poniedziałek, 21 czerwca 2010

ADKF Pięć Smaków zaprasza na film: Rykszarz / Xich lo Wietnam 1995, 120'

27.06.2010 (niedziela)
ADKF Pięć Smaków zaprasza na film: Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung Wietnam 1995, 120’
g 17.00
Wstęp wolny


Azjatycki DKF Pięć Smaków z okazji pierwszego spotkania w klubie Powiększenie zaprasza na specjalny pokaz filmu:

Rykszarz / Xich lo
reż. Tran Anh Hung
Wietnam 1995, 120’

Nagrodzony nagrodą FIPRESCI oraz Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Wenecji, arcydzieło wietnamskiego reżysera Tran Anh Hung, z wielką rolą Tony Leunga, aktora znanego m.in. z filmów Wong Kar-Waia.

Młody, ubogi Wietnamczyk zarabiający na utrzymanie swojej rodziny jako rykszarz zostaje okradziony. Gdy traci swoje jedyne źródło dochodów – rykszę, zmuszony jest zdobywać pieniądze popełniając przestępstwa i wraz ze swoją piękną siostrą szybko zostanie wciągnięty w kryminalny świat tętniącego życiem miasta Ho Chi Minh (niegdyś Saigonu).

Więcej o filmie:

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=3513

Zwiastun:

http://www.youtube.com/watch?v=SlH8_Hy-uV8

Azjatycki DKF Pięć Smaków to realizowany od ponad dwóch lat przez Fundację Sztuki Arteria cykl projekcji filmów fabularnych i dokumentalnych z Azji Południowo - Wschodniej oraz produkcji wpisujących się bezpośrednio w kulturową i polityczną temperaturę tego rejonu świata. Są to często filmy niedostępne w polskiej dystrybucji i nigdy wcześniej nie pokazywane. Celem ADKF Pięć Smaków jest umożliwienie warszawskiej publiczności zasmakowania w azjatyckim kinie jakiego nie znają i jakie trudno jest zobaczyć gdziekolwiek indziej. Każdemu seansowi towarzyszy prelekcja i dyskusja z publicznością. Filmy wyświetlane są w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

ADKF Pięć Smaków jest jednym z działań przygotowujących do odbywającego się na jesieni Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest to jedyny w Polsce przegląd azjatyckiej kinematografii i towarzyszą mu liczne wydarzenia artystyczne oraz spotkania z twórcami filmowymi. Tegoroczna, czwarta edycja Festiwalu odbędzie się 28 października – 2 listopada w Warszawie, a w jej ramach zaprezentowane zostaną filmy między innymi z Singapuru, Malezji, Tajlandii. Więcej na stronie www.piecsmakow.pl

Gospodarzem ADKF Pięć Smaków od czerwca tego roku jest klub Powiększenie. Na pierwszym seansie w nowym miejscu stawiamy na arcydzieło - klasykę kina wietnamskiego, film „Rykszarz” reż. Tran Anh Hung. Projekcje azjatyckich filmów w ramach ADKF Pięć Smaków odbywać się będą raz w miesiącu.

Zapisz się do newslettera: www.piecsmakow.pl/adkf

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz