poniedziałek, 27 września 2010

WIELKI POWRÓT: ZAGROŻONE GATUNKI znów w POWIĘKSZENIU


WIELKI POWRÓT: ZAGROŻONE GATUNKI znów w POWIĘKSZENIU

3 października
Niedziela
Godz. 20:05
Wstęp: 10 zł


Po kilkumiesięcznej przerwie powrót kultowego spektaklu grupy słynącej z tego że nie pisze scenariusza, mówi w kierunku własnej pachy i śmieje się z własnych żartów do łez.

Zagrożone gatunki to improwizowane przedstawienie złożone z serii fabularnych scen powstające na oczach widzów i zainspirowanych ich podpowiedziami. Sugestie widzów dotyczą konwencji teatralnej, opisów postaci czy zdarzeń o których opowiadają sceny. Do publiczności należy decyzja, jaki gatunek tym razem zagrozi światu swoim wyginięciem. Może...

Ciecierzyca pospolita, roślina należąca do rodziny Bobowatych. Znana również jako Groch Włoski. W psychologiczno gangsterskim obrazie pod tytułem „Łodygi twardsze niż honor” możemy oglądać codzienne zmagania rodu. Młodzi przedstawiciele Bobowatych wystawieni zostają na ciężką próbę gdy pewnego dnia zgładzone zostają całe łodygi familijnej starszyzny, przez zamachnięcie się Nieznanej Wielkiej Ręki. Gdy następuje moment na odpowiedź popularnej „Ciecierzycy”, do głosu dochodzą dawne grzędowe animozje. Jednym z szeregowych żołnierzy jest Vito. Rzutki i prężny, szybko pnie się po strączku rodzinnej hierarchii. Czy jednak zdoła zaskarbić sobie zaufanie gruszkowatych nasion o barwie białożółtawej, czerwonawej lub brunatnej? Niewidzialna Wielka Ręka znów zbliża się do targanych wstrząsem przerażenia nieparzysto-pierzastych liści, składających się z odwrotnie jajowatych 11-15 listków o piłkowanych brzegach. Vito ma coraz mniej czasu by uchronić swoich braci od podzielenia losu przodków zmielonych w misce hummusu. Czy zdąży? Przekonajcie się sami. Powiększenie, jedynie czternaście metrów od Hindusa na Nowym Świecie!

Ze specjalnym udziałem Audycji Radiowej przy której gasimy światło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz