środa, 15 kwietnia 2009

Karpaty Magiczne feat. Eric Arn / 16.04 w Powiększeniu

Eric Arn - amerykański gitarzysta znany z formacji Primordial Undermind (www.myspace.com/primordialundermind) , realizuje od kilku lat także inne projekty (www.myspace.com/ericarnsounds). Blisko 20 lat temu zaczynał od avant-rocka, nagrywając dla kilku wytwórni (Strange Attractors, Camera Obscura, Emperior Jones) 6 albumów i liczne kompilacje. Od początku XXI wieku zmieniał swoje zainteresowania w stronę psychedelii i muzyki eksperymentalnej.
W 2001 roku w Teksasie, nastąpiło pierwsze muzyczne spotkanie z Projektem Karpaty Magiczne, który był w tym czasie na swej pierwszej trasie po USA. Od 2005 roku Eric Arn wraz z żoną Vanessą Arn (realizującą własne projekty muzyczne) czasowo osiadł w Wiedniu. Od tej pory wielokrotnie brał udział w koncertach Karpat Magicznych w Polsce i na Słowacji. W 2008 roku współpraca zaowocowała udziałem Arna w sesji nagraniowej (obok Anny Nacher, Marka Styczyńskiego i Andrzeja Widoty) kolejnej płyty Karpat Magicznych.
Eric Arn gra na gitarze akustycznej i elektrycznej, stosując przetwarzanie dźwięku w sposób elektroniczny i mechaniczny.
Z Karpatami Magicznymi realizuje projekt o nazwie „Sopatowiec Session”
z wykorzystaniem elektronicznego i mechanicznego przetwarzania dźwięku, zastosowaniem pętli dźwiękowych, dronów i komponowania w czasie realnym.

start o 20
bilety 15 zł

2 komentarze:

  1. na stronie aktywista jest informacja, że dziś gra syntetic...
    http://www.aktivist.pl/wydarzenie/eventId,470745,syntetic-wydarzenie.html
    miał grać a nie gra? czy będzie grał?
    pozdrawiam les.

    OdpowiedzUsuń