piątek, 14 sierpnia 2009

a w Niedziele 16 Sierpnia "Sniadanie na Tarasie" feat. Zosia Tarasiuk

Same domowe wyroby.

16 sierpnia Zabójcze nagranie i Ślepy tra

Zabójcze nagranie

Reżyser filmów niezależnych próbując ukończyć kolejną niskobudżetową produkcję wpada w kłopoty finansowe. W celu podratowania budżetu produkcji zatrudnia się na pół etatu w firmie farmaceutycznej, gdzie przypadkowo zostaje wplątany w morderstwo...

Jeden z najpopularniejszych polskich twórców offowych Bodo Kox wystąpił w filmie "Zabójcze nagranie", którego autorami są Ben Talar i Jakub Półtorak. Kox wcielił się w rolę niezależnego reżysera filmowego, który usiłując dokończyć swój film, przypadkowo wplątuje się w kryminalną aferę dotyczącą wysoko postawionego biznesmena. Podejrzewany o morderstwo, którego nie dokonał i ścigany listem gończym desperacko próbuje odzyskać kasetę video - jedyny dowód zbrodni, który może go oczyścić z zarzutów.

"Film początkowo miał być czystym kryminałem, którego bohater fabrykuje dowody zbrodni na taśmie video. Było to luźne odniesienie do nie tak dawnej sytuacji z naszej sceny politycznej, gdzie każdy każdego nagrywał." - wyjaśnia Jakub Półtorak. "Dodatkowo zainspirował nas motyw z filmu 'Nie panikuj', gdzie w kadrze przypadkowo pojawia się mikrofoniarz, którego gra Bodo Kox. To podsunęło nam pomysł na wzbogacenie filmu o jeszcze jeden poziom rzeczywistości. Jest to bowiem film o robieniu filmu o robieniu fałszywego filmu. Realizmu historii na jednym z tych poziomów dodaje obsadzenie w głównej roli Bodo Koxa" - dodaje Ben Talar.

"Widzowie bardzo pragną, by to co oglądają było jak najbardziej prawdopodobne i bliskie prawdy. Ale nie ma czegoś takiego jak realizm w kinie. Wszystko co widzimy na ekranie, nawet w filmach dokumentalnych coraz częściej wykorzystujących wzorce fabularne, jest kwestią prezentacji tego, a nie innego ujęcia." - tłumaczy Jakub Półtorak. "Kiedyś oglądaliśmy w kinie 'Kung fu Panda'. W jednej ze sceny tygrys wspinał się po spadających w przepaść kamieniach. Pomimo tego, że był to film, czyli coś zmyślonego; co więcej film kung fu, czyli coś mocno podrasowanego, to jeszcze był to film animowany, czyli kompletnie wirtualny. Moja znajoma, która od początku mocno dała się wciągnąć w historię filmu w scenie ze spadającymi kamieniami oderwała się od ekranu mówiąc: nie, to niemożliwe!" - opowiada Adam Szyszkowski, odtwórca roli czarnego charakteru.

Zdjęcia do filmu powstawały latem 2008 roku w centrum Warszawy. W niezależnej produkcji oprócz Bodo Koxa wystąpili również: Paulina Zgoda ("Kup teraz" Piotra Matwiejczyka), Sebastian Stankiewicz ("Nie panikuj" Bodo Koxa), a także weteran polskich filmów Adam Szyszkowski i debiutująca Anna Markowicz.

W "Zabójczym nagraniu" również nie zabraknie scen akcji: "Zderzają się tu trzy światy: świat bezwględnego biznesu w postaci koncernu farmaceutycznego, tworzących fakty massmediów, a także świat wolnej od pieniędzy i manipulacji sztuki niezależnej. Film nie jest jednak komentarzem ostatnich wydarzeń politycznych w Polsce. - mówi Jakub Półtorak - Bodo Kox, grając reżysera mogącego być jego alter ego, utwierdza nas w przekonaniu, że rzeczywistość w której żyje jego bohater, jest prawdziwa, choć jest fikcyjna.

Punkt widzenia zależy od tego, po której stronie kamery stoimy." Ben Talar dodaje: "Brian De Palma powiedział kiedyś, że kamera filmowa kłamie permanentnie, dwadzieścia cztery razy na sekundę. W tym filmie chcieliśmy pokazać, że oczekiwany przez nas realizm w kinie jest pojęciem czysto abstrakcyjnym, gdyż nigdy nie wiemy jaki fragment rzeczywistości pokazuje nam osoba stojąca za kamerą."

Ślepy traf


Chuck Norris w mistycznej walce o duszę gangstera "Ślepy traf" (2009) - najnowszy film Bena Talara i Jakuba Półtoraka, twórców "Zabójczego nagrania" - to opowieść o ślepnącym gangsterze, który po latach pracy jako hitman chce wrócić na drogę cnoty. Partacząc sprawę z księgowym mafii i prześladowany przez koszmary senne decyduje się na wykonanie ostatniego zlecenia dla latynoskiego Bossa. W jego misji pomagu mu duchowy przewodnik pod postacią... Chucka Norrisa.
Fabuła filmu była inspirowana biblijną księgą Tobiasza (motyw ślepoty, anioła stróża i misji do spełnienia) oraz "Prawdziwym romansem" (1993) Tony'ego Scotta na podstawie scenariusza Quentina Tarantino.

"Ślepy traf" - metafizyczną przypowieść o walce dobra ze złem - osadzono w świecie przestępczym i wzbogacono o anegdotyczną postać wojownika o sprawiedliwość Chucka Norrisa, znanego z absurdalnych faktów (tzw. chucktów) wymyślanych przez internautów. Lekkości poważnym dylematom moralnym głównego bohatera, który przy każdym akcie przestępczym doznaje chwilowej ślepoty, dodają życiowe mądrości wygłaszane właśnie przez pojawiającego się w mglistych wizjach Chucka. W postać Chucka Norrisa wcielił się najsłynniejszy polski sobowtór, Jacek Pieniążek a oprócz niego zagrali też znani z telewizji i kina Magda Waligórska i Jacek Kałucki. Po występie w "Zabójczym nagraniu" na ekran powracają Paulina Zgoda jako fanatyczka religijna mająca upodobania do noży i Adam Szyszkowski w kolejnej roli szwarc-charakteru. Grany przez niego Ucisk zamiast mówić - niczym Joker - ma przygotowane karty z gotowymi odpowiedziami na wszystko. W roli Sary wystąpiła debiutująca w filmie Anna Radziwiłł, a po raz pierwszy w głównej roli zobaczymy Dariusza Bronowickiego, grającego wcześniej w "Zabójczym nagraniu".
Zdjęcia do filmu powstawały w kwietniu bieżącego roku na warszawskim Ursynowie. Ich autorem jest Damian Wadowski, który pracował wcześniej przy etiudzie studenckiej "Mokra robota", gdzie główną rolę zagrał Jakub Półtorak. Przy organizacji produkcji pracował Andrzej Polatyński, za oprawę dźwiękową odpowiedzialny jest Marcin 'Kwazar' Cisło, a oryginalną muzykę skomponował Bohdan Palowski, autor kompozycji do filmów "na cz@tach" i "Zabójcze nagranie".

14 sierpnia Envee + Good PaulEnvee: Muzyk, DJ i producent, członek i współzałożyciel kolektywu dj-skiego "Niewinni Czarodzieje", znanego na świecie dzięki londyńskiej wytwórni Fluid Ounce jako Innocent Sorcerers.

W 2003 w Polsce ukazał się pełnopłytowy debiut Envee nakładem wytwórni Kayax pt."Envee i Niewinni Czarodzieje", efektem tego albumu był również udział w kompilacji "Panorama- Nu Europa Fusion" monachijskiej oficyny Perfekt Toy oraz "Jazz no Jazz vol.2" włoskiej Energy Productions. Pomysłodawca i producent re-aranżacji utworu "Find our love" autorstwa berlińskiego duetu Slope, która ukazała się nakładem wytwórni Sonar Kollektiv, wytwórni prowadzonej przez światowej sławy kolektyw Jazzanova.
Współproducent kilku utworów na albumie Marysi Sadowskiej.
Wraz z Andrzejem Smolikiem tworzy duet Poika.
Jako DJ występuje w eksperymentalnym koncertowym projekcie Tomasza Stańko.

Autor muzyki teatralnej, współpracuje z niezależnymi teatrami Usta Usta (m.in. "Rzeźnia Lila Róż"), Porywacze Ciał ("Best of"), Polskim Teatrem Tańca ("Dancing Hz"), Michałem Znanieckim ("Innocenti Czarodzieje").
Jego utwory zostały wykorzystane w filmach ("Egoiści", "Wtorek"), w słuchowiskach radiowych i niezależnych, undergroundowych produkcjach audiowizualnych.
Aktywny studyjnie i scenicznie, kręci winylami na scenach wielu klubów w całej Polsce, wykonuje remiksy na zamówienie jak i bez (na wiosnę).
Ma na koncie wiele wydawnictw tego typu, m.in. dla takich wykonawców jak Futro, Husky, Kameral Projekt, Kasa, Marysia Sadowiska, Miennta, Modfunk, Reni Jusis, Smolik, Tworzywo Sztuczne. Znalazł się na takich krajowych kompilacjach, jak "Transheteroelectro", "Klubokawiarnia", "Radio Leniwa Niedziela". Programowo beznurtowy, miłośnik muzyki z wyraźnym sonicznym hologramem HQ, który stara się umieścić również we wszystkich swoich nagraniach.

15 sierpnia Djs Piękni Chłopcy


Piękni Chłopcy i ich sławne piękne piosenki będą gośćmi tym razem klubu Powiększenie. Piękne piosenki to wybuchowa fuzja jazzu, afrobeatu, soulu I brzemień latynoskich a wszystko świeże i bardzo taneczne. Sami g
Piękny Chłopiec Ten Piękniejszy ubóstwia soul, funk i jazz. Jak przystało na dźwiękowego dyktatora łaskawym i wyrozumiałym okiem łypie na rozbawiony tłum, sam wszak uwielbia tańczyć. Prywatnie skromny mól książkowy. Roztrzepany naukowiec (pisze doktorat) in spe rozszerzający swą badawczą działalność o dźwiękowe manipulacje istniejących już nagrań.
Animisiewasz Startt to skromny domator podrygujący przy brzmieniach afrobeat, jazzdance i latin. Urodzony hipochondryk niezdrowo gorączkujący się na widok sklepów płytowych.W cywilu zapalony dyskutant na tematy okołomuzyczne, chodząca encyklopedia muzyki do tańca i różańca oraz grafik związny z europejską sceną nu-jazzową (m.in. projekty okładek singli winylowych dla madryckiej oficyny Lovemonk Discos Buenos)

Zaczynali współpracę na antenie radia ABC w audycji pt. "Piękni Chłopcy Grają Piękne Piosenki", dziś są jednym z ciekawszych i bardziej oryginalnych duetów DJ-skich w Polsce.
Często zapraszani, mieli przyjemność zagrać w klubach : Dekadencja (Katowice), City Hall (Szczecin), Stare Kino (Poznań), Straszny Dwór (Zielona Góra), Kamfora (Wrocław), Jazzga (Łódź), Chill Out (Kielce), Forma (Płock), Kornet (Tychy) oraz w wielu krakowskich przybytkach (Caryca, Pauza, Prozak, Ministerstwo, Piękny Pies, Qushi).

wtorek, 11 sierpnia 2009

16 sierpnia (niedziela) 2009 Plac Zabaw Park Agrykola Warsztaty Plastyczne ołpener! Jak wiadomo dzieci nie lubią lekcji...i my to rozumiemy.


Jak wiadomo dzieci nie lubią lekcji. Trzeba siedzieć bez ruchu i słuchać i to ile czasu!
Zajęcia na Placu Zabaw są propozycją o nieco innym charakterze, bardziej wakacyjnym , bardziej dziecięcym, bardziej baśniowym. Czytanie bajek – jako inspiracja do dalszych poczynań. Następnie warsztaty plastyczne ( podczas, których dzieci wykreują tętniącą życiem łąkę) gry, zabawy, pląsy i piosenki , aby maluchy miały okazję rozładować energię. A wszystko to w przyjemnym miejscu otoczonym zielenią Parku Agrykola J

Zajęcia składają się z dwóch bloków – plastycznego i ruchowego.
Cześć plastyczna polega na stworzeniu przez dzieci „bajkowej łąki”, czyli kwiatów, owadów, ptaków itd. Wcześniej, aby dzieci mogły lepiej wczuć się w bajkowy klimat, odczytana zostanie krótka bajka.
Cześć ruchowa to po prostu gry i zabawy, które przeplatać będą wykonywanie przez dzieci wyżej wspomnianej łąki.

poniedziałek, 10 sierpnia 2009

12.08 CUKUNFT koncert G 20


Rogiński/Szamburski/Górczyński/Szpura
Rogiński/Szamburski/Górczyński/Szpura

Zespół Cukunft (Przyszłość) powołał do życia gitarzysta Raphael Rogiński. Założeniem zespołu jest kontynuowanie tradycji miejskiej muzyki żydowskiej Europy Wschodniej w sposób, który nie odgradza się od współczesności. Materiał, nad którym pracuje zespół, powstaje spontanicznie, jak i jest poparty badaniami muzykologicznymi oraz socjologicznymi.

W pierwotnym składzie (R. Roginski, Paweł Szamburski - klarnet, Tomasz Duda - saksofon barytonowy) zespół opracował utwory kompozytora i poety żydowskiego Mordechaja Gebirtiga (1877-1942) żyjącego i tworzącego w międzywojniu w mieście Kraków. Z materiałem tym grupa wydała w 2005 r. swą pierwszą płytę "Lider fun Mordechaj Gebirtig" (wyd. własne).

Po zmianach w składzie (T. Dudę zastąpił Kuba Kossak na fagocie, dołączył Piotr Kaliński na instrumentach perkusyjnych) grupa wykonuje utwory polskich kompozytorów i poetów żydowskich (Icyk Manger, Mosche Shneur i innych). Oszczędne opracowanie i wykonanie utworów przez zespół daje możliwości wsłuchania się w całe spektrum dźwięków charakterystyczne dla współczesnej muzyki żydowskiej.

Więcej na:
www.cukunft.com

11.08 Noise Waste 7 Koncert noise G 20 Wstęp 5 pln


Koncert prezentujący muzykę harsh noise (i pokrewne odmiany tego gatunku).

W zamyślę impreza cykliczna, odbywająca się regularnie co dwa miesiące.

Festiwal po raz pierwszy miał miejsce w 2008 a każda edycja składa się z kilku krótkich projektów. W wydarzeniu w większości biorą udział lokalni twórcy noise, organizatorzy starają się jednak każdorazowo uatrakcyjnić koncert gośćmi z zagranicy (tym razem Odal z Holandii).

Projekt ma na celu prezentacje różnych podejść do muzyki noise a organizatorzy współpracują z artystami live wideo.

Odal (Holandia).

Peter Zincken rozpoczął granie noise pod nazwą Odal w zamierzchłych czasach, a konkretnie w 1986 roku. Przez lata trwał wśród zmieniających się pokoleń twórców hałasu, współpracując ze światową czołówką (chociażby japońską), ale zawsze pozostając wierny undergroundowym korzeniom. Prowadzi wytwórnię kasetową i płytową Stront, gra również w szalonej grupie performersko-prymitywistycznej Fckn Bstrds. Jego brzmienie pod szyldem Odal można określic jako stary dobry industrial noise przetwarzający zawartość podświadomości autora, odzwierciedlając ją w upodobaniu do powoli rozkładającej się wrzącej elektroniki. Można też spodziewać się nie do końca kompletnego ubioru na scenie i niespodziewanych zachowań.
http://www.myspace.com/123odal