czwartek, 18 czerwca 2009

KLANCYK! dzis!!! 18.06.KLANCYK!

TEATR IMPROWIZOWANYZAGROŻONE GATUNKI

Nowy spektakl w którym improwizowane są serie fabularnych scen. Inspiracje będące pretekstem do występu są za każdym razem brane od publiczności. Widzowie pytani są o gatunek, opis postaci, opis zdarzenia. Zadaniem improwizatorów jest odnaleźć w tworzonych scenach odniesień do tytułowych zagrożonych gatunków. Każdy z wieczorów jest inny, a jego nastrój i treść zależy od propozycji publiczności.KLANCYK!

Klancyk! składa się w większości ze studentów i absolwentów Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Grupa współpracowała z Akademią Teatralną i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Przez ostatni rok na Chłodnej 25 można było oglądać ich wieczór krótkich scen improwizowanych Kto widział małpę trzymającą scenariusz? .IMPRO

Teatr improwizowany (znany także jako improv lub impro) jest formą teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Nowoczesna improwizacja miała swój początek w zajęciach prowadzonych przez Violę Spolin i Keitha Johnstone'a w latach pięćdziesiątych XX wieku. Z takiej szkoły wyszli m.in. Bill Murray, John Belushi, John Candy, Robin Williams czy Mike Miers. Improwizacja jest szeroko spopularyzowana w Anglii i Ameryce, gdzie stanowi niezależną formę sztuki na granicy teatru, performancu i komedii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz