sobota, 10 października 2009

Max Tundra w Powiększeniu!!! Już dziś o 20.Umarł król, niech żyje król! Max Tundra powraca z nowym, trzecim długogrającym albumem Parallax Error Beheads You (Domino Records, 2008). Inteligentna mozaika dźwięków i stylów, których wciąż może pozazdrościć wielu grajków tego świata. Sześć lat po premierze "Mastered By Guy At The Exchange" Ben Jacobs na nowo prezentuje i redefiniuje swoje mikro melodie.
41 minutowa płyta "PEBY", to doskonale skondensowana porcja popu, rocka, disco, funku, techno, rapu, metalu, soulu oraz każdej innej kategorii muzycznej zawierającej przedrostek "prog", została uznana przez magazyn Pitchfork jedną z najważniejszych płyt roku 2008. Do tego świetnie przyjęty singiel "Which Song" oraz duże trasy w UK, Stanach i Kanadzie u boku Hot Chip oraz Junior Boys plasują Max Tundra w światowej czołówce artystów wymykających się prostemu szufladkowaniu.
Wciąż nowe i świeże pomysły oraz energetyczne koncerty Max Tundra nie mają sobie równych. Kolejna duża jesienna trasa z Passion Pit oraz przede wszystkim październikowe polskie występy brytyjskiego wizjonera będą tego najlepszym dowodem.

"A whole other world of pop music – an absolutely unique, enchanting, and irreplaceable vision of how the stuff can work" (Pitchfork) - 27th best album [and highest-rated Domino release] of 2008)

"This year has bubbled and bleeped with the sound of bedroom electronica that harks back to the past, but the third album by Max Tundra is the most joyful of all. A pop tour de force, bursting with bright, bouncy hooks" (The Guardian)

"It hurts and twists your brain until you start to crave this Tundra terrorism" (NME)
"Mr and Mrs Tundra can be very proud of their boy" (The Independent)

www.maxtundra.com
www.myspace.com/maxtundra
www.lastfm.pl/music/Max+Tundra
www.dominorecordco.com

Koncert inauguruje piątą edycję Free Form Festival oraz Klub Festiwalowy
w Powiekszeniu oczywiście:)
więcej o festiwalu na www.freeformfestival.pl

Po koncercie afterparty
gra dj ...Max Tundra:)

start koncertu o 20
bilety 20zl w przedsprzedaży w Powiększeniu, 30 w dniu koncertu.
uwaga! może zabraknąć!

piątek, 9 października 2009

Imprezka jutro w Powiększeniu ..wlasciwie to dzisiaj, w sobote 10.10J-son i Funkoff
Duet dj'ski "Strictly Business" serdecznie zaprasza w sobotę 10 października na wieczór, noc i poranek z muzyką taneczną w klubie Powiększenie.
Dziewczęta i chłopcy zjednoczą się wówczas we wspólnej nieskrępowanej zabawie przy najgorętszych nagraniach muzyki disco, soul, boogie, electro-funk, proto-house.
Znów będzie jak w nowojorskim Paradise Garage circa 1982, tylko lepiej, mocniej i więcej.
Lubieżne linie basowe wymieszają się z narkotycznymi rytmami bębnów, wesołe partie dęciaków uzupełnią głębokie brzmienia analogowych syntezatorów.

J-son aka jsn one
Laureat konkursu Quiksessions organizowanego przez Quicksilver i Zero Gravity, grał w wielu ważnych stołecznych klubach i kilku zacnych miejscach w kraju z takimi osobistościami sceny jak Eltron John, Funkoff, Jealo, Piękni Chłopcy, Mr Mac HD, Maceo.
W swoich intensywnych i bardzo tanecznych setach łączy b-boy breaks, nu-funk, różne odmiany disco, electro-funk, boogie, a także klasyczny house. Jest przy tym również wielbicielem winylowego nośnika, który stanowi źródło 100% jego selekcji.

Funkoff - Bezgranicznie zakochany w muzyce kolekcjoner płyt winylowych z Trójmiasta. Jeden z pomysłodawców i założycieli witryny sample.rap.pl poświęconej samplingowi w polskiej muzyce, współreaduguje także portal diggin.pl. Bez ustanku wyszukuje kolejne perfekcyjne nagrania które mają za zadanie przynieść radość tańczącym.
Współautor kolekcjonerskich pakietów muzycznych z serii Disco Zwycięży oraz Polish Disco. Jako DJ pojawił się na osławionej serii Footprints (vol.7) - mixów ilustrujcych brzemiania okołojazzowe i inspirowane jazzem [www.fuzz.pl].

http://disco-city.blogspot.com/
http://www.myspace.com/strictlybusine55

godz. 22:00, wstęp 10 pln

wtorek, 6 października 2009

Trio Sonore (Peter Brotzmann/Ken Vandermark/Mats Gustafsson) w piatek 9.10 w Powiększeniu!!!Tworzący Trio Sonore Peter Brötzmann, Mats Gustafsson i Ken Vandermark bez wątpienia należą do najwybitniejszych twórców współczesnej muzyki improwizowanej, a byc może są nawet trójką najważniejszych obecnie saksofonistów na świecie.

Muzyka Sonore, dzięki połączeniu i przenikaniu się twórczości trzech muzyków, wywodzących się z zupełnie odmiennych kultur, buduje całkiem nowe kierunki improwizacji. Każdy koncert zespołu, zbudowany z różnych kombinacji grania solo, w duetach i trio oraz przy wykorzystaniu przez każdego z muzyków różnych instrumentów (saksofony barytonowy, tenorowy, altowy, sopranowy i sopranino; klarnety i klarnet basowy, tarogato), jest jedyny w swoim rodzaju. Dzięki doskonałemu porozumieniu między muzykami, a także ich wielkiej znajomości tradycji, dużej wyobraźni i znakomitej technice gry, muzyka Sonore jest absolutnie niepowtarzalna!

Peter Brotzmann - aktywny na scenie jazzowej od 1959 roku. W 1964 założył trio z Peterem Kowaldem i Sven-Ake Johanssonem, które było prekursorem free jazzu w Europie. Od wczesnych lat siedemdziesiątych współpracował z takimi muzykami, jak: Sonny Sharrock, Bill Laswell, Don Cherry, Anthony Braxton czy Tomasz Stańko. Był jednym z założycieli legendarnej wytwórni płytowej – FMP. Aktualnie prowadzi kilka znakomitych projektów, głównie z muzykami skandynawskimi i chicagowskimi (Chicago Tentet, Dried Rat-Dog, Sonore).

Mats Gustafsson – urodzony w 1964 roku, jeden z najbardziej twórczych saksofonistów w Europie. Początkowo prowadził zespoły, w składzie których występowała czołówka improwizatorów skandynawskich. Od 1990 większość czasu spędza w Chicago, występując i nagrywając z najlepszymi przedstawicielami tamtejszej sceny free jazzu, jak: Hamid Drake, Ken Vandermark, Barry Guy, Steve Lacy. Jest współzałożycielem takich znakomitych grup, jak: The AALY Trio, Peter Brotzmann Tentet, Gush, The Thing.

Ken Vandermark – od ponad dwudziestu lat najbardziej twórczy przedstawiciel chicagowskiej muzyki improwizowanej. Jest liderem lub co-liderem zespołów: Vandermark 5, Bridge 61, the Peter Brotzmann Chicago Tentet, FME, Sonore, The Nilssen-Love/Vandermark Duo, the Territory Band and Free Fall. W 1999 roku został laureatem nagrody fundacji McArthura – prestiżowego wyróżnienia przyznawanego corocznie najwybitniejszym twórcom z różnych dziedzin sztuki. Nagrał kilkadziesiąt znakomicie recenzowanych płyt, w tym również w Polsce z Marcinem i Bartłomiejem Olesiami.


bilety 30/40 zł
przedsprzedaż w Powiększeniu ...są jeszcze bilety:)
informacje i akredytacje: michal.borkiewicz@gmail.com

SKLEP Z MIESEM: DO IT FOR CHICKS

8 sroda z rapem

jest ich trzech a w tej edycji graja dla wszystkich pieknych kobiet tego miasta
graja tez dla tych, ktorzy nie potrafia bez nich zyc.
w rapowych kawalkach znajdziesz nietylko dwie strony medalu bycia z kobieta czy sposobu na jej zdobycie.

a Ty za co ja kochasz i chcialbys z nia byc?


przyjdz, rozkmin co trzeba i sie wycziluj.

na gramofonach:
FRANEK a.k.a. DR BUCHER
TARAS
SZYMEK

poniedziałek, 5 października 2009

Jeszcze przed piątkowym koncertem The Sonore - 4 Corners “Alive in Lisbon” . W najbliższą środę o godz. 20.00. Wstęp wolny


PopUp, Powiększenie i Clean Feed Records przedstawiają:
Broo / Lane / Nilssen-Love / Vandermark – 4 Corners “Alive in Lisbon”

projekcja filmu
g 20.00
wstęp wolny


„4 Corners” to jeden z najciekawszych jazzowych projektów ostatnich lat, prawdziwy jazz XXI wieku. Kwartet Magnus Broo / Adam Lane / Paal Nilssen-Love / Ken Vandermark wydał tylko jedną płytę, zarejestrowaną live na festiwalu w Coimbra w Portugalii „4 Corners” to unikatowe, energetyczne zderzenie tradycji free, z rockową energią i funkowym groovem; akustycznej głębi z elektrycznymi spięciami. Potężne brzmienie – bas Lane’a często przepuszczony jest przez mocny przester – porywająca dynamika, rewelacyjne tematy (4 autorstwa Lane’a, 3 – Vandermarka) i genialne improwizacje składają się na muzykę wciągającą od pierwszej do ostatniej sekundy. Zespół zagrał trochę koncertów na Półwyspie Iberyjskim, ledwie kilka poza nim, po czym uległ zawieszeniu ze względu na trudności z pogodzeniem przez muzyków indywidualnych zobowiązań z pracą w tym kwartecie.
Tak więc wydając DVD „Live In Lisbon”, portugalska wytwórnia Clean Feed umożliwia weryfikację, czy faktycznie zapis dźwiękowy koncertów 4 Corners jedynie częściowo oddaje magię i emocjonalną intensywność tamtych koncertów. Koncert w stolicy Portugalii, tam gdzie projekt się narodził, zarejestrowany został przez 5 kamer i z olbrzymią dbałością o jakość dźwięku. Dzięki temu możemy doświadczyć tę muzykę niemalże w pełni, w sposób niespotykany na jazzowych DVD. Jest tutaj coś z Ornette Colemana, ale też coś z Black Sabbath… Dziwne?
Sprawdźcie samemu w Powiększeniu w środę 7 października. Wstęp wolny.

więcej na:
http://www.facebook.com/event.php?eid=148507851506&index=1
http://www.popupmusic.pl/no23/koncerty/popup_kino_4corners.html

niedziela, 4 października 2009

FilmTour Polska – Deutschland 2009 już jutro czyli 5.10 godz.20.00


FilmTour Polska – Deutschland 2009
pokaz filmów
g 20
Wstęp wolny


Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się drugi wieczór filmowy w ramach projektu “FilmTour Polska – Deutschland 2009”.

Wieczór poprowadzą członkowie stowarzyszenń GFPS Polska oraz Ahoj Nachbarn!, a w czasie jego trwania zostaną pokazane polskie i niemieckie filmy krótkie. Będzie to wspaniała okazja, aby spotkać się, porozmawiać o dzisiejszych stosunkach polsko-niemieckich oraz dowiedzieć się o możliwości uzyskania stypendium do Niemiec, jak też zgłosić nowe propozycje projektów polsko – niemieckich.

Projekt “FilmTour Polska – Deutschland 2009” zawita od 4.10 do 13.10 w różnych miastach w Polsce i Niemczech. Każdy wieczór filmowy będzie unikalnym spotkaniem, z tematem przewodnim oraz zaproszonymi do dyskusji gośćmi. Celem projektu jest wzmocnienie polsko- niemieckiego dialogu, uchwycenie aktualnych stosunków między krajami, próba konfrontacji wzajemnej krytyki, refleksji i opinii. Poprzez filmy - ich odkrywcze obrazy, nieoczekiwane perspektywy i zaskakujące spojrzenia chcemy zobaczyć, co aktualnie interesuje, porusza, drażni bądź śmieszy mieszkańców obu krajów.

Trasa i daty:
04.10 Lublin – Przestrzeń InicjatywTwórczych TEKTURA (http://tektura.wordpress.com/)
05.10 Warszawa – Klub Powiększenie
06.10 Łódź -Klub Łódź Kaliska (www.klub.lodzkaliska.pl)
07.10 Kraków – Klub Lokator (www.lokator.pointblue.com.pl)
08.10 Częstochowa – Klub Jazzowy Paradoks (www.jazzparadoks.com.pl)
11.10 Wrocław – Włodkowica 21 (www.wlodkowica21.pl)
12.10 Berlin – Klub Polskich Nieudaczników (www.polnischeversager.de)
13.10 Frankfurt nad Odrą – Europa-Uniwersytet Viadrina (www.instytut.net)

Organizatorzy: GFPS Polska, Ahoj Nachbarn! Projekt finansowany jest ze źródeł MitOst, Europejskiej Komisji oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

www.gfps.pl, www.mitost.org, www.dpjw.org