://www.youtube.com/watch?v=SlH8_Hy-uV8

Azjatycki DKF Pięć Smaków to realizowany od ponad dwóch lat przez Fundację Sztuki Arteria cykl projekcji filmów fabularnych i dokumentalnych z Azji Południowo - Wschodniej oraz produkcji wpisujących się bezpośrednio w kulturową i polityczną temperaturę tego rejonu świata. Są to często filmy niedostępne w polskiej dystrybucji i nigdy wcześniej nie pokazywane. Celem ADKF Pięć Smaków jest umożliwienie warszawskiej publiczności zasmakowania w azjatyckim kinie jakiego nie znają i jakie trudno jest zobaczyć gdziekolwiek indziej. Każdemu seansowi towarzyszy prelekcja i dyskusja z publicznością. Filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

ADKF Pięć Smaków jest jednym z działań przygotowujących do odbywającego się na jesieni Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest to jedyny w Polsce przegląd azjatyckiej kinematografii i towarzyszą mu liczne wydarzenia artystyczne oraz spotkania z twórcami filmowymi. Tegoroczna, czwarta edycja Festiwalu odbędzie się 28 października – 2 listopada w Warszawie, a w jej ramach zaprezentowane zostaną filmy między innymi z Singapuru, Malezji, Tajlandii. Więcej na stronie www.piecsmakow.pl

Gospodarzem ADKF Pięć Smaków od czerwca tego roku jest klub Powiększenie. Na pierwszym seansie w nowym miejscu stawiamy na arcydzieło - klasykę kina wietnamskiego, film „Rykszarz” reż. Tran Anh Hung. Projekcje azjatyckich filmów w ramach ADKF Pięć Smaków odbywać się będą raz w miesiącu.

Zapisz się do newslettera: www.piecsmakow.pl/adkf

Zapraszamy!

BAUAGAN - koncert pod PLANEM B


30.06.2010
BAUAGAN
koncert pod PLANEM B
g 20.30
wstęp wolny


Sześcioosobowa bomba muzyczna! Energia i improwizacja! Jak można
przeczytać na bauaganowym majspejsie: "W obecnej formie Bauagan
dojrzał do w pełni zaaranżowanych utworów oscylujących między jazzem,
muzyką klubową, ragga i współczesnym hip-hopem. Tą unikatową mieszankę
nazwali "międzystyl"." Miłośnicy eksplozji będą zadowoleni. Stronka:

www.bauagan.com

czwartek, 24 czerwca 2010

ZaBURZONE OSOBOWOŚCI po raz ostatni / .. przed wakacjami


24.06.2010
ZABURZONE OSOBOWOŚCI po raz ostatni
spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk
g 20.00
wstęp 10 pln
Joanna Karta-Miecznik, Marcin Kapra, "Amber” i dziesiątki innych. Wszyscy ciągle tkwią w naszym worze. To ostatnia okazja, żeby ich wyciągnąć i zobaczyć na scenie. Mogą nie przetrwać trzech miesięcy wakacji.

Po raz ostatni w tym sezonie, a może i w ogóle macie szansę zajrzeć w zakamarki umysłów zupełnie niespodziewanych bohaterów. Stworzymy ich na Waszych oczach i z Waszym udziałem. "Zaburzone osobowości" to nowy, w całości
improwizowany spektakl o ludziach dziwnych, jak tylko ludzie dziwni być potrafią.

/// O spektaklu ///

W worku jest przeszło trzydziestu niebanalnych bohaterów. Widzowie losowo wybiorą sześciu, a następnie zdecydują, kto zostanie postacią wieczoru. Losy jego i jego najbliższych zobaczymy w serii fabularnych scen.
Dodatkowo podczas każdego spektaklu jeden z widzów dostanie szansę zaburzenia dowolnej osobowości na przeznaczonej do tego celu kozetce.
Pośmiejemy się też z głosów w głowie pewnego bohatera, jak również przejedziemy się Tanią Linią Kolejową w bardzo zatłoczonym przedziale.

/// Głosowanie trwa! ///

Nie zapomnijcie udać się na naszą stronę i zagłosować na bohatera z kozetki. To Wy decydujecie, czy tym razem zobaczymy na scenie Podróżnika, w drodze do muzeum słodyczy w Peru, czy kolejny odcinek perypetii Króliczki i okupujących jej stoisko wybrednych degustatorów. Klikajcie na www.klancyk.art.pl


Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy

środa, 23 czerwca 2010

LITTLE DRAGON (SE) 22 lipca na dziedzińcu CSW w Warszawie!!!

bilety można kupić w Powiększeniu na stoisku Shortcut
także przez internet
http://www.shortcut.pl/bilety.php#little_dragon

Slam poetycki - Ostatni slam poetycki w sezonie 2009/2010 / wyjątkowo w środę.


23.06.2010
SLAM POETYCKI
g 20.00


Ostatni slam poetycki w sezonie 2009/2010 w Powiększeniu - wyjątkowo w środę!.
Tym razem zakończy się spontanicznych jamem, w którym będzie mógł wziąć udział każdy. Za muzyczną oprawę odpowiedzialny będzie zespół Lady Aarp. WARTO!

poniedziałek, 21 czerwca 2010

Centrum Europy i Klub Filmowy Powiększenie zapraszają na pokaz filmu Simona Staho „W samym sercu nieba”


22.06.2010
Centrum Europy i Klub Filmowy Powiększenie zapraszają na pokaz filmu Simona Staho (twórcy m.in. „Dag och natt”) „W samym sercu nieba” z gwiazdorską szwedzką obsadą.
g 19.00
Język: szwedzki (angielskie napisy)
WSTĘP WOLNY


To kameralny dramat o dwóch zaprzyjaźnionych małżeństwach, które stanęły na rozdrożu. Lars (Mikael Persbrandt – m.in. „Dag och natt”, „Wieczne chwile Marii Larsson”) i Susanna (Lena Endre – m.in. „Dobre chęci”, „Wiarołomni”, „Wesela i pogrzeby”, trylogia „Millenium”) są razem 20 lat. Wydaje się, że nic już nie może im zaszkodzić. Wypracowali bezpieczne i szczęśliwe życie, wychowali córkę.

Równie szczęśliwe i stabilne życie wydają się wieść Ann (Maria Lundqvist – m.in. „Mimowolnie”, „Wieczne chwile Marii Larsson”) i jej mąż Ulf (Jakob Eklund – m.in. „Świt”) – przyjaciele Larsa i Susanny. Wystarczy jednak jedno spotkanie i jedna przypadkowo opowiedziana historia, aby wywołać rewolucję w życiu obu par. W iście bergmanowskim stylu obnaża Staho małżeńskie relacje z pozorów i analizuje detale, które sprawiły, że efektem domina idealne konstrukcje zaczęły się rozpadać.

„W tym filmie przeprowadza Staho obdukcję małżeństw, które po 20 latach rozpadają się zarówno na płaszczyźnie emocjonalnej jak i seksualnej.”
Svenska Dagbladet

„Ingmar Bergman powiedział niegdyś: „Zbliżenia, ludzka nagość, obnażona twarz to największa zdobycz kinematografii”. Duńczyk Simon Staho z operatorem Andersem Bohmanem stałymi i nachalnymi wręcz zbliżeniami udowadniają, że Bergman miał rację.”
Helsingbors Dagblad

„Staho (…) przedstawia gorycz wieku średniego – niepokój w relacjach, niewierność i rozwód – takimi jakimi są. Bez maniery i teatralnego kostiumu.”
Corren


Nagrody:

Złoty Żuk 2009 dla najlepszej aktorki drugoplanowej Marii Lundqvist.
Złoty Żuk 2009 – nominacja dla Leny Endre za najlepszą rolę kobiecą


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
W samym sercu nieba (Himlens hjärta), Szwecja 2008
Reżyseria: Simon Staho
Scenariusz: Peter Asmussen, Simon Staho
Zdjęcia: Anders Bohman
Obsada:Lena Endre, Maria Lundqvist, Mikael Persbrandt, Jakob Eklund
Język: szwedzki (angielskie napisy)

ADKF Pięć Smaków zaprasza na film: Rykszarz / Xich lo Wietnam 1995, 120'

27.06.2010 (niedziela)
ADKF Pięć Smaków zaprasza na film: Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung Wietnam 1995, 120’
g 17.00
Wstęp wolny


Azjatycki DKF Pięć Smaków z okazji pierwszego spotkania w klubie Powiększenie zaprasza na specjalny pokaz filmu:

Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung
Wietnam 1995, 120’

Nagrodzony nagrodą FIPRESCI oraz Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Wenecji, arcydzieło wietnamskiego reżysera Tran Anh Hung, z wielką rolą Tony Leunga, aktora znanego m.in. z filmów Wong Kar-Waia.

Młody, ubogi Wietnamczyk zarabiający na utrzymanie swojej rodziny jako rykszarz zostaje okradziony. Gdy traci swoje jedyne źródło dochodów – rykszę, zmuszony jest zdobywać pieniądze popełniając przestępstwa i wraz ze swoją piękną siostrą szybko zostanie wciągnięty w kryminalny świat tętniącego życiem miasta Ho Chi Minh (niegdyś Saigonu).

Więcej o filmie:

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=3513

Zwiastun:

http://www.youtube.com/watch?v=SlH8_Hy-uV8

Azjatycki DKF Pięć Smaków to realizowany od ponad dwóch lat przez Fundację Sztuki Arteria cykl projekcji filmów fabularnych i dokumentalnych z Azji Południowo - Wschodniej oraz produkcji wpisujących się bezpośrednio w kulturową i polityczną temperaturę tego rejonu świata. Są to często filmy niedostępne w polskiej dystrybucji i nigdy wcześniej nie pokazywane. Celem ADKF Pięć Smaków jest umożliwienie warszawskiej publiczności zasmakowania w azjatyckim kinie jakiego nie znają i jakie trudno jest zobaczyć gdziekolwiek indziej. Każdemu seansowi towarzyszy prelekcja i dyskusja z publicznością. Filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

ADKF Pięć Smaków jest jednym z działań przygotowujących do odbywającego się na jesieni Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest to jedyny w Polsce przegląd azjatyckiej kinematografii i towarzyszą mu liczne wydarzenia artystyczne oraz spotkania z twórcami filmowymi. Tegoroczna, czwarta edycja Festiwalu odbędzie się 28 października – 2 listopada w Warszawie, a w jej ramach zaprezentowane zostaną filmy między innymi z Singapuru, Malezji, Tajlandii. Więcej na stronie www.piecsmakow.pl

Gospodarzem ADKF Pięć Smaków od czerwca tego roku jest klub Powiększenie. Na pierwszym seansie w nowym miejscu stawiamy na arcydzieło - klasykę kina wietnamskiego, film „Rykszarz” reż. Tran Anh Hung. Projekcje azjatyckich filmów w ramach ADKF Pięć Smaków odbywać się będą raz w miesiącu.

Zapisz się do newslettera: www.piecsmakow.pl/adkf

Zapraszamy!

Amnesty International zaprasza na: wykład na temat kampani AI „Żądamy godności“ oraz okaz filmu „Kowboje z Indii“, reż. Simon Chambers.27.06.2010
Amnesty International zaprasza na:
wykład na temat kampani AI „Żądamy godności“
oraz pokaz filmu „Kowboje z Indii“, reż. Simon Chambers.
g 20.30
Wstęp wolny


Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pokaz filmu Simona Chambersa „Kowboje z Indii”. Reżyser próbuje odkryć prawdę na temat przemysłowych inwestycji firmy Vedanta w indyjskim stanie Orisa. W jego prywatnym śledztwie pomagają mu dwaj niefrasobliwi przewodnicy (tytułowi kowboje). Film został wyróżniony w konkursie Amnesty International podczas tegorocznego przeglądu filmów dokumentalnych Planete Doc Review.

Pokaz będzie poprzedzony krótkim wykładem na temat kampanii Amnesty International „Żądamy godności” i odpowiedzialności korporacji za prawa człowieka. W ramach kampanii społecznej poruszana jest m.in. kwestia zatrucia środowiska naturalnego w stanie Orisa. Wykład poprowadzi Jacek Białas – Koordynator programowy Amnesty International.

http://www.amnesty.org.pl

Wooden Shjips(US) supp. Setting the Woods on Fire (PL) / 28.06 Powiększenie


28.06.2010
Wooden Shjips(US) supp. Setting the Woods on Fire(PL)
Koncert
g. 20
wstęp 40/50 (przedsprzedaż biletów w Powiększeniu na stoisku Shortcut przy wejściu)Na dwa koncerty pod koniec czerwca przyjadą do Polski Wooden Shjips. Amerykanie wystąpią 27 czerwca w krakowskim klubie Re i 28 czerwca w warszawskim Powiększeniu.

Pochodzący z San Francisco kwartet znany z psychodelicznego podejścia do krautrocka ma na swoim koncie dwie płyty długogrające - "Wooden Shjips" z 2007 i "Dos" z 2009 roku oraz dwie kompilacje trudno dostępnych singli. Ich wiedzione głębokim groovem minimalistyczne kompozycje z garażowym brzmieniem ustawiają ten wyjątkowy zespół w roli bezpośrednich spadkobierców królewskiej linii The Velvet Underground - Neu! - Suicide - Loop.
W zeszłym roku Wooden Shjips wystąpili na mysłowickim Off Festiwalu. W dość zgodnej opinii był to jeden z jaśniejszych momentów tamtej edycji.

27.06 Kraków, Re
28.06 Warszawa, Powiększenie

www.myspace.com/woodenshjips

Lucky Dragons / 29.06 Powiększenie


29.06.2010
Lucky Dragons
Koncert
g. 20
wstęp 30/40 (przedsprzedaż biletów w Powiększeniu w punkcie Shortcut)


Luke Fischbeck i Sarah Rara założyli zespół z potrzeby przedefiniowania pojęcia zespołu muzycznego. Wspólnie, pod nazwą Lucky Dragons tworzą niezwykle organiczną muzykę, pełną folkowych melodii, frapująco połączonych z masą elektronicznych, abstrakcyjnych brzmień i sampli generowanych na żywo. Zespół koncertuje nie tylko w klubach, ale także galeriach sztuki współczesnej czy w nietypowych miejscach w przestrzeniach otwartych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pojawili się na ponad dwudziestu wydawnictwach, wydanych na przeróżnych nośnikach – od plików mp3 przez płyty cd i winyle po kasety.

Ale o atrakcyjności duetu stanowią przede wszystkim koncerty, podczas których muzycy nie występują na scenie, ale zawsze rozstawiają się ze swoim sprzętem wśród publiczności. Ustawiają tam laptop, własnoręcznie wykonane urządzenia elektroniczne i instrumenty ludowe, a w trakcie występów rozdają je słuchaczom, którzy odpowiednio ich używając razem z zespołem tworzą muzykę. Wspólne trzymanie muzycznych gadżetów nie tylko zmienia dźwięk, ale sprawia że koncerty duetu z Los Angeles są swoistym rytuałem, powstawaniem muzycznej wspólnoty na czas koncertu.

O tym jak niesamowitym doświadczeniem jest występ grupy, polska publiczność miała okazję przekonać się podczas ubiegłorocznego Off Festivalu, gdzie ich występ bez wątpienia był jednym z najbardziej nieszablonowych. Podczas tegorocznej trasy koncertowej duet zawita do naszego kraju ponownie, występując w Krakowie i Warszawie.