poniedziałek, 25 maja 2009

28.05 Teatr Improzwizowany Klancyk "Zagrożone Gatunki" spektakl g 20 wstęp 5 zł



KLANCYK!

TEATR IMPROWIZOWANY



ZAGROŻONE GATUNKI

Nowy spektakl w którym improwizowane są serie fabularnych scen. Inspiracje będące pretekstem do występu są za każdym razem brane od publiczności. Widzowie pytani są o gatunek, opis postaci, opis zdarzenia. Zadaniem improwizatorów jest odnaleźć w tworzonych scenach odniesień do tytułowych zagrożonych gatunków. Każdy z wieczorów jest inny, a jego nastrój i treść zależy od propozycji publiczności.



KLANCYK!

Klancyk! składa się w większości ze studentów i absolwentów Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Grupa współpracowała z Akademią Teatralną i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Przez ostatni rok na Chłodnej 25 można było oglądać ich wieczór krótkich scen improwizowanych Kto widział małpę trzymającą scenariusz? .



IMPRO

Teatr improwizowany (znany także jako improv lub impro) jest formą teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Nowoczesna improwizacja miała swój początek w zajęciach prowadzonych przez Violę Spolin i Keitha Johnstone'a w latach pięćdziesiątych XX wieku. Z takiej szkoły wyszli m.in. Bill Murray, John Belushi, John Candy, Robin Williams czy Mike Miers. Improwizacja jest szeroko spopularyzowana w Anglii i Ameryce, gdzie stanowi niezależną formę sztuki na granicy teatru, performancu i komedii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz