środa, 4 maja 2011

MASTER MUSICIANS OF BUK*AKE | Powiększenie | WARSAW MUSIC WEEK / 6.05


Master Musicians of Bukkake na świat wydała w 2003 roku przebogata scena doom metalowa Seattle. To praktycznie supergrupa, w której znalazło się miejsce dla muzyków z zespołów Earth, Grails, Asva, The Accused czy Burning Witch. Z tego ostatniego wywodzą się też Stephen O'Malley i Greg Anderson, dziś tworzący Sunn 0))).

Ich pierwszy album ukazał się sumptem należącej do kultowego zespołu Sun City Girls wytwórni Abduction. Gościnn...ie wystąpili na niej Alan Bishop (Sun City Girls, współzałożyciel wytwórni Sublime Frequencies, do dziś stały gość na płytach MMOB) i Charlie Gocher (nieżyjący już dziś perkusista SCG). Od tego czasu ten nieokiełznany ansambl improwizatorów ustabilizował swój skład na poziomie siedmiu osób i wydał nakładem Conspiracy i Important Records trylogię "Totem", na której rozimprowizowane, trudne do zaklasyfikowania muzyczne rytuały stale ociekają psychodeliczną egzotyką. Producencką pieczę nad MMOB sprawuje ich muzyk - Randall Dunn (producent płyt Boris, Sunn 0))) i Earth), którego atrybuty sceniczne to tybetańska trąba rag-dun, melotron, syntezatory, gitara oraz śpiew akwolitowy. Inne środki ekspresji, z których korzystają Master Musicians Of Bukkake to misy tybetańskie, gongi rytualne, wróżby, artrofia, włoski strach lat 80., dźwiękowe halucynacje czy wieczne pragnienie.

http://myspace.com/mastermusiciansofbukkake

Warsaw Music Week to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Koncerty, imprezy klubowe oraz pokazy audiowizualne odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych. W programie znajdą się najlepsze imprezy z udziałem sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń będzie można uczestniczyć bezpłatnie.

Bilety do nabycia punkcie Shortcut w Powiększeniu lub na stronie: http://www.shortcut.pl/bilety.php#Bukkake

Projekt powołany i realizowany jest w ramach przygotowań Warszawy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE KONCERTY WARSAW MUSIC WEEK

http://facebook.com/event.php?eid=100566010026943

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz