piątek, 2 kwietnia 2010

godziny otwarcia w święta

sobota od 18
niedziela od 18
a w pozostałe dni bez zmian
i tyle!
w planie b tak samo

czwartek, 1 kwietnia 2010

Happy Pills - w Powiększeniu (9.04)


9.04.2010
Happy Pills
Koncert
g. 20
wstęp 15zł

Happy Pills powstało wiosną 1993 roku. W 1997 zespół wydał debiutancką płytę „Soft”, która zebrała bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej, a także w większości niezależnych zinów. Płytę promowały teledyski do utworów "I Know" oraz "Miles".

Jesienią 2008 zespół rozpoczął próby w nowym składzie. Oprócz muzyków grających w HP przed zawieszeniem działalności w składzie znalazła się nowa wokalistka – Natalia Fiedorczuk znana z zespołów Orchid i Pl.otki, która nagrywa też solo jako Nathalie And The Loners, a także producent płyt HP, gitarzysta Pidżamy Porno Sławek Mizerkiewicz.

W 2009 zespół przypomniał się fanom jako specjalny gość transmitowanego przez radiową Trójkę koncertu Offensywa De Luxe. W marcu zagrał trasę koncertową obejmującą Warszawę, Kraków, Poznań, Wrocław, Chorzów i Toruń.

Od maja 2009 do lutego 2010 Happy Pills nagrywało płytę o roboczym tytule „Retrosexual”. Płyta ukaże się w kwietniu 2010.

http://www.myspace.com/happypillsband

http://www.facebook.com/happypills

Dan Le Sac vs Scroobious Pip - w Powiększeniu (11.04) PRZEDSPRZEDAŹ - już!


11.04.2010
Dan Le Sac vs Scroobious Pip
Koncert
g. 20
wstęp 40/50 przedsprzedaż w Powiększeniu


Na dwa koncerty przyjeżdżają do Polski Dan le sac vs Scroobius Pip. 11 kwietnia wystąpią w warszawskim Powiększeniu, dzień później zagrają w poznańskim klubie Pod Minogą.

Pochodzący z brytyjskiego Essex duet dan le sac vs Scroobius Pip to generujący bity Daniel Stephens i dryblasowaty brodacz David Meads w roli wokalisty. Ich muzyka leży gdzieś na przecięciu fascynacji old-schoolowym hip-hopem z Ameryki i muzyką electro.
Przed powstaniem zespołu le sac był zapatrzonym w swojego laptopa DJ-em, a Scroobius uczestniczył w poetyckich slamach i występach spoken word.
Ich debiutancki album "Angels" opublikowała w 2008 roku należąca do Roba Da Banka z BBC1 oficyna Sunday Best. Wydany rok przed płytą satyryczny manifest "Thou Shalt Always Kill" stał się ogromną sensacją i zapewnił nieznanemu wcześniej zespołowi rolę supportu na całej trasie Marka Ronsona. Do dziś teledysk do tej piosenki na YouTube widziało ponad 2,5 miliona osób.
Kolejne przeboje - "The Beat That My Heart Skipped" i oparty na "Planet Telex" Radiohead "Letter From God To Man" umocniły obraz duetu jako kontrowersyjnych konfrontatorów, romantyków niezmiennie wierzących w moc sprawczą słowa mówionego.
Do Polski przyjadą już po raz drugi, tym razem promować swój nowy album "The Logic of Chance", który ukaże się w marcu. Poprzednio panowie dali znakomicie przyjęty koncert podczas zeszłorocznego katowickiego festiwalu Nowamuzyka.


11.04.2010 - Warszawa, Powiększenie
12.04.2010 - Poznań, Pod Minogą

środa, 31 marca 2010

TRIFONIDIS DOWNTOWN QUARTET - w Powiększeniu.



31.03.2010
Trifonidis Downtown Quartet
Koncert
g. 20
wstęp 20 pln


TRIFONIDIS DOWNTOWN QUARTET
Maciej Trifonidis Bielawski (saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, flety) - kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, realizator dźwięku .Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety... Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno -filmowe nastroje.W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów. Działalność kompozytorska to jedna z trzech głównych dróg artysty. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. A jako producent i realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO). Aktualnie tworzy w formacje: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Trio oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z :Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Płyny, Makossa, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler , Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Szymon Tarkowski, Adam Świtała, Raphael Rogiński,Wacław Zimpel,Tomasz Duda , Levity ...

Ray Dickaty (saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, flety) - na karierę muzyczną Raya Dickaty składają się: 60 nagrań z różnymi artystami, płyty i kilka światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". Jako saksofonista i flecista grał w kapeli Dr. John, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy z występującymi gościnnie PJ Harvey i Stereolab. Odbył wiele tras koncertowych w tym słynny festiwal Lollapalooza wraz z Moonshake oraz trasy koncertowe z Radiohead oraz Neilem Youngiem jako członek zespołu Spiritualized. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon Drunk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven.Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band. Kilka miesięcy temu wraz ze swoim zespołem Loka z wytwórni Ninja Tunes, z którym obecnie nagrywa drugą płytę, wystąpił z Gilesem Petersonem na sesji nagraniowej w studio BBC Radio One. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi projektami muzycznymi jak Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio i legendarnym zespołem noise rockowym Skree. 

Daniel Polkowski (saksofon altowy , klarnet )- aka Banan Saksofonista, który od kilku lat z powodzeniem wspiera gra na saksofonie czołówkę polskich Dj'ów . Oprócz występów w klubach całej Polski jest saksofonista funk-punk”owego zespołu Tricphonix, formacji jazzowych, zespołu Trifonidis Orchestra, a także nagrywa partie saksofonu w utworach produkowanych przez duet Wawa, Martina Harmony, Loco Records, a także produkuje muzykę z Dj Prorokiem pod pseudonimem MagoDago 

Piotr Janiec (tuba) - Od 2000 roku związany z Ośrodkiem Pogranicze "Sztuk, Kultur, Narodów". Właśnie tam po raz pierwszy pobiera lekcje gry na tubie u prof. Mariana Szaryńskiego. Silnie związany z muzyką klezmerską gra i koncertuje w Polsce i poza granicami z działającą przy ośrodku Kapelą Klezmerską Teatru Sejneńskiego. Uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez Paul'a Brody'ego, Frank'a London'a, Jeff'a Warschauer'a, Michael'a Alpert'a czy David'a Krakauera w projekcie "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami", Mikołajem Trzaską, Marcinem Olakiem w ramach projektu "Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa". Od 2008 związany z warszawską sceną muzyczną. Koncertuje wraz Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Frozen Bird, Muzyka Miejsca, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Współpracuje z muzykami takimi jak Maciek Bielawski, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Raphael Rogiński, Michał Górczyński, Paweł Szpura, Radek Duda, Wojtek Traczyk, Ray Dickaty, Luis Nubiola, Kamil Szuszkiewicz i inni.

wtorek, 30 marca 2010

Przedsprzedaż biletów w Powiększeniu!


Przedsprzedaż biletów:

11.04 - Dan Le Sac vs Scroobious Pip Wstęp 40/50z

20.04 - Deerhoof (US)/Kristen (PL) Wstęp 40/50 zł

25.04 - Wadada Leo Smith (US) Wstep 40/50 zł

i jeszcze Majowo!

1.05 - Fuck Buttons Wstęp 40/50 zł
4.05 - A Place To Bury Strangers Wstęp 30/40 zł
11.05 - The Black Hearth Procession Wstęp 30/40 zł
24.05 - Xiu Xiu Wstęp 40/50 zł 

a więc do Powiększenia po tańsze bilety zapraszamy!!

poniedziałek, 29 marca 2010

Spotkanie z książką „Dawno temu w Galaktyce Popularnej” - wt g 19.00


30.03.2010
Spotkanie z książką „Dawno temu w Galaktyce Popularnej” pod redakcją Alberta Jawłowskiego
g. 19
wstęp wolny
po spotkaniu Star Wars Gwiezdne Zniszczenie After Party - Dj Grajek Vader + Thermo D2, oprawa graficzna: Vjs Rycerze Dżedaj


„Dawno temu w Galaktyce Popularnej” 
Albert Jawłowski (red.)
Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
W 1979 roku, dwa lata po światowej prapremierze, na ekranach polskich kin po raz pierwszy wyświetlono „Nową Nadzieję”, nikt zresztą wtedy tego filmu tak nie nazywał – mówiło się po prostu „Gwiezdne Wojny” i tyle. W Polsce, tak jak wszędzie indziej, film niemal od razu stał się czymś więcej niż zwykłym hitem kinowym. Niemal od razu okazało się, że „Gwiezdne Wojny” to jeden z najważniejszych filmowych eposów bohaterskich w dziejach kina. George Lucas, jak nikt przed nim, wygrał klasyczne epickie struktury narracyjne, w tym przede wszystkim, oparte o konstrukcję obrzędu przejścia, struktury mitu inicjacyjnego. Szeroko i, co być może ważniejsze, świadomie czerpał z szerokiej skarbnicy wielkich, klasycznych toposów narracyjnych i symbolicznych. Buchalteryjna przebiegłość w użytkowaniu archetypowych symboli i struktur, którą wykazał się George Lucas w skompilowaniu tej rozrywkowej, hollywoodzkiej produkcji wzmacnia jeszcze siłę ideologicznego – wręcz sakralnego – rażenia „Gwiezdnych Wojen”. Perfekcja z jaką odwołał się m.in. do ludzkiego „instynktu” sacrum czy uniwersalnego aksjologicznego napięcia „dobro – zło” zrodziła jeden z najszerzej oddziałujących produktów przemysłu rozrywkowego. Wydaje się, że właśnie to stanowi o potężnej – nomen omen – „mocy” fenomenu „Gwiezdnych Wojen”.

Wykorzystując pretekst, którego dostarcza 30 rocznica polskiej premiery pierwszej odsłony sagi „Gwiezdne Wojny” pragniemy przyjrzeć się temu nieco bliżej. Celem tej publikacji były opis i analiza wybranych motywów filmu oraz towarzyszących mu zjawisk w szeroko rozumianej perspektywie kulturoznawczej. W związku w tym ksiązka zawiera teksty autorów reprezentujących różne, choć nie wszystkie, dziedziny nauk społecznych: antropologów i socjologów kultury, kulturoznawców, filozofów, religioznawców, politologów, językoznawców.

Dagadana w Powiększeniu!



9.03.2010
Dagadana
Koncert
g. 20
wstęp 25 zł 


10 lutego nakładem Offside Records ukazał się ich debiutancki krążek "Maleńka", który będzie promowany koncertami w Polsce, jak i na Ukrainie.

DAGADANA (ДаґаДана), bo o nich mowa, jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.
Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony.

Powstanie zespołu to efekt trzyletniej znajomości muzyków. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych – od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach „International Summer Jazz Academy". Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona – muzyka - podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie. Płyta „Maleńka” powstała w pełni profesjonalnych, najlepszych z możliwych w Polsce, warunkach. W jej nagraniu gościnnie uczestniczyło grono przyjaciół DAGADANY – osobowości z krajowej muzycznej czołówki (m.in. Tomasz Duda, Gaba Kulka, Karim Martusewicz i inni). Krążek doczekał się już wielu pozytywnych opinii; przez ludzi z branży został oceniony jako odkrywczy, łączący w niekonwencjonalny sposób style i instrumenty muzyczne. Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy tak oto określił ich twórczość: "Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni, z przyszłością, czyli - DAGADANA !!!".

Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek.
Przy ich udziale stworzymy razem z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.

Skład koncertowy :
Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, piano
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, skrzypce

www.myspace.com/dagadana
www.dagadana.pl