środa, 24 listopada 2010

Chinawoman - 30.11 / Powiększenie


Chinawoman
30.11
Chinawoman
Koncert
g. 20:00
wstęp 20/30


...przedsprzedaż na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928 w godzinach 11.00 - 19.00

Piosenki Chinawoman są tragikomiczne, melodyjne, sentymentalne, zawieszone w ulotnym glamour.

Wychowana w Toronto córka baleriny z baletu Kirowa w Petersburgu i rosyjskiego inżyniera dorastała słuchając płyt z muzyką radziecką i europejską lat 70tych z kolekcji rodziców.

W 2007 roku wydała debiutancki album „Party Girl”, z niego pochodzą piosenki takie jak: Lovers are strangers, Party Girl, czy Aviva, robiące karierę w Internecie. Wyróżnia ją niesamowity, hipnotyzujący głos, melodyjność świetnie napisanych piosenek i poruszające, czasem prowokacyjne teksty. Kiedy album dotarł do Rosji i byłych republik ZSRR, zapanowała tam moda na Chinawoman.

Rosyjskie wydanie Rolling Stone takk pisze o jej pierwszym albumie na którym zagrała na wszystkich instrumentach: „… od pierwszych nut bezceremonialnie chwyta za duszę- to ta sama melancholia, która zawsze działa na rosyjskie serca- i nigdy już nie puszcza”

Na kolejnym albumie „Show me the face” konsekwentnie łączy elementy tradycyjnej europejskiej ballady, rosyjskiej piosenki, eksperymentu, retro elektroniki.

Jej muzyka jest porównywana do dokonań Nico, Leonarda Cohena, Marca Almonda, czy wczesnych nagrań Ałły Pugaczowej. Wpisuje się w amerykański nurt piosenkarzy nawiązujących do europejskich tradycji jak Beirut czy Devotchka.

Na pierwszym i jak na razie jedynym koncercie w Polsce wystąpi solo. Jej zespół został w Kanadzie, podczas gdy Michelle aka Chinawoman w poszukiwaniu europejskich korzeni na kilka miesięcy przeprowadza się do Berlina.

www.myspace.com/chinawoman

poniedziałek, 22 listopada 2010

Marcin Masecki solo - premiera nowej plyty "JOHN"/ Powiększenie DZIŚ!!!!!


Marcin Masecki solo
Koncert promujący nową plyte "JOHN"
g 20.00
wstęp 20 pln

Marcin Masecki, 1982, warszawiak. Absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Współpracuje/ował z wieloma artystami w Polsce i za granicą m. in. ParisTetris, Pink Freud, Macio Moretti, Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, rodzina Waglewskich, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel i Małgosia Sarbak. Laureat wielu nagród, w tym pierwsze miejsce na Miedzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Bruskeli z zespołem Alchemik.

W 2009 nagrał pierwszą solową płytę "BOB", wydaną przez warszawską wytwórnie niezależną Lado ABC. W logicznym ciągu prezenuje kolejny solowy album "JOHN", będący kompilacją nagrań z 2010.

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra w warszawskich klubokawiarniach. Przygotowuje też od kilku lat płytę z nagraniem ogromnego utworu dość znanego kompozytora, o której jednak troche wstyd mu pisać gdyż już zbyt wiele razy zapowiadał jej rychłe wydanie.

Mieszka pół na pół w Warszawie i w Buenos Aires.

"Balzak" reż. Agata Byrska, 30'


24.11
"Balzak" reż. Agata Byrska, 30'
PLAN B
g 19.30
wstęp wolny


Spotkałam go pod jednym ze snobistycznych warszawskich lokali. Sprzedał mi książkę, wymieniliśmy parę zdań i...numery telefonów. Zamiast płomiennego romansu (od początku się nie zapowiadało) powstał film. Z Henrykiem (i z Magdą Szydłowską, operatorką) spędziłam kilka następnych miesięcy swojego życia. Towarzyszyłyśmy mu w codzienności, która dla mnie osobiście okazała się być niecodzienną. I to starałam się oddać w materiale. Czy się udało? Sprawdźcie sami..

Serdecznie zapraszam na prapraprapremierę okraszoną szczyptą alkoholu do Planu B, 24 listopada, na g. 19:30.

Agata Byrska

[project]TRANSMIT Tony'ego Bucka25.11
[project]TRANSMIT Tony'ego Bucka
koncert w ramach Festiwalu Moving Closer
g 20.00
bilety 30 zł (sprzedaż biletów w w dniu koncertu)


project]TRANSMIT to nowy zespół Tony’ego Bucka, perkusisty znanego przede wszystkim ze zjawiskowego australijskiego tria The Necks.

Istotą projektu jest transowy rytm, przenikające się i narastające warstwy brzmieniowe, połączenie pięknych harmonii i ciężkiego groove’u. Można odnaleźć w tej muzyce emocje i wrażliwość charakterystyczna dla The Necks, podane jednak z rockowym pazurem i precyzją bliską dokonaniom zespołów z kręgu Touch and Go.

TONY BUCK:gitary i perkusja
MAGDA MAYAS: instrumenty klawiszowe
JAMES WELBURN: git. basowa
BRENDAN DOUGHETY: perkusja

Tony Buck - urodzony w Sydney w 1962 roku eksperymentalny perkusista, uznawany za jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych improwizatorów na świecie. Po ukończeniu New South Wales Conservatorium of Music był mocno zaangażowany w australijską scenę jazzową, był jej animatorem oraz jednym z najbardziej aktywnych muzyków. Grywał m.in. z Branfordem Marsalisem, Cliffordem Jordanem czy Ernie Wattsem.
Wraz z Chrisem Abrahamsem i Lloydem Swantonem stworzył bodaj najbardziej kultową australijską grupę - The Necks. Każdy z ich trzynastu albumów to awangardowa mieszanka jazzu, ambientu i minimalizmu, o absolutnie niepowtarzalnym brzmieniu.
Tony Buck, wraz z Otomo Yoshihide i Kato Hideki stworzył też hardcore’owo improwizowany projekt PERIL. Współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Peter Brotzmann, John Zorn, Han Bennink, The EX, Ne Zhdali czy Phil Minton.

JESIENNA.NOC.Z.RECOGNITION


26.11
JESIENNA.NOC.Z.RECOGNITION
impreza
g 22.30
wstęp 10 pln

EKIPA RECOGNITION PONOWNIE W KOMPLECIE: JACEK SIENKIEWICZ, MOTYL & MIC OSTAP - CZYLI KOLEJNA PORCJA SOLIDNEJ ZABAWY ORAZ MUZYCZNYCH ODLOTÓW.
DLA MNIEJ WTAJEMNICZONYCH WIĘCEJ INFO NA WWW.RECOGNITION.PL

Wieczór z książką Katarzyny Kolbowskiej "Capoeira w Polsce. Wędrowanie


23.11.2010
Wieczór z książką Katarzyny Kolbowskiej "Capoeira w Polsce. Wędrowanie
wątków kulturowych."
Klub Powiększenie Nowy Świat 27 w bramie / Warszawa
godz.20.00
wstęp wolny


Książka analizuje wędrówkę pierwotnych, symbolicznych treści capoeiry i
adaptację w polskim kontekście kulturowym. Opisuje dynamiczny rozwój
grup capoeiry w Polsce w latach dwutysięcznych. Odpowiada na pytanie jak
to egzotyczne zjawisko zmienia się po przeniesieniu z mekki- Salvadoru.Które jego aspekty zostają spłycone w erze globalizacji, turyzmu i kreolizacji kultury.

godz.20 - pokaz capoeiry - grupa "International Capoeira Raiz"
po pokazie rozmowa i dyskusja o książce, prowadzenie Katarzyna Kolbowska