piątek, 5 czerwca 2009

Niedzielne spotkania śniadaniowe w Powiększeniu


Cotygodniowe niedzielne spotkania śniadaniowe w Powiększeniu.

Co tydzień muzyka na żywo, paletki, frisbee, xBox, Scrabble itp

Zapraszamy z dziećmi i zwierzętami, na rowerach, longboardach i na nogach.

7.06 ParisTetris koncert g 20 wstep 20 złZa namową Mirka Olszówki (na co dzień menadżera zespołu Voo Voo) Candelaria Saenz Valiente, Marcin Masecki i Macio Moretti zebrali się i najzwyczajniej w świecie nagrali płytę, na której oprócz nich samych gościnnie pojawiają się przeróżni wspaniali instrumentaliści m.in.: Kuba Kossak na fagocie, Bartek Magneto na gitarze, djLenar na patefonach czy też odpowiedzialny za oprawę graficzną płyty oraz mrożące krew w żyłach logo zespołu Kuba Jezierski na trąbce.

Materiał w trybie bezciśnieniowym (z obiadkami i herbatą) zarejestrowany został przez Zofię Gołebiowską w prawie-że-podmiejskiej posiadłości państwa Moreckich oraz pokątnie w Buenos Aires i Waszyngtonie. Potem dane przetransportowane zostały do otwockiego studia Nagrywex, gdzie zajął się nimi Tomasz Duda miksując co trzeba, by na końcu wkroczyć na salony Studia 333, w którym to za pomocą tryliona urządzeń i magnetofonu szpulowego Bartłomiej Kuźniak dokonał masteringu. Ot i cała historia.
Jaki jest wynik tej karkołomnej akrobacji logistycznej dowiedzieć się można zaopatrując się w płytę wydaną w kwietniu tego roku nakładem warszawskiej oficyny Lado ABC.

Skład:
Candelaria Saenz Valiente - vocal + electronics
Marcin Masecki - piano + wurlitzer + bass
Macio Moretti - drums + electronics
Bartek Magneto - guitar + bass + percussion
djLenar - turntables

6.06 dj Tommy L.J., dj Misty impreza g 21 wstęp 5 zł

DJ Misty aka Miściak - DJ, promotor, "vinyl junkie", dawniej w kolektywie Niewinni Czarodzieje, obecnie jeden z filarów ekipy
SoulService.
Występował u boku takich artystów jak: Red Astaire, Rob Life, Dj Beathoven. Jego sety doceniła publika polskich i wielu
europejskich klubów .
myspace

Tommy Lee Joints
- wielbiciel surowego funku, słodkiego soulu, a także klasycznych disco break'ów i szalonego jazzu. W poszukiwaniu odpowiednich rytmów przemierzał odległe zakątki Europy. Obecnie od ok. 1,5 roku w teamie GrooveDillaz.

czwartek, 4 czerwca 2009

5.06 aFrykasy - Grajek Krawiec i Papa Zura impreza g 22 wstęp 5 zł

aFRYKASY to dynamiczny koktajl ognistego afro, przepełniony
skondensowaną dawką funkowej energii i delikatnie jazzowym posmakiem..
Grajek Krawiec i Papa Zura bezlitośnie porwą Was do euforycznego
zatracenia, polecamy zabranie wygodnego obuwia, gdyz klub uchyla sie
od odpowiedzialnosci
za szkody powstałe w wyniku wielogodzinnego tańca. Serdecznie
zapraszamy w pierwszy piątek miesiąca, tj 5.06,
do godz. 22:00 wstęp FREE, później 5 pln

MACEO WYRO we współpracy z RED BULL MUSIC ACADEMY prezentuje:


WARSOUL SESSIONS LIVE! : MARK de CLIVE-LOWE feat. VANESSA FREEMAN - czwartek 4.06.09, klub Powiększenie, Warszawa.

MARK de CLIVE-LOWE (MdCL) to nowozelandzko-japoński muzyk multiinstrumentalista i producent, który przez ostatnią dekadę tworzył w Londynie, a obecnie mieszka w Los Angeles.
MdCL to solidna i uznana marka na światowej scenie broken beatowej, jazzowej i soulowej. Reputację zdobył dzięki spektakularnym występom na żywo, podczas których na oczach publiczności rekonstruuje swoje studyjne produkcje od podstaw za pomocą samplera, instrumentów klawiszowych i efektów.
Poza licznymi występami klubowymi i festiwalowymi na całym świecie, MdCL ma na swoim koncie ponad 200 produkcji, wydanych m.in. przez wytwórnie Masters At Work Records, Verve, Impulse, Freedom School i Kindred Spirits.
Współpracował z tak znakomitymi artystami jak Shirley Bassey, Kenny Dope, Jody Watley, Omar, Dego, Bugz In The Attic, DJ Spinna, Leon Ware, basistą Pino Palladino (The Who/D'Angelo), czy przeszkadzajkarzem Sammy Figueroa (Miles Davis).

Występ w ramach cyklu WARSOUL SESSIONS w Powiększeniu będzie pierwszym koncertem klubowym artysty w naszej stolicy i zarazem jedyną datą w Polsce podczas tegorocznej trasy europejskiej, obejmującej takie miasta jak Cannes, Wenecja, Londyn, Madryt, Wiedeń i Helsinki.
Na scenie towarzyszyć mu będzie Vanessa Freeman, legendarna diva londyńskiego soulu, znana ze współpracy z grupami 4 Hero, Reel People, Azymuth i Kyoto Jazz Massive, a także takimi producentami jak Phil Asher, Kaidi Tatham, Mike Patto i Seiji.


Początek imprezy: godz. 21:00, bilety 25 zł w przedsprzedaży (do nabycia w klubie oraz w sklepie Side One, ul. Chmielna 21) i 30 zł przed koncertem.

UWAGA! O godz. 17:00 w klubie Powiększenie rozpocznie infosesja RED BULL MUSIC ACADEMY, podczas której Mark De Clive Lowe opowie o swoich muzycznych przygodach oraz zdradzi tajniki programowania beatów, samplingu i tworzenia harmonii w swojej muzyce.