poniedziałek, 5 października 2009

Jeszcze przed piątkowym koncertem The Sonore - 4 Corners “Alive in Lisbon” . W najbliższą środę o godz. 20.00. Wstęp wolny


PopUp, Powiększenie i Clean Feed Records przedstawiają:
Broo / Lane / Nilssen-Love / Vandermark – 4 Corners “Alive in Lisbon”

projekcja filmu
g 20.00
wstęp wolny


„4 Corners” to jeden z najciekawszych jazzowych projektów ostatnich lat, prawdziwy jazz XXI wieku. Kwartet Magnus Broo / Adam Lane / Paal Nilssen-Love / Ken Vandermark wydał tylko jedną płytę, zarejestrowaną live na festiwalu w Coimbra w Portugalii „4 Corners” to unikatowe, energetyczne zderzenie tradycji free, z rockową energią i funkowym groovem; akustycznej głębi z elektrycznymi spięciami. Potężne brzmienie – bas Lane’a często przepuszczony jest przez mocny przester – porywająca dynamika, rewelacyjne tematy (4 autorstwa Lane’a, 3 – Vandermarka) i genialne improwizacje składają się na muzykę wciągającą od pierwszej do ostatniej sekundy. Zespół zagrał trochę koncertów na Półwyspie Iberyjskim, ledwie kilka poza nim, po czym uległ zawieszeniu ze względu na trudności z pogodzeniem przez muzyków indywidualnych zobowiązań z pracą w tym kwartecie.
Tak więc wydając DVD „Live In Lisbon”, portugalska wytwórnia Clean Feed umożliwia weryfikację, czy faktycznie zapis dźwiękowy koncertów 4 Corners jedynie częściowo oddaje magię i emocjonalną intensywność tamtych koncertów. Koncert w stolicy Portugalii, tam gdzie projekt się narodził, zarejestrowany został przez 5 kamer i z olbrzymią dbałością o jakość dźwięku. Dzięki temu możemy doświadczyć tę muzykę niemalże w pełni, w sposób niespotykany na jazzowych DVD. Jest tutaj coś z Ornette Colemana, ale też coś z Black Sabbath… Dziwne?
Sprawdźcie samemu w Powiększeniu w środę 7 października. Wstęp wolny.

więcej na:
http://www.facebook.com/event.php?eid=148507851506&index=1
http://www.popupmusic.pl/no23/koncerty/popup_kino_4corners.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz