piątek, 19 lutego 2010

20.02 Sobota // Soul Service / Oficjalne afterparty po koncercie Tony'ego Allena
godz. 22:00, wstęp 10,-

Ekipa Soul Service w składzie:
Burn Reynolds, Cpt. Sparky, Papa Zura,
dodatkowo wizualizacje zaprezentuje Cpt. Sparky.
100% Funk
www.myspace.com/soulservicedjteam

środa, 17 lutego 2010

19.02 Piątek // Addiction Night - Drum'n'bass w Powiększeniu ! ! !


godz. 22:00, wstęp 10,-

SMOTE (Good Looking, Vibez, Telluric / SK)
DIRRRTY B (BluMotion, Red Mist / SK)
ROS (Sabbi, Addiction, Carhartt, Bassdrive)
HARLAND (Soul Initiation, Fructi Org)
MC SQBASS (Addiction, Kayax)

Górna Sala - chill out - Grajek Krawiec (aFrykasy, Retroakcja)

SMOTE (Good Looking, Vibez, Telluric / SK)
www.myspace.com/smotethomas

Smote to producent, który kontakt z muzyką posiadał już od wczesnego dzieciństwa. Grał na pianinie, później na gitarze w punkowej kapeli zwanej Los Ratones Paranoicos. Doświadczenie to stanowiło silną podstawę dla kierunku, który obrał w muzyce elektronicznej. Trip Hop oraz muzyka takich formacji, jak Massive Attack, Portishead czy Tricky jest silnie zakorzeniona w dźwiękach, jakie słychać w jego produkcjach. W 1998 roku zaczął komponować własną muzykę. Software komputerowy w pełni zaspokoił jego potrzebę tworzenia własnej muzyki.
Latem 2003 roku stworzył agencję Reverse ( www.reverse.sk), której celem jest promocja muzyki dnb oraz wsparcie młodych talentów w Słowacji. Specyficzne przestrzenne i głębokie brzmienie jest charakterystyczne dla produkcji Smote. Te dwa elementy najlepiej ujmują jego styl. Jego produkcje promuje BBC1extra (Dj Flight) oraz Bassdrive, gdzie jego muzyka jest regularnie prezentowana przez Stunne czy Dj Kapacity. Od 2007 roku Smote zaczął wydawać w tak prestiżowych labelach jak Midnight Sun, Vibez, Strictly Digital, RedMist, Telluric czy Good Looking Jego utwory regularnie pojawiają się w setach takich artystów jak LTJ Bukem, Nookie, Stunna, Subject 13, Physics, Haze, Brooklyn oraz wielu innych...

ROS (Sabbia, Addiction, Vibez, Carhartt)
Właściciel labelu Addiction Records. Założyciel producenckiego projektu Sabbia, współpracującego z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Owocami tej współpracy zainteresowały sie takie wydawnictwa jak np. legendarna londyńska Vibez Records. Ros pojawia sie regularnie u boku LTJ Bukem'a w słynnym londyńskim klubie Fabric: FabricLive - "BUKEM IN SESSION". Miał też przyjemność stanąć za deckami w kilku brytyjskich klubach, m.in.: Hub, 1001 Cafe, Bar Rumba, Medicine Bar, Wire. Grał we Włoszech (kontynent i Sycylia), na Łotwie, Słowacji, w Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Danii. Ros działa czynnie jako promotor, jego cykliczne imprezy Addiction Night czy Atmosphere Poland, gościły największe nazwiska z gatunku DnB.
Od 2007 jest rezydentem marki Carhartt w Polsce. Od października 2009 wspólnie z Rezą, prowadzi cykliczną audycje Soul Addiction show w jednej z najpopularniejszych na swiecie internetowych rozgłośni DnB
www.bassdrive.com

MC SQBASS (Addiction, Kayax)

Wokalista, gitarzysta i dj.
Grał w większości dobrych klubów w Polsce,na festiwalach takich jak Heineken Open'er,Coke Festival, Orange Warsaw Festival, Wianki, Creamfields, występował również w Londynie, w Włoszech, Francji,Czechach. Współpracował miedzy innymi z takimi artystami jak Smolik,Fisz Emade.

Akcję wizualną przedstawi ekipa Sp_zoo
http://www.myspace.com/sp_zoo

18.02 Czwartek // Defibrylator


godz. 21:00, wstęp wolny

Czwartek to może nie piątek, ale piątek dzięki Bogu ma miejsce od razu po czwartku. DJs Mokasyn i Mikroman, pogromcy białostockich hal i parkietu Powiększenia, w ramach przedsmaku przed następnymi weekendowymi imprezami zapraszają na Luźny Czwartek tych, którzy generalnie czują się luźni i tak samo podchodzą do życia. Na luźnym parkiecie Powiększenia wyluzowani Żulczyk i Antosiewicz zagrają luzujący oldschool house, space age pop, trochę frencz taczu dla pięknych pań i parę nieśmiertelnych hitów, przy których będzie można popatrzeć pięknym paniom głęboko w oczy. Oczywiście, znając
Mokasyna i Mikromana luźny czwartek może zamienić się w bardzo gorący wieczór - przecież jutro już piątek.

wtorek, 16 lutego 2010

Juz dzis!!! iTi ( Ken Vandermark/Paal Nilssen-Love/Johannes Bauer/Thomas Lehn) w Powiekszeniu!!!
Projekt iTi powstał w wyniku spotkania Thomasa Lehna i Kena Vandermarka.. Zaintrygowany elektronicznymi dokonaniami Thomasa Lehna na polu muzyki elektronicznej i współczesnej zaproponował mu współpracę co spotkało się z entuzjastycznym odzewem. Paal Nilssen-Love i Johannes nie byli wcale oczywistymi partnerami dla elektroniczno-frejazzowego duetu - dokooptowanie puzonu i bębnów mocniej jednak osadzało muzykę kwartetu w tak bliskiej Vandermarkowi jazzowej tradycji, a równocześnie nie osłabiało drugiego korzenia muzyki, projektu - europejskiej tradycji awangardowej i improwizowanej. Obaj bowiem muzycy słyną z niesamowicie szerokich horyzontów muzycznych oraz wielostylistyczności muzycznych dokonań. Pierwsze koncerty w 2007 roku potwierdziły niesamowity potencjał kwartetu i zachęciło muzyków do kontynuacji i rozwijania projektu. Muzyka grupy obejmuje niesamowicie szeroki obszar - pomiędzy free jazzową tradycją, noisem, a dekonstrukcją muzyki współczesnej i dźwiękowym minimalizmem free improv.

Ken Vandermark
Ken Vandermark – od ponad dwudziestu lat najbardziej twórczy przedstawiciel chicagowskiej muzyki improwizowanej. Jest liderem lub co-liderem zespołów: Vandermark 5, Bridge 61, the Peter Brotzmann Chicago Tentet, FME, Sonore, The Nilssen-Love/Vandermark Duo, the Territory Band and Free Fall. W 1999 roku został laureatem nagrody fundacji McArthura – prestiżowego wyróżnienia przyznawanego corocznie najwybitniejszym twórcom z różnych dziedzin sztuki. Nagrał kilkadziesiąt znakomicie recenzowanych płyt, w tym również w Polsce z Marcinem i Bartłomiejem Olesiami.

Paal Nilssen-Love
Bez wątpienie najważniejszy perkusista szeroko pojętej europejskiej sceny freejazzowej ostatnich lat i jeden z najbardziej kreatywnych norweskich muzyków młodego pokolenia, występuje i nagrywa wraz z Peterem Brotzmannem (Chicago Tenten), Evanem Parkerem, Matsem Gustafssonem (The Thing), Johnem Butcherem, Jebem Bishopem, Stenem Sandellem, Joe McPhee i Toshinori Kondo. Lider własnego kwartetu TownOrchestraHouse. Koncertuje i nagrywa także solo. Właściciel oficyny wydawniczej PNL Records.

Johannes Bauer
Niemiecki puzonista, improwizator i kompozytor, urodził się w Halle w 1954 roku, w dawnym NRD, w latach 1971-77 studiował na akademii muzycznej w Berlinie wschodnim. Od lat 80-dziesiątych niezwykle aktywny na scenie jazzowej Niemiec i Europy (od 1980 roku partneruje m.in. Peterowy Brotzmannowi). Niesamowity pod względem techniki gry jak i twórczej inwencji. Nagrywa i koncertuje z najważniejszymi postaciami na awangardowej scenie tak Europy jak i Ameryki by wymienić tylko kilku muzycznych partnerów i projektów przez niego współtworzonych: Ken Vandermark, Derek Baily Company, Globe Unity Orchestra, Cecil Taylor European Orchestra, Peter Brötzmann Chicago Tentet.

Thomas Lehn
Od wczesnych lat 80-tych Thomas Lehn pracował jako performer, interpretator, kompozytor i improwizator muzyki współczesnej, tworząc indywidualny styl zakorzeniony w szerokim polu muzycznym. W latach 80-tych był pianistą w wielu formacjach jazzowych, uczestniczył też w warsztatach zespołowych prowadzonych przez Guntera Hampela, George Russella oraz Keitha Tippetta. Jako pianista grał koncerty od 1982 roku, wykonując zarówno nową muzykę współczesną, włączając w to wiele wykonań premierowych, oraz muzykę klasyczną, w tym z okresu romantyzmu.
Jako muzyk elektroniczny Lehn jest członkiem wielu formacji, miedzy innymi:Vario-34 w składzie Günter Christmann, Alexander Frangenheim, Mats Gustafsson, Paul Lovens, Christian Munthe , Konk Pack,Die Klangraeumer, M.I.M.E.O.