piątek, 9 lipca 2010

LITTLE DRAGON (SE) 22 lipca na dziedzińcu CSW w Warszawie!!!

22.07.2010
LITTLE DRAGON (SE)
g 20.00
bilety jeszcze dziś i jutro po - 40 pln
po 10 lipca - 50 pln
w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
przez internet: http://www.shortcut.pl/bilety.php#little_dragon
i w kasie CSW w Zamku Ujazdowskim


Po świetnie przyjętych koncertach w ramach lutowej trasy koncertowej, Little Dragon powraca do Polski na jedyny koncert, który odbędzie się 22 lipca na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Koncert odbędzie się w ramach trwającego przez całe wakacje festiwalu Sportowe KINO.LATO, organizowanego przez KINO.LAB (CSW Zamek Ujazdowski).
Support i afterparty zapewni Maceo Wyro – DJ, dzienikarz, organizator koncertów i imprez, miedzy innymi comiesięcznego cyklu Warsoul Sessions w warszawskim Powiększeniu.

Bilety będzie można nabyć w przedsprzedaży na http://www.shortcut.pl/, w punktach Shortcut oraz w Zamku Ujazdowskim. Cena w przedsprzedaży 40zł, po 10 lipca 50zł.

bilety dostępne przez internet:
http://www.shortcut.pl/bilety.php#little_dragon
---------------------------------------------------------------------------------------------
Album „Machine Dreams”, wspólne koncerty z samymi TV On The Radio, i współpraca z zespołem Gorillaz ustaliły pozycję Little Dragon jako jednego z najciekawszych zespołów na scenie nowoczesnego, podlanego soulem, electro-popu. Jesli ktoś zastanawiał się, co mogłoby powstać z fuzji Prince’a, Junior Boys i TV On The Radio, koniecznie powinien posłuchać „Machine Dreams” lub zobaczyć Szwedów na żywo.

Szwedzi pod przewodnictwem urodziwej Yukimi Nagano po mocno nu-jazzowym debiucie na „Machine Dreams” pokazali swe nowe oblicze - ciepłe klawiszowe brzmienia i miękkie basowe tony ustąpiły miejsca nieco chłodniejszym, bardziej nowoczesnym i syntetycznym barwom, całość zaś nabrała dodatkowego rytmicznego „kopa”. Jak tłumaczyć tę zmianę? „Tytuł mówi wszystko - w dzisiejszych czasach ludzie upodabniają się do maszyn, jednak wraz z rozwojem technologii także maszyny stają się coraz bardziej ludzkie. To nieco pokręcony, ale piękny świat niczym z opowieści science-fiction. Wykorzystujemy maszyny by tworzyć i żyć, a ich za pomocą elektronicznych brzmień możemy wyrazić siebie.” - wyjaśnia Yukimi.

Little Dragon podkreślają, że kluczowy w ich twórczości jest jednak „ludzki” pierwiastek, jaki wnoszą wyobraźnia i umiejętności muzyków wchodzących w skład grupy. Zespół z Göteborga stworzył unikalny styl w ramach szeroko rozumianego „nowego popu” - to piosenki wysmakowane, niezwykle efektownie zaaranżowane i - co istotne - świetnie zaśpiewane przez Yukimi. W ich muzyce słychać nie tylko doskonały warsztat, ale i - co nie zawsze idzie w parze - dobry smak i muzyczna erudycję.
Wciąż niemało tu jazzowych odniesień - wytrawne ucho usłyszy nawiązania do dokonań Herbiego Hancocka czy Weather Report, sporo tu jednak także wątków soulowych a także popowych inspiracji z lat 80. - od Tears For Fears przez produkcje Trevora Horne’a - Frankie Goes To Hollywood i Grace Jones po największego chyba mistrza dla twórców „Machine Dreams” - Prince’a.

Skandynawowie są stylowi, ale w prezentacji swej wizji nie nachalni. To płyta do tańca, ale też do smakowania w domu, bo na „Machine Dreams” cieszy każdy najdrobniejszy szczegół - intrygująca harmonia, świetny beat, zmyślna linia basu, fajny refren. To cecha charakterystyczna dla nowego popu ze Szwecji - wystarczy przypomnieć sobie albumy zaprzyjaźnionych z Little Dragon - The Knife i Fever Ray czy nawet Jose Gonzaleza - na co dzień chłopaka Yukimi Nagano.

Nic zatem dziwnego, że Little Dragon zachwycili zarówno króla instrumentalnego hip hopu - DJ Shadowa jak i mistrzów nowego avant-rocka z TV On The Radio, którzy zaprosili ich na wspólną trasę po USA. O tym, ze Little Dragon takze w wersji live” prezentują sie niezwykle błyskotliwie będzie można przekonać się po raz kolejny 22 lipca na dziedzińcu CSW w Warszawie.


Z zagranicznych recenzji debiutanckiego albumu Little Dragon ("Little Dragon", 2007):

“Brilliant debut album of minimalistic, parallel-universe soul music… Clever, sexy and addictive” 4/5 Mojo
“Gorgeous, heartbreaking piano balladry” Metro
“The music on Little Dragon’s wonderful eponymous debut album is beguilingly mysterious mix of soul, pop, jazz, electronica and R&B… Little Dragon are very, very cool but they’ll keep you warm.” Sunday Times
“A fine debut, Little Dragon deserves a roar of approval” Word
“This will be an album you’ll keep coming back to” 4/5 i-DJ
“A delicious debut… buy this or be bored by music” 4/5 Touch Magazine
“Slick, understated and gorgeous” Fact
“An original and refreshing blend of the current with classic sensibilities” Clash

----------------------------------------------------------------------------------
Sportowe KINO.LATO
2 lipca – 28 sierpnia, dziedziniec Zamku Ujazdowskiego

Ósma edycja odbywającego się na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego letniego festiwalu KINO.LATO, którego program składa się z pokazów filmowych i koncertów, a kolejne odcinki festiwalu mają miejsce w każdy weekend lipca i sierpnia. W tym roku tematem przewodnim festiwalu jest motyw sportu i współzawodnictwa, stąd też nazwa – Sportowe KINO.LATO
Filmy prezentowane będą w ramach kolejnych, tematycznych weekendów, których uzupełnieniem będą koncerty, a na dziedzińcu CSW nie zabraknie także tematycznej „sportowej” scenografii zaprojektowanej przez agencję White Rabbit. Jak każdego roku w czasie trwania wydarzeń festiwalowych na dziedzińcu będzie działała kawiarnia.


Więcej informacji:
http://www.little-dragon.se/ i http://www.myspace.com/yourlittledragon – strona i myspace zespołu
http://www.kinolab.art.pl/ - festiwal Sportowe KINO.LATO

Sponsorem Sportowego KINO.LATA jest ASTER.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz