czwartek, 4 lutego 2010

6.02 Sobota // aFrykasy / dj Krzaku, Grajek Krawiec, Senhor Efebo, eRBu


afrobeat, reggae, rare grooves, wizualizacje, bębny, sensacje!

DJ KRZAKU (Zjednoczenie Sound System)
Zajmuje się muzyką od wielu, wielu lat czyli od momentu wstąpienia do zespołu: JACEK KLEYFF i ORKIESTRA NA ZDROWIE, gdzie przez cztery lata grał na bębnach, instrumentach perkusyjnych, przeszkadzajkach i automacie perkusyjnym. Razem z nimi koncertował na wielu ogólnopolskich festiwalach m.in. Woodstock '99 i 2000 oraz Afrika is hungry 1999, 2000 i 2001.
Brał też udział w nagrywaniu solowej płyty J.Kleyffa "Piosenki" oraz
najnowszej płyty ONZ pt."JEST". Równolegle rozpoczął działalność
DJ-ską współtworząc z EDEM SZYNSZYLEM cykliczne imprezki pod hasłem "CLUE-Źródełko".
Przed ponad pięcioma laty rozpoczął granie cyklicznych środowych imprez REGGAE FAZA. Współpracował też wówczas z zespołami SADUBA i MAGARA gdzie poznał PABLOPAVO-Paweł Sołtys. Wspólnie w 1999 r. założyli ZJEDNOCZENIE SOUND SYSTEM, jeden z pierwszych w Polsce sound systemów z żywym nawijaczem. Następnie występowali we trójkę z MC MANIANA-Marianna Dąbkowska, którą później zastąpił MR REGGAENERATOR-Krzysztof Fląt (razem z Pablopavo udzielają się wokalnie w VAVAMUFFIN). Razem grają imprezy taneczne według Jamajskiej receptury (Selektor+2xDJ[mc]), prezentując stare i nowoczesne rytmy wyspiarskie wraz z żywymi wokalami.
W swoich setach KRZAKU łączy ze sobą w zaskakujących remixach nawet najbardziej odległe nurty i gatunki muzyczne dodając ich brzmieniu "jamajskości". Jest też wielkim fascynatem muzyki latynoskiej i afrykańskiej.

SENHOR EFEBO
Pasjonat i kolekcjoner muzyki latynoamerykańskiej, DJ i percusjonista. Od 2003 roku związany z grupą pekusyjną Sambasim,która propaguje kulturę brazylijską w Polsce i za granicą.Współpracował z takimi zespołami jak Joao Nascimento e Banda, Azas, Ritmodelia, Micanga, Sambal. Swoją drogę jako muzyk rozpoczą grając amatorsko w lubelskiej Chatce Żaka.
Nieco Póżniej w 2001 roku zainteresował się grą na congach a później na brazylijskim Pandeiro, gdzie pod okiem takich mistrzów jak Dudu Tucci czy Marcos Suzano szlifuje swą gre po dziś dzień.
Jako dj prowadził cykl imprez o nazwie ABC (afria,brasil,cuba).

Oryginalna aranżacja wizualna - OSA (old school analog)
Radek eRBu Bułtowicz - artysta, fotograf, absolwent ASP Poznań i
PWSTViT w Łodzi. Wizualny "oprawca", autor wideoartów i wideoklipów. Jako "oprawca" współpracował m.in. z Grażyną Auguścik, Tomaszem Stańko, Mikołajem Trzaską, Orkiestrą św. Mikołaja (także okładki ich płyt), zespołami Ścianka, Yerba Mate, Dezkarieh, Motion Trio, Naczynia, a także z festiwalem Teatralnym Malta (z projektem Oprawcy), Dwa Brzegi, Nocą Kultury (aranżacje slajdami przestrzeni miejskiej) oraz projektem L² i innymi. Wizualizacje tworzy „na żywo” przy użyciu technik analogowych. Wielokrotnie swą pracę prezentował w Muzeum Etnograficznym w Warszawie w ramach inicjatywy "Muzyka w Muzeum" oraz
przy promocji pawilonu polskiego na Expo w Chinach. Fotograf
Konfrontacji Teatralnych w Lublinie oraz monodramów Teatru Rondo w Słupsku. W 2008 roku nawiązał współpracę z Teatrem Studio: w spektaklach „Obrock” i „Jedną ręką” pojawiają się jego realizacje animowane. Mieszka i pracuje w Lublinie.

GRAJEK KRAWIEC
Gospodarz wydarzenia, postać z pogranicza nierealności, wyrażajacy się również w projektach Encepence.org, Retroakcja, jest trwale związany z klubem Powiększenie.
www.groove.pl

bilety 10,-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz