czwartek, 25 lutego 2010

27.02 Sobota - Organic SoulFood - Envee i Grajek Krawiec vs. Ritmodelia


godz. 22:00, wstęp 10,-

Dj'e Envee i Grajek Krawiec kontra grupa perkusyjna Ritmodelia, czyli energetyczna dawka organicznej muzyki!
Tego wieczora dj'e wspierani przez perkusistę Wojtka Soburę zmierzą sie z grupą perkusyjną Ritmodelia, która zaprezentuje Wam żywiołową dawkę rytmów brazylijskich i afrokubańskich.

RITMODELIA
Grupa perkusyjan istniejąca od 2003 roku. Podstawową ideą zespołu jest jego mobilność, czyli możliwość przemieszczania się, tańczenia i wykonywania choreografii w trakcie grania. Zespół gra na brazylijkich bębnach i instrumentach perkusyjnych, takich jak: surdo, werble caixas, repinique, chocalho, dzwonki agogo, cuica i wielu innych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.


Ritmodelia występuje najczęściej w składzie 7 osób ale przy licznych projektach specjalnych skład powiększał się do nawet kilkudziesięciu muzyków. Zespół często współpracuje z grupami tancerzy i teatrami ulicznymi. Gra zawsze z niesamowitą energią, radością, ciekawie i do tańca.

W Powiększeniu wystąpią:
Mikołaj Miki Wielecki - congi, cajony, batar
Jakub Pogorzelski - djembe, dundun
Wojtek Sobura - zestaw perkusyjny
Nikodem Bąkowski - bata, congi, timbalesy
Bogusz Wekka - kongi, instr.perkusyjne
Magda Kordylasińska - instrumenty sztabkowe
Jurek Markuszewski - zestaw perkusyjny
więcej info o ekipie Ritmodelii na:
http://www.ritmodelia.pl/

26.02 Piątek - pomniEjszenie - Andre Gardeja, Pol_On


godz. 22:00 wstęp 10,-


ANDRE GARDEJA (freizeitglauben/bar 25/berlin)
POL_ON (freerange)

górna sala / chill / dj Senhor Efebo (Sambasim)Andre Gardeja
Rozpoczyna swoja karierę muzyczna w 1992 w jednym z pierwszych berlińskich klubów - Walfisch, obecnie Sage Club. W 1997 uruchomia swój pierwszy sklep płytowy zlokalizowany w pobliżu Berlina - studio b., a cztery lata później przenosząc go do Berlina przekształca w jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez ludzi poszukujących wysublimowanych brzmień - Freizeitglauben. Pod tym samym szyldem otwiera również oficynę wydawnicza i agencje bookingową.

Ale nie koncentruje się wyłącznie na promowaniu i rozwijaniu wydawnictwa. Z roku na rok doskonaląc swoje umiejętności staje się coraz bardziej uznanym i docenionym djem. Grał m.in. z takimi postaciami jak: Ricardo Villalobos, Zip, The Mole, Thomas Melchior, Sven Vath, Andre Galuzzi, Peter Grummich, Jennifer Cardini, Ata & Heiko. Długo można wymieniać kluby i miejsca w jakich grał, ale warto wspomnieć, iż poza regularnym uczestnictwem w tak dużych festiwalach muzycznych jak niemiecki Melt lub hiszpanski Sonar, był gościem w 2005 płockiego Festiwalu Muzyki Elektronicznej.

POL_ON (Freerange, Outils Du Connaisseur)
Pol_On to Kacper Bogacz i Michal Piotrowski. Pierwszy na codzień jest cenionym muzykiem z dyplomem Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, dał się poznać szerszej publiczności serwując wraz z Marcinem Romanowskim porywające live acty jako Piroman vs Pan K. Drugi jeden z czolowych polskich dj'i - od lat związany z warszawską sceną klubowa jest bez wątpienia jednym z jej motorów napędowych. Ma na swoim koncie organizacje imprez, booking festivali oraz produkcje min z SLG. Ich produkcje zostaly wydane nakladem takich wytworni jak Outils Du Connaisseur, Get Pchysical czy Mothership. W swoich produkcjach Pol_On nie ogranicza sie do jednego stylu laczac wspolczensne brzmienia muzyki elektronicznej z wszystkim tym co do tej pory stanowiło ich inspiracje.

środa, 24 lutego 2010

25.02 Czwartek // Unirota dla haiti


godz 21:00

Warszawskie Kluby Rotaract zapraszają na imprezę w Powiększeniu!

12 stycznia potężne trzęsienie ziemi dotknęło najbiedniejszy kraj na zachodniej półkuli - Haiti. Zginęło 210 tysięcy osób, liczba rannych sięgnęła 300 tysięcy. Ponad 1,1 miliona straciło dach nad głową.

Możesz w prosty sposób podać im pomocną dłoń. Wystarczy 25 lutego przyjść do warszawskiego Powiększenia na imprezę z której dochód zostanie przekazany na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. Płacąc 10 zł za wstęp jesteś w stanie odmienić czyjś los!

Każda złotówka jest istotna. Jedna saszetka wysokokalorycznej żywności PlumpyNut, 500 kcal to 1 zł. Płacąc 10 złotych , możesz zapewnić 10 racji żywieniowych! Każda wydana złotówka to jeden posiłek! Potrzeb jest znacznie więcej. 105 zł to zestaw dla całej rodziny zawierający pojemnik na wodę, wiadro, mydło, tabletki do uzdatniania wody i saszetki ORS. 238 zł to koszt 100 m2 brezentu oraz 15 kocy, które zapewnią tymczasową ochronę kilku rodzinom.

Od Ciebie zależy, czy ofiary trzęsienia ziemi otrzymają niezbędną pomoc!

Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski. Analogiczne imprezy odbędą się w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście oraz Wrocławiu.
Organizatorami są Polskie Kluby Rotaract (www.rotaract.org.pl)
Patronem wydarzenia jest Polski Komitet Narodowy UNICEF (www.unicef.pl)
Do zobaczenia w Powiększeniu!


Podczas imprezy muzykę miksować będą:

Burn Reynolds (Soul Service)
Grajek Krawiec (aFrykasy)
Jakub Żulczyk aka Mokasyn (Defibrylator)
Adam Tarasiuk
Warzywa i Owoce
+ goście

wizualizacje w wykonaniu ekipy Sp_zoo

poniedziałek, 22 lutego 2010

Klub Filmowy Powiększenie i PopUp zapraszają: DJ Spooky „Kino Glaz/Kino Prawda“
Klub Filmowy Powiększenie i PopUp zapraszają:
DJ Spooky „Kino Glaz/Kino Prawda“
reż. Dziga Wiertow, ZSRR 1924/1921, 87‘ - remix audiowizualny autorstwa DJa Spooky

Na płycie “The Secret Song” DJ Spooky przygląda się poprzedniemu stuleciu dostrzegając wiele dogłębnych zmian i odkrywając "historię przez okular sampla". Towarzyszące albumowi DVD pełni analogiczną funkcję. Jak można oczekiwać od artysty, którego muzyka towarzyszyła obrazowi wybranemu “Best Political Video of 2007” na Youtube, cała sytuacja ma drugie dno. O ile Cinematic Orchestra poszli na łatwiznę i nagrali muzykę do "Człowieka z kamerą", najbardziej znanego, kultowego filmu Dzigi Wiertowa, o tyle Spooky zilustrował pierwszy film wielkiego reżysera - "Kino Pravda” z 1021 i “Kino-Glaz" z 1924 roku. W tym filmach Wiertow wprowadzał swoją filozofię tworzenia kina opisującego rzeczywistość bez ingerencji reżysera, choć przy nowatorskiej realizacji i montażu. "Kino-Glaz" to dokument ukazujący uroki życia sowieckich dzieci działających w wiejskich zrzeszeniach pionierów. Dzieci te są ciagle zajęte, rozklejając propagandowe plakaty na ścianach, rozdając ulotki, namawiając do kupowania od kooperatywu, promując abstynencję i pomagając ubogim wdowom. Sowiecką codzienność Wiertow pokazuje wykorzystując swoje nowatorskie techniki montażu (szokująco szybkie, jak na tamte czasy, zmiany ujęć, puszczanie taśmy od tyłu - chleb jest przeciw-wypiekany dzięki temu), które w całej okazałości rozwinie w "Człowieku z kamerą" kilka lat później.

Zderzając radzieckie, eksperymentalne kino i historię samplingu, Spooky sięga po brzmienia stare i nowe, tworząc soniczną, fikcyjny krajobraz, w którym rock spotyka się z dubem i eksperymentalnym jazzem.

trailer http://www.youtube.com/watch?v=PRLewvfJxOs