niedziela, 4 października 2009

FilmTour Polska – Deutschland 2009 już jutro czyli 5.10 godz.20.00


FilmTour Polska – Deutschland 2009
pokaz filmów
g 20
Wstęp wolny


Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się drugi wieczór filmowy w ramach projektu “FilmTour Polska – Deutschland 2009”.

Wieczór poprowadzą członkowie stowarzyszenń GFPS Polska oraz Ahoj Nachbarn!, a w czasie jego trwania zostaną pokazane polskie i niemieckie filmy krótkie. Będzie to wspaniała okazja, aby spotkać się, porozmawiać o dzisiejszych stosunkach polsko-niemieckich oraz dowiedzieć się o możliwości uzyskania stypendium do Niemiec, jak też zgłosić nowe propozycje projektów polsko – niemieckich.

Projekt “FilmTour Polska – Deutschland 2009” zawita od 4.10 do 13.10 w różnych miastach w Polsce i Niemczech. Każdy wieczór filmowy będzie unikalnym spotkaniem, z tematem przewodnim oraz zaproszonymi do dyskusji gośćmi. Celem projektu jest wzmocnienie polsko- niemieckiego dialogu, uchwycenie aktualnych stosunków między krajami, próba konfrontacji wzajemnej krytyki, refleksji i opinii. Poprzez filmy - ich odkrywcze obrazy, nieoczekiwane perspektywy i zaskakujące spojrzenia chcemy zobaczyć, co aktualnie interesuje, porusza, drażni bądź śmieszy mieszkańców obu krajów.

Trasa i daty:
04.10 Lublin – Przestrzeń InicjatywTwórczych TEKTURA (http://tektura.wordpress.com/)
05.10 Warszawa – Klub Powiększenie
06.10 Łódź -Klub Łódź Kaliska (www.klub.lodzkaliska.pl)
07.10 Kraków – Klub Lokator (www.lokator.pointblue.com.pl)
08.10 Częstochowa – Klub Jazzowy Paradoks (www.jazzparadoks.com.pl)
11.10 Wrocław – Włodkowica 21 (www.wlodkowica21.pl)
12.10 Berlin – Klub Polskich Nieudaczników (www.polnischeversager.de)
13.10 Frankfurt nad Odrą – Europa-Uniwersytet Viadrina (www.instytut.net)

Organizatorzy: GFPS Polska, Ahoj Nachbarn! Projekt finansowany jest ze źródeł MitOst, Europejskiej Komisji oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

www.gfps.pl, www.mitost.org, www.dpjw.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz