sobota, 18 kwietnia 2009

Pink Freud, PowiĘkszenie18.04.2009r.

Ćwiczenia z demontażu: 4 spotkania poświęcone filmom Wernera Herzoga

Filmy i konkretne sceny, generalne przesłania i szczegółowe techniki będą pokazywać, analizować i demontować zaproszeni goście.

• 22 kwietnia (środa), godz. 18.00 – Aguirre, gniew boży (Mateusz Falkowski, filozof)
• 23 kwietnia (czwartek), godz. 18.00 – Spotkania na krańcach świata (Krzysztof Wolański, filozof)
• 25 kwietnia (sobota), godz. 16.00 – Stroszek (Wiktor Rusin, pisarz)
• 26 kwietnia (niedziela), godz. 18.00 – Fitzcarraldo (Agnieszka Rostropowicz, Tomasz Rutkowski, Sekcja Filmu IKP)

Wszystkie spotkania odbywają się w „Powiększeniu” w sali koncertowo-kinowej na dolnym poziomie.

Zapraszamy też na spotkanie z cyklu

Werner Herzog:
kino wielkiej zdrady

z udziałem
Andrzeja Wernera (IBL PAN), Wojciecha Michery (IKP UW)
i Pauliny Kwiatkowskiej (IKP UW, Orgia Myśli).

Dyskusję poprowadzi Mateusz Falkowski (Orgia Myśli).

Piątek 24 kwietnia 2009, g. 18.30, Instytut Goethego w Warszawie, przy ul. Chmielnej 13a.
Więcej informacji na:
orgia myśli

super ekstra otwarte
czwartek, 16 kwietnia 2009

!!!Otwarcie!!!

Spóźniona, przełożona i długo wyczekiwana imprezka inauguracyjna Powiększenia juz w piątek 17 kwietnia.

Niestety koncertu grupy Baaba nie udało nam się przesunąć na nowy termin ale za to nadarzyła się rzadka, a być może niepowtarzalna okazja zaprezentowania projektu Trylobit, którego mózgiem i pomysłodawcą jest uwielbiany przez tłumy basista Baaby Piotr Zabrodzki.

sami piszą o sobie tak:

Legendarny Trylobit znowu atakuje.
Freejazzowy potok dźwięków, lawa improwizacji, muzyczny strumień wiadomości, niesamowita energia towarzyszy zawsze koncertom grupy, która ma na swoim koncie płytę wydaną w 2007 roku. O ile na płycie występował duet, czyli Piotr Zabrodzki na fortepianie i Artur Lawrenz na perkusji, to na koncercie skład będzie powiększony o Wojtka Traczyka grającego na kontrabasie i Kamila Szuszkiewicza grającego na trąbce. Muzyka przywodzi na myśl Coltrane i Aylera ale nierzadko też japońskie dokonania spod znaku Ruins, a gdzie indziej harmonie niczym z utworów Debussego, czy Messiaena.

Zespól został założony przez Piotra Zabrodzkiego, znanego z takich projektów jak Baaba, Blast Muzungu, Easy Band a także z współpracy nagraniowej z japońskim perkusistą Tatsuya Yoshida i tubistą Zdzisławem Piernikiem.

koncert o 20
wstep free.

Po koncercie oczywiście impreza.
Zagrają Papa Zura (Soul Service) i Grajek Krawiec (encepence.org).
Oprawa wizualna vj f/x, Miango i Adam T.
Będą niespodzianki ...Pinkie pewnie też :)

Zapraszamy!z tej okazji specjalne podziekowania dla:

ddr studio za meble

zuzanna p, taras, macio oraz swanski, jarek goś za koncepcje i twórczości

joanna d, maniek, grześ, andrew gołota, józek, josef, ziu, mewa, zocha, dagna i inni nasi kochani wierni i oddani za pomoc wszelką

łukasik, szwaken, rysia, terminator, wajcha, karolek i reszta ekipy budowlanej za dobra robote

Koncert Under Byen odwolany!!!

środa, 15 kwietnia 2009

Karpaty Magiczne feat. Eric Arn / 16.04 w Powiększeniu

Eric Arn - amerykański gitarzysta znany z formacji Primordial Undermind (www.myspace.com/primordialundermind) , realizuje od kilku lat także inne projekty (www.myspace.com/ericarnsounds). Blisko 20 lat temu zaczynał od avant-rocka, nagrywając dla kilku wytwórni (Strange Attractors, Camera Obscura, Emperior Jones) 6 albumów i liczne kompilacje. Od początku XXI wieku zmieniał swoje zainteresowania w stronę psychedelii i muzyki eksperymentalnej.
W 2001 roku w Teksasie, nastąpiło pierwsze muzyczne spotkanie z Projektem Karpaty Magiczne, który był w tym czasie na swej pierwszej trasie po USA. Od 2005 roku Eric Arn wraz z żoną Vanessą Arn (realizującą własne projekty muzyczne) czasowo osiadł w Wiedniu. Od tej pory wielokrotnie brał udział w koncertach Karpat Magicznych w Polsce i na Słowacji. W 2008 roku współpraca zaowocowała udziałem Arna w sesji nagraniowej (obok Anny Nacher, Marka Styczyńskiego i Andrzeja Widoty) kolejnej płyty Karpat Magicznych.
Eric Arn gra na gitarze akustycznej i elektrycznej, stosując przetwarzanie dźwięku w sposób elektroniczny i mechaniczny.
Z Karpatami Magicznymi realizuje projekt o nazwie „Sopatowiec Session”
z wykorzystaniem elektronicznego i mechanicznego przetwarzania dźwięku, zastosowaniem pętli dźwiękowych, dronów i komponowania w czasie realnym.

start o 20
bilety 15 zł

SHARE WARSAW 19.04.09Powiększenie, ul Nowy Świat 27, Warszawa
19.04.09.
start: godzina 20:30

Przyjdź i weź udział w otwartym jamie audiowizulanym SHARE! Zapraszamy wszystkich VJów i muzyków oraz tych, którzy chcieliby zobaczyć na czym polega SHARE i w przyszłości PODŁĄCZYĆ SIĘ do akcji.

SHARE to organizacja tworząca społeczność nowych mediów, wspierająca współpracę i wymianę wiedzy artystów i twórców, lokalnie i globalnie. Idea polega na samoorganizowaniu się grup na podobnych zasadach na całym świecie pod wspólnym szyldem SHARE. Korzystając ze wskazówek SHARE.global, lokalni działacze prowadzą darmowe i otwarte warsztaty w swoich społecznościach. SHARE JEST SREAMINGOWANE DO INTERNETU, DZIĘKI CZEMU ROZRZESZA POLE ODDZIAŁYWANIA.

Jak wziąć udział w SHARE?

Uczestnicy przynoszą swoje urządzenia i podłączają się do wspólnie zbudowanego systemu lub sprzętu. Improwizują i przedstawiają na żywo swoje audio i wizualne działania, wymieniają się doświadczeniami, spostrzeżeniami, umiejętnościami. Występ ma miejsce cyklicznie, by grupa mogła się rozwijać. SHARE koordynuje każdy event i zapewnia miejsce, projektory oraz darmowy dostęp do internetu dla wszystkich uczestników. Tak spotykają się i organizują VJe wspólnie z muzykami w różnych miejscach na świecie. Dzięki tym działaniom, środowisko VJskie może się rozwijać i przekazywać sobie wiedzę. Przyjdź i weź udział w otwartym jamie audiowizulanym.

Wszyscy chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt z organizatorami
e-mail weronika.m.lewandowska@gmail.com

więcej: www.myspace.com/sharewarsaw
streaming: www.ustream.tv/sharewarsaw

Bilety - przedsprzedaż (pytaj w barze)

Pink Freud(18.04) - 25pln
Pivot(27.04) - 30pln

wtorek, 14 kwietnia 2009

poniedziałek, 13 kwietnia 2009

Fak up

Ootwarcie przenosimy na piątek z powodu zaloby narodowej, widzimy sie w piątek.sorry. elo