wtorek, 6 kwietnia 2010

Dan Le Sac vs Scroobious Pip - w Powiększeniu (11.04) PRZEDSPRZEDAŹ w Powiększeniu.11.04.2010
Dan Le Sac vs Scroobious Pip
Koncert
g. 20
wstęp 40/50 przedsprzedaż w Powiększeniu


Na dwa koncerty przyjeżdżają do Polski Dan le sac vs Scroobius Pip. 11 kwietnia wystąpią w warszawskim Powiększeniu, dzień później zagrają w poznańskim klubie Pod Minogą.

Pochodzący z brytyjskiego Essex duet dan le sac vs Scroobius Pip to generujący bity Daniel Stephens i dryblasowaty brodacz David Meads w roli wokalisty. Ich muzyka leży gdzieś na przecięciu fascynacji old-schoolowym hip-hopem z Ameryki i muzyką electro.
Przed powstaniem zespołu le sac był zapatrzonym w swojego laptopa DJ-em, a Scroobius uczestniczył w poetyckich slamach i występach spoken word.
Ich debiutancki album "Angels" opublikowała w 2008 roku należąca do Roba Da Banka z BBC1 oficyna Sunday Best. Wydany rok przed płytą satyryczny manifest "Thou Shalt Always Kill" stał się ogromną sensacją i zapewnił nieznanemu wcześniej zespołowi rolę supportu na całej trasie Marka Ronsona. Do dziś teledysk do tej piosenki na YouTube widziało ponad 2,5 miliona osób.
Kolejne przeboje - "The Beat That My Heart Skipped" i oparty na "Planet Telex" Radiohead "Letter From God To Man" umocniły obraz duetu jako kontrowersyjnych konfrontatorów, romantyków niezmiennie wierzących w moc sprawczą słowa mówionego.
Do Polski przyjadą już po raz drugi, tym razem promować swój nowy album "The Logic of Chance", który ukaże się w marcu. Poprzednio panowie dali znakomicie przyjęty koncert podczas zeszłorocznego katowickiego festiwalu Nowamuzyka.


11.04.2010 - Warszawa, Powiększenie
12.04.2010 - Poznań, Pod Minogą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz