środa, 18 listopada 2009

21.11 Sobota - Piękni Chłopcy


Krakowski duet DJ-ski Piękni Chłopcy, który tworzą Animisiewasz Startt oraz Piękny Chłopiec Ten Piękniejszy. W swych setach łączą dancefloorowy jazz z różnymi odmianami funku, neo-soulu i nowych brzmień.
godz. 22:00, bilety 10,-

20.11 Piątek - "Przybysze z Nadprzestrzeni" czyli Cpt.Sparky i Grajek Krawiec


godz. 22:00,- bilety 10,-
Impreza utrzymana w miszmaszowej konwencji, wycinki z bajek, klasyka rozrywkowa, kilka znanych piosenek, parę szlagierów, do tego miksy wykonywane na niby.
godz. 22:00,- bilety 10,-

19.11 Czwartek - BlowUp! - Sqbass


Broken beats, drum&bass w wykonaniu mc Sqbassa, który wcieli sie w role dj'a.
Powiększenie, godzina 21:00,
wstęp wolny

poniedziałek, 16 listopada 2009

DZISIEJSZY spektakl KLANCYKA odwołany! - następny 30.11. Serdecznie zapraszmy .. wtedy!

Prezentacja albumu "Fotografie Rzeczpospolitej 06/09" - już jutro (wtorek g 20.00)Przentacja albumu "Fotografie Rzeczpospolitej 06/09"
- wydarzeniu towarzyszyć będzie autorski pokaz prac fotoreporterów Rzeczpospolitej: Jerzego Dudka, Darka Golika, Rafała Guza i Kuby Kamińskiego
g 20
wstęp wolny

Tom "Fotografie "Rzeczpospolitej" 06/09" uświadamia, że wydarzenia pozostają w pamięci dzięki zaskakującym ujęciom

Każda redakcja stara się zebrać ekipę "strzelców wyborowych" o odmiennej wrażliwości i temperamencie. Nie inaczej jest w "Rz". Widać to w albumie zawierającym wybór zdjęć z trzech ostatnich lat: każdy autor po swojemu interpretuje rzeczywistość.

Które kadry najlepiej odzwierciedlają ten czas? Do najcelniejszych trafień zaliczam "rozdwojony" portret prezydenta i premiera Kaczyńskich uchwyconych przez Jerzego Dudka. Inny bezbłędny strzał tego autora to Ryszard Kalisz w roli piłkarza. To z naszego politycznego podwórka – natomiast świat reprezentuje wielka czwórka: Sarkozy, Putin, Merkel, Bush, mistrzowsko podpatrzona przez Darka Golika podczas na pozór niezobowiązującej pogawędki. Wystarczy spojrzeć na te fizjonomie, żeby wiedzieć, kto z kim gra i na jakich warunkach.

W dziale religia moim faworytem jest mimowolnie humorystyczna scena zarejestrowana podczas wykładu kardynała Dziwisza: zza mównicy niespodziewanie wyłania się kobieca głowa (autor Bartosz Siedlik). Ogromnie lubię też cykl Rafała Guza dotyczący szczepień psów przeciw wściekliźnie – zwierzęta są nie mniej wymowne od właścicieli.

Na kulturalnej niwie wybijają się portrety Doroty Masłowskiej w Berlinie (Bartek Sadowski), Krzysztofa Pendereckiego w zawiei śnieżnej (Piotr Nowak) i widmowa twarz Adama Woronowicza (Rafał Guz). Na koniec sport, bodaj najwdzięczniejszy temat dla fotoreportera, ale też wymagający wyjątkowego refleksu. Wykazał się nim Piotr Nowak na stadionie w Baku, kierując obiektyw na azerbejdżańskiego gracza i… gawrona. Czyżby ptak dopingował rodaków?

http://www.rp.pl/artykul/9131,369463_Kadry_mocniejsze_niz_slowa.html