sobota, 10 kwietnia 2010

Wszystkie wydarzenia weekendowe - ODWOŁANE!

Wszystkie wydarzenia w Powiększeniu i w Planie B w ten weekend 
czyli
sobotnie imprezy - Soul Service dj Team w Powiększeniu, dj ThermŌ w Planie B
niedzielny koncert - Dan Le Sac vs Scroobious Pip w Powiększeniu
ODWOŁANE 

czwartek, 8 kwietnia 2010

Happy Pills - w Powiększeniu DZIŚ!!!9.04.2010
Happy Pills
Koncert
g. 20
wstęp 15zł

Happy Pills powstało wiosną 1993 roku. W 1997 zespół wydał debiutancką płytę „Soft”, która zebrała bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej, a także w większości niezależnych zinów. Płytę promowały teledyski do utworów "I Know" oraz "Miles".

Jesienią 2008 zespół rozpoczął próby w nowym składzie. Oprócz muzyków grających w HP przed zawieszeniem działalności w składzie znalazła się nowa wokalistka – Natalia Fiedorczuk znana z zespołów Orchid i Pl.otki, która nagrywa też solo jako Nathalie And The Loners, a także producent płyt HP, gitarzysta Pidżamy Porno Sławek Mizerkiewicz.

W 2009 zespół przypomniał się fanom jako specjalny gość transmitowanego przez radiową Trójkę koncertu Offensywa De Luxe. W marcu zagrał trasę koncertową obejmującą Warszawę, Kraków, Poznań, Wrocław, Chorzów i Toruń.

Od maja 2009 do lutego 2010 Happy Pills nagrywało płytę o roboczym tytule „Retrosexual”. Płyta ukaże się w kwietniu 2010.

http://www.myspace.com/happypillsband

http://www.facebook.com/happypills

środa, 7 kwietnia 2010

Kwietniowy Slam w Powiększeniu - czwartek (8.04)


8.04.2010
Kwietniowy Slam w Powiększeniu
g 20.00
wstęp 10 pln  (występujący wchodzą za darmo)

Wiosna działa na niektórych katrupiąco, a niektórym dodaje weny. Obie grupy równie chętnie zapraszamy w czwartek 8 kwietnia do Powiększenia, aby podzielili się z publicznością swoimi wytworami. Jak zawsze do dyspozycji są trzy minuty i scena. Zero rekwizytów, zero muzyki, zero kostiumów. No chyba, że jakiś kwiat we włosach.

wtorek, 6 kwietnia 2010

Dick4Dick w Powiększeniu DZIŚ DZIŚ - 7.047.04.2010
Dick4Dick
Koncert
g. 20
wstęp 20zł


DICK4DICK to pochodzący nie z kosmosu, a z Polski, z normalnym, nie rozbuchanym libido, nie grajacy coverów, nie zapatrzony w przebierane bóstwa- przebrzmiałe gwiazdy światowego hard rocka, i grający dla wszystkich, a nie tylko dla kobiet, czy wreszcie, nie ociekający testosteronem, kefirem, potem i innymi płynami fizjologicznymi, zespól muzyczny założony przez czwórkę przyjaciół z Trójmiasta, aby realizować w nim swoje zainteresowania muzyczne i performerskie. Zespół ów wykorzystuje różne gatunki muzyczne, aby tworzyć z nich swój własny język muzyczno- wizualny, a jedynym akceptowalnym aksjomatem w ich działaniu jest zmiana. Nieustanne przeobrażenia stylów muzycznych, wizerunku scenicznego, informacji podawanych na własny temat stało sie przyczyną wielu nieporozumień krążących wokół zespołu jak np. określanie działań grupy w kategoriach żartu, pastiszu czy kabaretu. W rzeczywistości zmiany te obrazują pełną swobodę artystycznej wypowiedzi grupy, skutecznie wymykającej się jednoznaczym próbom jej zaszufladkowania. Formacja stała się z czasem niezależnym konglomeratem twórczym będącym w stanie przy pomocy wlasnych sił realizować wszelkie założenia i projekty. Dick4Dick powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych i multimedialnych: 'Silver Ballads' (Zgniłe Mięso, 2005), 'Dick Back In Town Ep' (Dickie Dreams, 2006), 'Grey Album' (Dickie Dreams, 2008), The Legendary Dick4Dick 2004-2009' (Mystic, 2009) z teledyskami i remixami.

http://www.myspace.com/dick4dick

Dan Le Sac vs Scroobious Pip - w Powiększeniu (11.04) PRZEDSPRZEDAŹ w Powiększeniu.11.04.2010
Dan Le Sac vs Scroobious Pip
Koncert
g. 20
wstęp 40/50 przedsprzedaż w Powiększeniu


Na dwa koncerty przyjeżdżają do Polski Dan le sac vs Scroobius Pip. 11 kwietnia wystąpią w warszawskim Powiększeniu, dzień później zagrają w poznańskim klubie Pod Minogą.

Pochodzący z brytyjskiego Essex duet dan le sac vs Scroobius Pip to generujący bity Daniel Stephens i dryblasowaty brodacz David Meads w roli wokalisty. Ich muzyka leży gdzieś na przecięciu fascynacji old-schoolowym hip-hopem z Ameryki i muzyką electro.
Przed powstaniem zespołu le sac był zapatrzonym w swojego laptopa DJ-em, a Scroobius uczestniczył w poetyckich slamach i występach spoken word.
Ich debiutancki album "Angels" opublikowała w 2008 roku należąca do Roba Da Banka z BBC1 oficyna Sunday Best. Wydany rok przed płytą satyryczny manifest "Thou Shalt Always Kill" stał się ogromną sensacją i zapewnił nieznanemu wcześniej zespołowi rolę supportu na całej trasie Marka Ronsona. Do dziś teledysk do tej piosenki na YouTube widziało ponad 2,5 miliona osób.
Kolejne przeboje - "The Beat That My Heart Skipped" i oparty na "Planet Telex" Radiohead "Letter From God To Man" umocniły obraz duetu jako kontrowersyjnych konfrontatorów, romantyków niezmiennie wierzących w moc sprawczą słowa mówionego.
Do Polski przyjadą już po raz drugi, tym razem promować swój nowy album "The Logic of Chance", który ukaże się w marcu. Poprzednio panowie dali znakomicie przyjęty koncert podczas zeszłorocznego katowickiego festiwalu Nowamuzyka.


11.04.2010 - Warszawa, Powiększenie
12.04.2010 - Poznań, Pod Minogą

www.klubpowiekszenie.plwww.klubpowiekszenie.pl

Zapraszamy na naszą stronę, pełne info, koncerty, imprezy!

poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Klancyk! gra w ZAGROŻONE GATUNKI we wtorek w Powiększeniu.


ZAGROŻONE GATUNKI
6.04.2010
g 20.00
wstęp 10 pln

gra dla 6 graczy w wieku 23 - 27 lat
zawartość pudełka:

1 spektakl długiej formy impro
2 fabularne sceny powstające na oczach widzów na podstawie ich sugestii
1 udawana audycja radiowa
2 improwizowane monologi
2 tablice: Patryk i Roger
1 taper
1 mistrz oświetlenia
90 krzeseł

Celem gry jest zaimprowizowanie dwóch długich i trzech krótkich scen teatralnych na temat szeroko rozumianych "zagrożonych gatunków". Kolejność gracze ustalają między sobą, następnie po kolei wypowiadają kwestie i wykonują gesty. W każdym zdaniu gracz może użyć dowolnej liczby liter, aby ułożyć rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki oraz pozostałe części mowy. Monolog o ginących zawodach liczy się jak potrójna premia słowna. W każdej kolejce gracz może poruszyć się po planszy o dowolną ilość pól. 

W każdego gracza wpatruje się duża liczba oczek. Przed rozpoczęciem gry widz czeka jedną, długą kolejkę, a potem za przejście przez start oddaje do banku 10 złotych. 

Zwycięzcą jest ten, kto opuścił na czas gry domki i hotele.