czwartek, 3 września 2009

5.09 Sobota Side One Night / dj Wojtekkk + dj PWX 5pln, do 22:00 free


dj Wojtekkk
Jest właścicielem warszawskiego sklepu płytowego Side One. Płyty kolekcjonuje od ponad 20 lat. Jako DJ grywa regularnie od 14 lat a jego styl łączy w sobie różnego rodzaju nowości płytowe z nagraniami starszymi i korzennymi, które tworzyły i nadal tworzą historię muzyki. Gra wszystko co wydaje mu się interesujące - od disco / funk / soul / jazz / broken beat / reggae / hip hop / library przez new wave / punk funk / proto house / italo czy różnego rodzaju re-edity, blendy i bootlegi aż po szeroko pojętą elektronikę – minimal / deep techno / deep house / electro etc. Lubi zarówno inteligentną wizjonerską twórczość jak i kuriozalne nierzadko anonimowe wydawnictwa płytowe. Gra w 99% z winyli. Jako DJ zaliczył kilkaset występów.

dj PWX

W swoich setach nie może przez dłuższy czas skupić się na jednym stylu muzycznym. Lubi, jak w Latającym Cyrku Monty Pythona, puścić coś z zupełnie innej beczki. Przygodę z gramofonami zaczynał pod koniec lat 90. od fascynacji housem, grając na domowych imprezach, które zresztą lubi do dziś. W swoich setach miesza disco, electro, house, electrofunk i post punk, brzmienia miękkie i subtelne z ostrymi, ciężkimi i brudnymi. Ważniejsze od gatunku muzyki są wywoływane przez nią nastrój i emocje. Inspiracje muzyczne czerpie z lat 70 i 80. Niezobowiązującą atmosferę prywatek przenosi do klubów.

4.09 Piątek aFrykasy ! Papa Zura i Grajek Krawiec / afrobeat, funk, soul, reggae 5pln, do 22:00 free

3.09 Czwartek Leniwe Czwartki / Burn Reynolds wstęp free, godz 21:00Leniwe Czwartki / Burn Reynolds
wstęp free, godz 21:00

poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Masecki & Ravitz w Powiększeniu 4.09 (piatek) o 20
Marcin Masecki I Ziv Ravitz
Koncert
g 20
wstęp 20 pln

Marcin Masecki – pianino
Ziv Ravitz – perkusja

Masecki (pianino) i Ravitz (perkusja) spotkali sie w Berklee College of Music w Bostonie, w 2002 roku. Wspólnie z Garthem Stevensonem zalożyli trio TAQ z którym występowali szereg razy w Polsce i USA oraz nagrali plyte "TAQ - Live in Mińsk Mazowiecki".
W 2005 r Stevenson zaczął interesować się inną nieco stylistyką i odszedł od zespołu na czas nieokreślony. W duecie Masecki i Ravitz grają mieszaninę własnych kompozycji, improwizacji, znanych hiciorów i nieznanych hiciorów. Pomimo logistycznych trudności związanych z tym, że Ravitz mieszka w Nowym Jorku i Tel Avivie, a Masecki w Buenos Aires i w Warszawie, panowie spotykają się kilka razy w roku na krótkie acz intensywne traski koncertowe. Tym razem planują po koncertach wejść na kilka dni do studia.