poniedziałek, 22 listopada 2010

[project]TRANSMIT Tony'ego Bucka25.11
[project]TRANSMIT Tony'ego Bucka
koncert w ramach Festiwalu Moving Closer
g 20.00
bilety 30 zł (sprzedaż biletów w w dniu koncertu)


project]TRANSMIT to nowy zespół Tony’ego Bucka, perkusisty znanego przede wszystkim ze zjawiskowego australijskiego tria The Necks.

Istotą projektu jest transowy rytm, przenikające się i narastające warstwy brzmieniowe, połączenie pięknych harmonii i ciężkiego groove’u. Można odnaleźć w tej muzyce emocje i wrażliwość charakterystyczna dla The Necks, podane jednak z rockowym pazurem i precyzją bliską dokonaniom zespołów z kręgu Touch and Go.

TONY BUCK:gitary i perkusja
MAGDA MAYAS: instrumenty klawiszowe
JAMES WELBURN: git. basowa
BRENDAN DOUGHETY: perkusja

Tony Buck - urodzony w Sydney w 1962 roku eksperymentalny perkusista, uznawany za jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych improwizatorów na świecie. Po ukończeniu New South Wales Conservatorium of Music był mocno zaangażowany w australijską scenę jazzową, był jej animatorem oraz jednym z najbardziej aktywnych muzyków. Grywał m.in. z Branfordem Marsalisem, Cliffordem Jordanem czy Ernie Wattsem.
Wraz z Chrisem Abrahamsem i Lloydem Swantonem stworzył bodaj najbardziej kultową australijską grupę - The Necks. Każdy z ich trzynastu albumów to awangardowa mieszanka jazzu, ambientu i minimalizmu, o absolutnie niepowtarzalnym brzmieniu.
Tony Buck, wraz z Otomo Yoshihide i Kato Hideki stworzył też hardcore’owo improwizowany projekt PERIL. Współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Peter Brotzmann, John Zorn, Han Bennink, The EX, Ne Zhdali czy Phil Minton.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz