wtorek, 8 marca 2011

Lovecats: GLASS CANDY (Italians Do It Better,USA) PIERWSZY KONCERT W POLSCE / 9.03


JEDYNY W POLSCE KONCERT GLASS CANDY (Italians Do It Better / USA)Po niezwykle udanym występie Jessica 6, czas na drugą odsłonę koncertowej wersji cyklu Lovecats. 9 marca do Powiększenia zawita kolejna, znakomita amerykańska grupa - Glass Candy.

W przypadku Glass Candy ciężko uniknąć frazesów w rodzaju “jeden z najciekawszych / najlepszych / najoryginalniejszych zespołów ostatnich lat”, gdyż taka po prostu jest prawda. Duet nagryw...a od początku poprzedniej dekady, ale światową sławę przyniósł mu dopiero trzeci album - “B/E/A/T/B/O/X” - wydany w 2007 roku nakładem wytwórni Italians Do It Better.

Płyta ujęła słuchaczy mrocznym, filmowo-popowym brzmieniem, uzyskanym wyłącznie za pomocą surowego, analogowego instrumentarium. Muzycznym porównaniom nie było końca, ale jeśli wyobrazicie sobie Nico i Johna Carpentera, nagrywających wspólnie soundtrack do policyjnego serialu z lat 80', możecie być gdzieś w okolicach gęstego klimatu jaki tworzy zespół.

Od tego czasu świat stanął przed nimi otworem, czego wyrazem może być fakt, że ich utwory były wykorzystywane m.in. podczas pokazów Chanel czy Karla Lagerfelda. W 2008 ukazała się płyta “Deep Gems”, stanowiąca zbiór rzadkości, stron-b i remiksów grupy, a w ciągu następnych dwóch lat - dwie rewelacyjne epki: “”Geto Boys” i “Feeling Without Touching”. W tym roku w końcu spodziewany jest ich kolejny, pełnowymiarowy album - zespół praktycznie non stop siedzi w studio, z którego wyrywa się tylko czasami na okazjonalne koncerty.
Support: Club Collab, Artur8, Kosakot
//
Kto: Glass Candy (Italians Do It Better)
Kiedy: 9 marca 2011
Gdzie: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa
Po ile: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
Start: Bramka 19.30 / Koncert 20.30 (z przyczyn technicznych koncert musi się skończyć przed 22, także zalecamy punktualność)

//
Bilety dostępne są w przedsprzedaży on-line na stronie www.shortcut.pl (http://www.shortcut.pl/bilety.php#Glass) oraz w stacjonarnych bileteriach Shortcut m.in. w klubie Powiększenie.

Patroni: K Mag, Vice, Aktivist, Dik Fagazine, Muno.pl, Dr Sneaker, Livelife.pl, Co Jest Grane, Porcys, Sideone

Koncert Glass Candy zostanie zarejestrowany dla platformy Red Bull Music Academy Radio On The Floor, prezentującej w internecie streamy najciekawszych setów i koncertów z całego świata. Nie przegapcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz